top

Wspinaczka i bouldering

Wspinaczka i bouldering to dyscypliny, które gromadzą coraz większą ilość sympatyków. W sklepie 8a.pl znajdziesz pełen wybór sprzętu i akcesoriów niezbędnych do uprawiania tych aktywności. Sprawdź topowe marki z całego świata!
2288
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 2288

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 2288

na stronę

Wspinaczka skałkowa

Wspinanie w skałach to aktywność, która może przyjąć zupełnie różne oblicza. Od rekreacyjnej wspinaczki, którą może uprawiać cała rodzina po zawodową wspinaczkę sportową, która pozwala mierzyć się z najtrudniejszymi drogami wspinaczkowymi świata. Choć wspinaczka skałkowa to ciągły kontakt z naturą, jednak aktywność ta wymaga specjalistycznego sprzętu, a przede wszystkim wiedzy i doświadczenia. Dopiero połączenie tych wszystkich czynników pozwala zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa podczas wspinaczki. Aby nabyć potrzebnych umiejętności, niezbędna jest nauka pod okiem doświadczonego instruktora lub odbycie kursów wspinaczkowych. Odpowiednie wyposażenie się w sprzęt wspinaczkowy jest znacznie łatwiejsze. Sklep wspinaczkowy 8a.pl oferuje bowiem szeroki wybór szpeju zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych wspinaczy. Ci pierwsi znajdą u nas kompletne wyposażenie na pierwsze wyjazdy w skały, zaczynając od kasku wspinaczkowego, uprzęży, butów wspinaczkowych, liny, karabinka HMS, ekspresów i pozostałego szpeju. Bardziej doświadczeni miłośnicy wspinaczki uzupełnią z kolei swój sprzęt o brakujące elementy.

Wspinaczka na panelu

Wspinaczka na panelu najczęściej jest formą przygotowania lub treningu do wspinaczki w skałach. Jednak nie zawsze. Wspinanie na sztucznej ściance zyskuje coraz większą popularność ze względu na łatwy dostęp do tej aktywności. W większości dużych miast powstają liczne ścianki, na których można trenować wspinaczkę do późnego wieczora, niezależnie od warunków pogodowych. Dzięki temu aktywność ta stała się łatwo dostępna dla osób, które nie mają czasu na wyjazdy w skały. Panel posiada też tę zaletę, że można na nim wytyczać drogi o bardzo zróżnicowanej trudności. Od najprostszych dróg dla początkujących, na których najczęściej asekuruje się na wędkę, po trudne drogi przygotowywane specjalnie dla najbardziej doświadczonych wspinaczy. Dzięki temu na panelu możliwe jest przeprowadzenie zarówno treningu przez osoby, które przygotowują się do podjęcie nowych wyzwań, jak i dopiero zaczynających przygodę z tym sportem adeptów. Większość ścian posiada również świetnie przygotowane boulderownie, na których można trenować przechwyty bez liny.

Wspinaczka na panelu posiada wszystkie zalety wspinania się w skałach i wymaga również odpowiedniego sprzętu. Choć wiele ścian jest wyposażonych w liny, uprzęże wspinaczkowe i najpotrzebniejsze przyrządy, to wiele osób woli korzystać ze swojego sprzętu, który zapewni jeszcze wyższy poziom komfortu. Niezbędne będą też oczywiście buty wspinaczkowe, które są podstawą dla każdej osoby, która choć w niewielkim stopniu wciągnęła się we wspinaczkę.

Bouldering wymaga połączenia siły i techniki

Bouldering to pokonywanie krótkich problemów na głazach i innych niewielkich formach skalnych bez asekuracji liną. Ponieważ osiągana wysokość nie jest zbyt duża, jedyną asekurację stanowią specjalne materace – crash pady – umieszczane u podstawy głazów, a także tzw. spottersi, czyli osoby wspomagające wspinacza. Problemu boulderowe są najczęściej dość krótkie i wymagając niedługich sekwencji przechwytów. Można przy tym odnieść mylne wrażenie, że bouldering jest znacznie łatwiejszy od wspinaczki skałkowej. Chociaż przechwytów do wykonania jest znacznie mniej, najczęściej problemy bulderowe są układane w taki sposób, aby były jak najtrudniejsze do pokonania. Ich przejście wymaga często bardzo dużej siły, dalekiego zasięgu ramion oraz nienagannej techniki.

Wspinaczka wielkościanowa

Wspinaczka w wielkiej ścianie (big wall climbing) to jedna z najbardziej wymagających odmian wspinaczki. Jej głównym założeniem jest pokonywanie wielowyciągowych dróg na niezwykle wysokich ścian. Łączy się to najczęściej z kilkudniowym pobytem w ścianie. Taka wspinaczka stanowi wyzwanie zarówno fizyczne, logistyczne, jak i mentalne. Tego rodzaju wyprawy podejmują najczęściej najbardziej doświadczeni wspinacze, którzy bez problemu poruszają się na własnej asekuracji. Podczas przygotowywania się do tego rodzaju wspinaczki istotną część stanowi wyzwanie logistyczne. Trzeba tak dobrać szpej oraz liny, aby wystarczyły na pokonywanie kolejnych wyciągów. Z drugiej strony minimalizuje się wagę bagażu, aby nie wciągać za sobą zbyt dużej ilości ekwipunku.

Pełen wybór sprzętu do wspinaczki i boulderingu znajdziesz w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór sprzętu przeznaczonego do wspinaczki i boulderingu najlepszych światowych marek. La Sportiva, Black Diamond, Arcteryx, Metolius, Climbing Technology, Edelrid, Petzl, to wszystko marki, których nie trzeba przedstawiać osobom, które mają styczność ze wspinaczką. Nasza oferta obejmuje zarówno sprzęt dla wspinaczy na każdym poziomie zaawansowania i uprawiających każdą odmianę wspinaczki. Szeroka oferta pozwala skompletować pełen zestaw sprzętu na każdy wyjazd wspinaczkowy, niezależnie od tego czy planujemy rekreacyjną wspinaczkę w skałach, czy wielodniową drogę wspinaczkową z noclegiem w ścianie.

Wspinaczka i Bouldering to Twoja pasja? Sprawdź popularne kategorie:

Sprzęt wspinaczkowy Sprzęt do prac na wysokości Sprzęt na via ferraty Odzież wspinaczkowa Liny wspinaczkowe
Crash pady Akcesoria wspinaczkowe Sprzęt jaskiniowy Slackline Spodenki wspinaczkowe męskie
Spodenki wspinaczkowe damskie Spodnie do wspinaczki męskie Spodnie do wspinaczki damskie Bluzy wspinaczkowe męskie Bluzy wspinaczkowe damskie
Buty wspinaczkowe Buty wspinaczkowe męskie Buty wspinaczkowe damskie Buty wspinaczkowe dla początkujących Buty wspinaczkowe dla dzieci