top

Śledzie i szpilki do namiotów

Śledzie i szpilki do namiotów to niezbędny element ekwipunku biwakowego i kempingowego. W sklepie 8a.pl znajdziesz ich pełen asortyment dostosowany do specyfiki Twojej aktywności i rodzaju namiotu, który posiadasz.
Zobacz jako Siatka Lista

23 Produkty

na stronę
 1. -10%
  Śledź Nemo Javelin
  Śledź Nemo Javelin
  46,79 zł 51,99 zł
 2. -20%
  Śledzie Outwell Super U-Peg Box
  Śledzie Outwell Super U-Peg Box
  127,99 zł 159,99 zł
 3. -20%
  Zestaw Outwell Tent Accessories Pack
 4. -45%
  Śledzie namiotowe Robens Wood Stake
 5. -20%
  Młotek Robens Multi-Purpose Hammer
 6. -20%
  Młotek Outwell Steel Camping Hammer
Zobacz jako Siatka Lista

23 Produkty

na stronę
Wyczyść

Szpilki do namiotów - lekkość idealna na trekking

Ten element biwakowego ekwipunku zabierzesz na górskie wędrówki, wyprawy rowerowe i spływy kajakowe. Dzieje się tak za sprawą faktu, że szpilki do namiotów są lekkie, więc nie przeciążą Twojego pakunku. Znacznie ułatwia to ich transport i powoduje, że o wiele bardziej komfortowo podejmiesz się swoich turystycznych eskapad. Szpilki do namiotów posiadają minimalistyczną konstrukcję, która ułatwia osadzanie ich w ziemi. Na ich górze znajdziesz „oczko”, przez które przewiążesz linkę, naciągającą namiot zapewniając jego stabilność.

Śledzie do namiotów - na trudniejszy grunt

Te konstrukcje charakteryzują się większą stabilnością, więc osadzisz je w mniej stabilnym podłożu. Zniosą one zatem kontakt z piaskiem, a także wilgotną ziemią, kiedy rozbijasz się na trawie. Śledzie do namiotów posiadają specjalny profil ułatwiający ich osadzanie w gruncie. Jego v-kształtna budowa stawia większy opór, więc po wbiciu swojego modelu możesz mieć pewność, że zachowa się on o wiele lepiej niż szpilka. Dzięki temu nawet silniejsze porywy wiatru nie sprawią, że śledzie namiotowe zostaną wyrwane z ziemi. Te zjawisko jak wiemy, potrafi pokrzyżować każdy biwak lub kemping, sprawiając, że nasze schronienie zawali się nam na głowę. Śledzie oferują także łatwość wbijania w grunt, co wynika z ich ostrzejszego grotu. Sprawia to, że skuteczniej je osadzisz, zapewniając sobie wysoką stabilność całej konstrukcji. Na czubku swojego modelu znajdziesz specjalne zagięcie lub wycięcia, o które zahaczysz linkę naciągającą namiot.

Śledzie do namiotów lepiej sprawdzają się na dłuższych górskich wyprawach, gdy namiot przez kilka dni znajduje się w tym samym miejscu. Zabierzesz je także na rodzinne kempingi, gdy pod namiotem spędzasz nawet kilka tygodniu. Te konstrukcje są oczywiście cięższe od szpilki do namiotu, ale kiedy wiesz, że na trekkingu rozbijasz się na gorszym gruncie, to warto je ze sobą zabrać.

Śledzie i szpilki do namiotów - materiały

Producenci do swoich konstrukcji używają różnych materiałów w zależności od przeznaczenia konkretnego modelu. Śledzie i szpilki do namiotów to najczęściej lekkie aluminium, które doskonale sprawdza się podczas transportu w górskim plecaku. Jednocześnie jego trwałość zapewnia funkcjonalność tego ekwipunku przez kolejne wypady. Śledzie i szpilki do namiotów to także stal, która jest cięższa, ale jednocześnie odpowiednio wytrzymała. Dzięki temu ze swojego modelu korzystać będziesz przez kolejne sezony, ciesząc się jego maksymalną funkcjonalnością. Stal jest odporniejsza na odkształcenia, więc śledzie namiotowe z niej wykonane okażą się niezbędnym wsparciem podczas dłuższego pobytu w terenie. Warto dodać, że każdy z tych metali ma ochronę przed korozją. Śledzie i szpilki do namiotów z tym rozwiązaniem zniosą wilgotne warunki biwakowania, więc łatwiej unikniesz procesu rdzewienia.

Szpilki do namiotów i śledzie namiotowe wykonane z tworzywa są doskonałe dla minimalistów, którym zależy na ograniczeniu wagi ekwipunku. Sprawia to, że śledzie do namiotów opracowane w tym materiale bez przeszkód zabierzesz na trekking, zapewniając sobie większą stabilność namiotu w przeciwieństwie do szpilek. Niektóre modele posiadają odblaskowe wykończenie lub specjalną diodę LED. Oznacza to, że śledzie i szpilki do namiotów z takim rozwiązaniem o wiele łatwiej dostrzec po zmroku. Dzięki temu unikniesz przypadkowych potknięć o linki naciągające namiot, co poprawi poruszanie się po obozowisku nocą.