top

Polartec Power Grid

Polartec® Power Grid™ to lekki materiał, który zapewnia termikę zbliżoną do cienkich polarów, a jednocześnie jest jeszcze lżejszy i oferuje skuteczniejszą oddychalność. Sprawdź bluzy, getry i czapki w sklepie 8a.pl!
Zobacz jako Siatka Lista

70 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

70 Produkty

Wyczyść

Polartec® Power Grid™ - nowoczesny materiał fleecowy

Marka Polartec® do perfekcji opanowała produkcję najwyższej jakości materiałów polarowych. Czy można uzyskać jeszcze lepsze parametry syntetycznych dzianin? Prezentując materiał Polartec® Power Grid™ producent ten udowadnia, że cały czas pozostaje pole do ulepszeń. Priorytetem przy jego projektowaniu było maksymalne obniżenie wagi przy zachowaniu bardzo wysokich parametrów izolacyjnych. Dzięki specjalnej konstrukcji wewnętrznej strony materiału udało się w pełni spełnić te założenia. W efekcie otrzymano bardzo lekki materiał, który oferuje podstawowy poziom termoizolacji, jest przyjemny w dotyku i bardzo szybko odprowadza wilgoć. To idealny wybór dla wszystkich aktywnych osób poszukujących bardzo cienkiej drugiej warstwy ubioru, która nie spowoduje szybkiego przegrzania organizmu w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego. Idealnie sprawdza się więc w bluzach, getrach czy nawet lekkich czapkach używanych zarówno w zimie, jak i w przejściowych porach roku.

Jak działa Polartec® Power Grid™

Sekret działania tego materiału tkwi w jego wewnętrznej powierzchni, tej zwróconej w kierunku użytkownika. Zastosowano na niej bowiem specjalny wzór, najczęściej przyjmujący formę kratek. To puste przestrzenie, które pozwalają znacząco zmniejszyć wagę całej dzianiny Polartec® Power Grid™. Ponadto kanaliki te wspomagają cyrkulację powietrza i umożliwiają sprawniejsze odprowadzanie pary wodnej generowanej przez organizm w trakcie wysiłku. Kwadraciki pomiędzy przestrzeniami to przyjemny w dotyku fleece, który może magazynować pomiędzy swoimi włóknami nagrzane powietrze, a tym samym odpowiada za utrzymanie optymalnej izolacji od zimna. Miękkie włókna są bardzo przyjemne w dotyku, gwarantując wysoki poziom komfortu. Zewnętrzna część materiału jest stosunkowo gładka, przez co wykonana z niego odzież jeszcze lepiej sprawdza się w warstwowym systemie ubioru. Zakładanie na nią kolejnych ubrań nie sprawia bowiem żadnego kłopotu.

Zróżnicowana odzież Polartec® Power Grid™ w sklepie 8a.pl

Materiał Polartec® Power Grid™ jest najczęściej wykorzystywany w bardzo lekkich bluzach technicznych przeznaczonych dla miłośników górskich wyzwań – wspinaczy, narciarzy oraz miłośników trekkingu. Doskonale wyważone właściwości sprawiają, że wykonana z niego odzież zapewnia optymalny mikroklimat podczas podejmowania aktywności fizycznej. Pomaga w utrzymaniu optymalnej temperatury, a jednocześnie dba o to, aby organizm nie uległ łatwemu przegrzaniu. Plusem jest też minimalistyczna waga materiału, przez co dodatkowo bluza czy getry, które zapewnią lepszą izolację na wypadek chłodu, nie przeszkadzają aż tak bardzo i nie obciążają plecaka.