Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Czekan alpinistyczny Petzl Gully Hammer

439,90 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł Płatne z góry 8,90 zł Przy odbiorze 11,90 zł
250 - 349,99 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 11,90 zł
> 350 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł Płatne z góry 10,90 zł Przy odbiorze - nie dotyczy -
> 300 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze - nie dotyczy -
logo dhl DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł Płatne z góry 13,90 zł Przy odbiorze 13,90 zł
> 450 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 0 zł!

Czekan alpinistyczny Petzl Gully Hammer to dopracowana konstrukcja, która zwiększy siłę uderzenia w trakcie uprawiania lodowcowej turystyki, a także skialpinizmu. Dzięki temu każda wspinaczka będzie wymagała odrobinę mniej siły, którą warto spożytkować na efektywniejsze pokonywanie kolejnych metrów lodowej ściany.

Czekan techniczny Petzl Gully Hammer umożliwi wygodne dopasowanie do dłoni oraz stabilny uchwyt za pomocą regulowanego wspornika dłoni Trigrest, który można obsłużyć nawet w grubych zimowych rękawicach. Za sprawą młotka na głowicy czekana możliwe jest wygodne dobijanie haków do twardego lodu. Jego ultra niska waga pozwoli skutecznie zminimalizować wagę zabieranego w góry ekwipunku.

Czekan Petzl Gully Hammer to ultralekki model, który powinien znaleźć się w ekwipunku każdego miłośnika lodowej wspinaczki, czy skialpinizmu. Ten typowo techniczny model został wykonany dla doświadczonych użytkowników, którzy cenią sobie minimalistyczną wagę zabieranego w góry sprzętu. Jednocześnie mimo niewielkiego ciężaru model ten jest wyjątkowo wytrzymały, co świetnie sprawdzi się w kryzysowych sytuacjach, a także w czasie pokonywania kolejnych metrów lodowej ściany.

Czekan do alpinizmu technicznego Petzl Gully Hammer posiada głowicę wykonaną z wytrzymałej stali, co jest konieczne w kontakcie z twardym lodem. Ostrze tego modelu posiada profil typu banan i zwęża się do szerokości 3 mm. Po przeciwnej jego stronie umieszczony został młotek, który pozwoli na dobijanie haków, które służą do zabezpieczenia wspinaczki. Ostrze dzięki swojemu profilowi i ostrości bardzo dobrze wchodzi w lód, co zwiększy bezpieczeństwo i efektywność wysiłku poświęcanego na wspinanie się. Stylisko czekana zostało tak zaprojektowane, by zwiększać energię uderzenia, co przekłada się na mniejszą siłę potrzebną do jego wbicia w lód. Jest to istotne, gdyż niewygodny czekan powoduje zmęczenie, które po dłuższym czasie może zakończyć wspinaczkę.

Czekan Petzl Gully Hammer został wyposażony w specjalny uchwyt Trigrest, który zapewnia świetną stabilność w dłoni. Istotny jest fakt, że regulacja jego położenia odbywać się może nawet w grubych rękawicach zimowych, co dzieje się za sprawą ergonomicznemu zacisku wykonanego z wytrzymałego tworzywa. Na stylisku znajdują się specjalne wyżłobienia, które stabilizują uchwyt Trigrest w zadanej pozycji więc po zamknięciu zacisku będzie on stale na pożądanym miejscu. Na głowicy tego modelu umieszczono otwory pozwalające na wpięcie karabinka lub pętli nadgarstkowej, która pozwoli wygodniej i pewniej trzymać czekan. Projektanci Petzl zadbali także o to, by po włożeniu do plecaka model ten nie powodował jego łatwego uszkodzenia, a uzyskano to za pomocą skośnego grota.

Czekan techniczny Petzl Gully Hammer świetnie spisze się w trakcie lodowcowych aktywności oraz skialpinizmu ułatwiając poruszanie się w niesprzyjającym terenie. Jego specjalnie wyprofilowany kształt ułatwia wbijanie go w lód, a wytrzymała głowica zniesie wiele uderzeń, pozwalając na dłuższe wykorzystywanie tego modelu.

Petzl Gully Hammer najważniejsze cechy:
 • Ultralekki model renomowanej francuskiej marki Petzl;
 • Uchwyt Trigrest pozwala na wygodne dopasowanie dłoni bez konieczności regulacji za pomocą narzędzi;
 • Szybka regulacja z wykorzystaniem zacisku na uchwycie Trigrest;
 • Skośny grot jest kompatybilny z plecakami wspinaczkowymi i narciarskimi, co zwiększa ochronę przed ich uszkodzeniem;
 • Otwory w głowicy oraz w grocie umożliwiają wpięcie karabinka lub pętli;
 • Głowica z wytrzymałej stali;
 • Młotek do wbijania haków;
 • Ostrze typu banan zwężające się do 3 mm;
 • Wyprofilowane stylisko ułatwia wbijanie się w twardy lód;
 • Umożliwia wygodne podpieranie się na średnio stromych podejściach;
 • Otwór na dole czekana umożliwia wpięcie lonży;

Waga: ok. 280 g (45 cm); Certyfikacja: CE, UIAA; Typ ostrza: 1; Typ styliska: 1;
Opinie klientów
0.0
0 opinie