top

Polartec Power Stretch Pro

Polartec® Power Stretch® Pro™ to materiał o niesamowitych właściwościach. Wykonana z niego odzież jest lekka, bardzo elastyczna, zapewnia wysoką oddychalność i świetną termikę. Sprawdź wyjątkowe bluzy i getry!
Zobacz jako Siatka Lista

42 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

42 Produkty

Wyczyść

Polartec® Power Stretch® Pro™ - nie tylko dla profesjonalistów

Ta zaawansowana dzianina powstała na bazie materiału Polartec® Power Stretch®. Podobnie jak on, także wersja Pro oferuje niezrównaną elastyczność, dzięki czemu wykonana z niej odzież oferuje maksymalne dopasowanie do sylwetki. Bluzy i getry z materiału Polartec® Power Stretch® Pro™ doskonale sprawdzają się jako pierwsza lub druga warstwa odzieży. Rozciągliwość w 4 strony sprawia, że nie krępuje ruchów, a założonej pod kurtkę bluzy czy getrów niemal nie czuć podczas uprawiania sportu. Materiał jest przy tym bardzo lekki i posiada doskonałe właściwości izolacyjne. Pomimo niedużej grubości zapewnia bardzo skuteczne docieplenie w czasie niskich temperatur. Całość pomaga w zachowaniu optymalnej termiki i sprzyja odprowadzaniu nadmiaru wilgoci powstającej w czasie wysiłku na zewnątrz. Cechą charakterystyczną materiału Polartec® Power Stretch® Pro™ jest także zwiększona wytrzymałość. To właśnie dlatego jest on z chęcią wybierany przez osoby potrzebujące odzieży oferującej maksymalną niezawodność. Wspinacze, narciarze i przewodnicy górscy doceniają jego wysoką trwałość oraz świetne właściwości użytkowe.

Konstrukcja Polartec® Power Stretch® Pro™

W budowie materiału można wyróżnić dwie warstwy znacznie różniące się właściwościami. Wewnętrzna jest bardzo miękka, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania. Całość jest bowiem bardzo przyjemna w kontakcie ze skórą. Sprężyste włókna doskonale przytrzymują przy tym nagrzane powietrze, które stanowi doskonały izolator. Dzięki temu całość wyśmienicie utrzymuje optymalną termikę. Zewnętrzna część materiału jest z kolei gładka, co ułatwia zakładanie na nią kolejnych warstw ubioru. Kurtka membranowa nie będzie się bowiem haczyła podczas jej zakładania. Ponadto gładka warstwa zewnętrzna charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Całość jest przez to trwalsza, doskonale sprawdzając się w czasie intensywnego i częstego użytkowania. Materiał Polartec® Power Stretch® Pro™ jest bardzo rozciągliwy. Wysoka elastyczność w każdym kierunku sprawia, że wykonana z niego odzież może posiadać bardzo dopasowane do sylwetki kroje. Pomimo przylegania do ciała nie krępuje ruchów i w żaden sposób nie przeszkadza podczas aktywności w terenie.

Świetna oddychalność i doskonała termika

Odpowiednio dobrane poliestrowe włókna oraz precyzyjny splot sprawiają, że materiał Polartec® Power Stretch® Pro™ posiada doskonałe cechy użytkowe. Świetnie odprowadza wilgoć z powierzchni skóry i przekazuje ją do dalszych warstw odzieży. Ponadto cząsteczki pary wodnej mogą z łatwością przenikać przez jego strukturę. Pozwala to sprawnie usuwać wilgoć produkowaną przez organizm w trakcie wysiłku, zachowując optymalne warunki w pobliżu skóry. Kiedy materiał namoknie nieocenione okażą się jego właściwości szybkoschnące. Szybko będzie bowiem gotowy do dalszego użytkowania. Jest to niezwykle przydatna właściwość podczas dłuższych wypraw i ekspedycji, kiedy dysponujemy mniejszą ilością odzieży. Dzianina Polartec® Power Stretch® Pro™ jest najchętniej wykorzystywana w przylegających do ciała bluzach oraz legginsach, których funkcją jest zapewnienie dodatkowej izolacji w czasie wysiłku fizycznego. Wyjątkowa lekkość, nieduża grubość i świetna izolacyjność to cechy, które doskonale sprawdzają się w odzieży technicznej przeznaczonej do użytkowania w górach i podczas uprawiania sportów.

Produkty Polartec® Power Stretch® Pro™ w sklepie 8a.pl

Oferujemy zróżnicowaną odzież Polartec® Power Stretch® Pro™ dla wszystkich miłośników górskich wyzwań. To idealny dodatek do zestawu odzieży technicznej, który zwiększy jego termikę. Bluzy i getry wykonane z Polartec® Power Stretch® Pro™ są szczególnie cenione przez wspinaczy i narciarzy, ze względu na bardzo dużą swobodę ruchów, którą oferują. To optymalny wybór zarówno dla profesjonalistów, jak i turystów, którzy poszukują odzieży z najwyższej półki.