top

Skarpety na skitury męskie

Skarpety na skitury męskie są odpowiedzią na wymagania fanów skitourowych wypadów. Pomagają ochronić stopy od otarć spowodowanych użytkowaniem twardych butów oraz dbają o izolację od chłodu.
44
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 44

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 44

na stronę

Skarpety na skitury męskie – doskonała baza materiałowa

Nieodpowiednio dobrane skarpety mogą znacznie obniżyć komfort podczas skiturowych podejść oraz zajazdów. Tego typu modele mają zapewnić ochronę od twardego obuwia, a także dbać o izolację od niskich temperatur. Doskonale w tych obszarach sprawdzają się skarpety na skitury męskie, które dostępne są w asortymencie naszego sklepu. Podstawowym ich włóknem jest wełna merino. Projektanci decydują się na jej wykorzystanie z kilku względów. Po pierwsze ten naturalny materiał świetnie dba o termikę. Jest barierą dla chłodu, jednak redukuje również możliwość nagromadzenie się nadmiernej ilości ciepła przy ciele. Wynika to z jego możliwości dostosowania się do intensywności podjętego wysiłku oraz panujących warunków atmosferycznych. Dzięki temu ani niskie temperatury, ani uczucie przegrzania nie będą wysoce dyskomfortowe. Co więcej za sprawą swoich właściwości bakteriostatycznych wełna nie pozwala na szybkie powstawanie nieprzyjemnego zapachu na ubraniach. Skarpety dłużej będą oferowały więc swoją przyjemną świeżość.

Skarpety na skitury męskie – materiały syntetyczne

Skitourowe skarpety są także konstruowane z wykorzystaniem materiałów syntetycznych. Dominuje tutaj nylon. To właśnie dzięki niemu wzrasta wytrzymałość modeli na uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej wzmacniane syntetycznymi materiałami są okolice palców oraz pięty, gdzie najczęściej dochodzi do przetarć. Włókna syntetyczne wpierają także oddychalność. Za sprawą odprowadzania wilgoci z okolic skóry możesz przez długi czas cieszyć się przyjemnym klimatem wokół niej. Właściwa rozciągliwość skarpet to z kolei zasługa Lycry. Jej elastyczne włókna sprawiają, że skarpety na skitury męskie lepiej dopasowują się do stopy. Wygodnie do niej przylegają zarówno podczas wymagającego podejścia, jak i technicznych zjazdów.

Skarpety na skitury męskie – wygoda, jaką mogą zapewnić

Z racji tego, że skarpety mają bezpośredni kontakt ze skórą, ich projektanci dbają, aby były miękkie w dotyku. Zapewnia to komfort podczas całego dnia, kiedy masz je na sobie. Wygodne dostosowanie się do profilu stopy to zasługa odpowiedniego kroju tego typu modeli oraz lekkiej rozciągliwości. Ponadto elastyczne wykończenie nie uciska przesadnie łydki, a przy tym utrzymuje skarpetę w pożądanym miejscu. Dzięki temu całość nie zwija się w bucie, co mogłoby powodować dokuczliwy ucisk w jednym punkcie. Wiele modeli korzysta dodatkowo z płaskich szwów, szczególnie w okolicy palców. Dzięki temu w tym newralgicznym miejscu nie dochodzi do powstawania odcisków.

Skarpety na skitury męskie – konstrukcja

Modele dostępne w naszym sklepie charakteryzują się sportowym wykończeniem. Ich wysokość pozwala zapewnić izolację termiczną także w okolicy łydki oraz przystosowuje je do wykorzystywania z wysokimi skiturowymi butami. Skarpety na skitury męskie stanowią świetne zabezpieczenie przed otarciami, jakie takie obuwie może powodować. Modele te to także stylistyka, która została zaprojektowana w taki sposób, aby przypaść do gustu miłośnikom aktywności. Design bazuje na połączeniu stonowanych kolorów.