top

Skarpety skiturowe damskie

Skarpety skiturowe damskie to maksymalna wygoda nawet wtedy, kiedy na stoku spędzasz cały dzień. Wysokie skarpety na narty zapewniają bardzo dobrą izolację i chronią przed powstawaniem odcisków.
Zobacz jako Siatka Lista

29 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

29 Produkty

na stronę
Wyczyść

Skarpety skiturowe damskie i męskie w różnych wariantach

Odpowiednio dopasowane do użytkownika i warunków skarpety skiturowe damskie są gwarancją wygody w czasie aktywności w zimowych porach roku i w chłodniejsze dni. Modele dostosowane do noszenia w czasie podejść i zjazdów w górach są opracowane w taki sposób, żeby jak najlepiej spełniały oczekiwania miłośniczek tego rodzaju aktywności. Wkładając je przed wyjściem ze schroniska możesz mieć pewność, że nie odczujesz dyskomfortu. Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach propozycje spowodują, że skupisz się wyłącznie na czerpaniu przyjemności z wysiłku fizycznego. Projektanci dbają o to, żeby przygotowywane projekty były zróżnicowane, dlatego możesz wybierać spośród szerokiego wachlarza różnych fasonów i wariantów kolorystycznych. Sygnatura znanej, renomowanej marki to gwarancja najwyższej jakości oraz materiałów, które cechują się trwałością i posiadają techniczne właściwości.

Niższe i wyższe skarpety skiturowe damskie

W zależności od tego, jakie są Twoje indywidualne preferencje i jakie buty wybierasz na skitury, musisz wyselekcjonować właściwej wysokości skarpety skiturowe damskie. Wszystkie modele, które są dedykowane do noszenia z butami narciarskimi są konstruowane w bardzo przemyślany sposób, z uwzględnieniem sprecyzowanego przeznaczenia. Ich krój jest więc wyższy, ale i tu pozostawia się klientkom możliwość wyboru z wariantów całkiem długich i tych sięgających niewiele ponad kostkę. Ich górny ściągacz, dzięki temu, że wystaje ponad but gwarantuje, że skarpety nie będą uciskać ani się zwijać. Nawet jeśli na stoku spędzisz cały dzień, nie odczujesz więc niewygody.

Specyficzne cechy, które mają skarpety skiturowe damskie

Specjalnie pogrubione panele, które mają skarpety skiturowe damskie są przez projektantów rozmieszczana w kluczowych miejscach, aby jeszcze lepiej wspierać użytkowniczkę w trakcie noszenia w górach. Z przodu goleni fragmenty są grubsze, aby zredukować ucisk, który może powstawać podczas szybkich zjazdów. Wstawki z wytrzymalszego materiału pojawiają się również w okolicy kostek. Tam bowiem stopy są narażone na otarcia i uciski, a ryzyko szybszego przetarcia materiału jest większe. Wzmocnienia tkaniny w okolicach palców i pięt również skutkują większa wytrzymałością całości. Skarpety dzięki temu mogą być używane przez kilka sezonów i na dłużej zachowują swoją funkcjonalność.

Tkaniny, z których szyje się skarpety skiturowe damskie, mają duże znaczenie

Wariantów materiałowych, w których występują skarpety skiturowe damskie jest wiele. Projektanci wykorzystują zarówno włókna naturalne, jak i syntetyczne. W czołówce modeli plasują się te, wykonane z wełny merino. Ma ona bardzo dobre właściwości, które w znaczący sposób poprawiają funkcjonalność. Ten naturalny materiał jest przyjemny w dotyku, a dodatkowo wyróżnia się bardzo dobrymi właściwościami technicznymi. Gwarantuje bardzo dobry poziom izolacji od chłodu i nie powoduje podrażnień. W zimowych warunkach zdaje egzamin rewelacyjnie. W tego typu skarpetach nierzadko pojawiają się też włókna syntetyczne. Jeśli jest to nylon, to zwiększona zostaje wytrzymałość, jeśli elastan, to całość zyskuje elastyczność i łatwiej dopasowuje się do stóp. Dodatkową zaletą domieszki elastanu jest również uzyskanie dzięki niej lepszego przylegania modelu, który nie przemieszcza się i stabilnie utrzymuje w jednym miejscu.

Różne skarpety skiturowe damskie w sklepie 8a.pl

Żeby zimowe aktywności nie powodowały dyskomfortu, a jedynie dawały przyjemność z wysiłku, każda fanka wypadów w ośnieżone góry powinna spakować również wygodne skarpety skiturowe damskie. W ofercie sklepu 8a.pl znajduje się nie tylko sprzęt, ale i odzież górska, w tym również narciarska i dedykowana do noszenia w czasie wypadów skiturowych. Z asortymentu z łatwością wybierzesz wszystkie niezbędne elementy funkcjonalnego stroju. Koszulka termoaktywna, wygodne spodnie, narty, kask, kijki… – w bardzo szerokiej gamie produktów każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na poziom zaawansowania.