top

Skarpety Icebreaker

Skarpety Icebreaker ® to wysokiej jakości modele, w których zastosowano naturalną wełnę z merynosów. Wśród nich znajdziesz wysokie modele do długich wędrówek po szlakach i krótkie skarpetki na wyższe temperatury.
Zobacz jako Siatka Lista

43 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

43 Produkty

na stronę
Wyczyść

Skarpety Icebreaker — doskonały wybór na wszelkie górskie plany

Dobrze dobrane skarpety to jeden z najważniejszych elementów górskiego stroju. Jeśli zbagatelizujecie ich wybór, wasza górska wędrówka może skończyć się odciskami, otarciami i totalnym dyskomfortem. Skarpetki jako jedyne mają bowiem bezpośredni kontakt z naszą skórą, są swoistą bielizną termoaktywną dla stóp. To one muszą sprawnie pochłonąć i odprowadzić powstały na skórze pot, aby ten nie wpłynął negatywnie na naszą aktywność. Jeśli poszukujesz modelu, który spełni wszelkie wymagania sięgnij po skarpety Icebreaker. Ich zaawansowana konstrukcja sprawia, że posiadają szereg pożądanych przez turystów właściwości. Co więcej, firma stawia na proekologiczne rozwiązania. Wełna potrzebna do tworzenia modeli pochodzi z hodowli, w których owce traktowane są w sposób humanitarny. Z kolei włókna syntetyczne użyte jako dodatek do składu materiałowego często pochodzą z recyklingu. Dzięki temu wybór skarpet uznanej nowozelandzkiej marki Icebreaker będzie strzałem w dziesiątkę, dla wszystkich turystów i turystek, którzy pragną przemierzać góry w możliwie maksymalnym komforcie.

Wełna merino kluczem do komfortu termicznego!

Skarpety Icebreaker to konstrukcje oparte o wysokogatunkową wełnę merino. Ta posiada szereg cech, które sprawiają, że możemy być pewni maksymalnego poczucia komfortu podczas aktywności. Przede wszystkim merino świetnie oddycha, co pozwala oddalić ryzyko nieprzyjemnego przegrzania naszych stóp. Powstała na skórze wilgoć jest skutecznie pochłaniana i odparowywana. Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko powstawania otarć, odcisków i podrażnień skóry. Wełna merino cechuje się również właściwościami termoregulacyjnymi. Dzięki temu jesteśmy chronieni nie tylko przed wychłodzeniem, ale również przegrzaniem stóp. Skarpety Icebreaker mogą posiadać w swym składzie funkcjonalne dodatki włókien syntetycznych. Nylon wzmocni ich konstrukcję, dodatkowo wpływając pozytywnie na tempo, w jakim tkanina wysycha w kontakcie z wilgocią. Z kolei Lycra® zapewni maksymalne anatomiczne dopasowanie. Skarpetki tej uznanej marki wykonane są z dbałością o najmniejsze detale. Płaskie szwy i ich zminimalizowana ilość dba o nasz komfort, redukując potencjalne punkty ucisku. W ofercie naszego sklepu znajdziesz damskie i męskie skarpetki Icebreaker