top

Bloczki i krętliki

Bloczki i krętliki to element sprzętu wspinaczkowego, który jest często wykorzystywany do transportu szpeju na drogach wielowyciągowych.
18
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 18

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 18

na stronę

Bloczki wspinaczkowe do różnych zastosowań

Klasyczne bloczki wspinaczkowe są bardzo często wykorzystywane do transportu szpeju na drogach wielowyciągowych. Niezwykle praktyczne są modele wyposażone są w blokadę, która zapewnia bezpieczeństwo oraz wygodę obsługi. Niewielkie wymiary sprawiają, że bloczki nie będą dużym obciążeniem szpeju. Bloczek z blokadą może być również wykorzystywany do wchodzenia po linie lub wyciągania osób ze szczelin lodowcowych. W parkach linowych spotykane są natomiast podwójne bloczki do tyrolek. Pozwalają one na płynny zjazd oraz gwarantują wysoką niezawodność nawet przy częstym użytkowaniu. W zależności od zastosowania i obciążeń w bloczkach stosowane są łożyska samosmarowne lub kulkowe. Wpływają one na niezawodność bloczka, a także na jego sprawność.

Krętliki – niezbędne do podciągania ładunków

Podczas wciągania kręcącego się ładunku niezbędnym elementem będą krętliki, które zapobiegną skręcaniu się liny. Sklep 8a.pl oferuje szeroką gamę bloczków i krętlików, dzięki czemu niezależnie od zastosowania, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model.

Sprawdź również pozostały sprzęt wspinaczkowy:

Przyrządy asekuracyjne Przyrządy zjazdowe Przyrządy zaciskowe Karabinki wspinaczkowe Ekspresy wspinaczkowe
Liny statyczne Liny dynamiczne Plastry wspinaczkowe Uprzęże wspinaczkowe Kaski wspinaczkowe
Haki wspinaczkowe Friendy wspinaczkowe Kości wspinaczkowe Odzież wspinaczkowa Buty wspinaczkowe