top

Ocun

Ocun to firma posiadająca kompleksową ofertę dla każdego miłośnika wspinaczki. W naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do wspinaczki- buty wspinaczkowe, uprzęże, szpej oraz odzież Ocun.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Kolor
    niebieski
Zobacz jako Siatka Lista

96 Produkty

Strona
na stronę
  1. -15%
    Nowy
    Crashpad Ocun Sitcase Pad - light blue
Zobacz jako Siatka Lista

96 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Marka Ocun – rzeczy zaprojektowane do wspinaczki

Każde działanie marki Ocun jest związane z tym, co najbardziej kochają tworzący ją ludzie – ze wspinaczką, skałami i szeroko pojętym outdoorem. Wspinanie to pasja, która wymaga odpowiedniego przygotowania, treningu oraz sprzętu. Ten ostatni element leży w centrum zainteresowania marki Ocun. Projektując i wprowadzając na rynek produkty wspinaczkowe, takie jak uprzęże, liny, przyrządy asekuracyjny, buty wspinaczkowe marka pozwala docierać wspinaczom jeszcze wyżej i dalej. Jednocześnie dokłada wszelkich starań, aby w pełni zrealizować pokładane w niej nadzieje. Najwyższej jakość szpej na którym można polegać w każdym momencie to podstawa bezpieczeństwa w skałach i górach. Specjaliści czeskiego producenta nieustannie pracują nad tym, aby spełniał on najwyższe standardy i był możliwie łatwy w obsłudze. Ciągłe innowacje dopracowywanie najdrobniejszych elementów każdego przyrządu przekłada się na duże zaufanie, jakim darzą marką zarówno początkujący, jak i zaawansowani wspinacze.

Historia marki Ocun to ciągłe dążenie do perfekcji

Wszystko zaczęło się w 1980 roku, kiedy to Pavel Hendrych, założyciel marki, zaczął uprawiać wspinaczkę. Dostępny na rynku sprzęt wspinaczkowy był daleki od ideału, więc szybko zaczął samodzielnie modyfikować dostępny szpej według własnych pomysłów. W 1988 roku powstała pierwsza uprząż. Produkcja odbywała się w warunkach domowych, na prostej maszynie do szycia, a taśmy były barwione w dużym garnku w kuchni. Kolejnym krokiem były pierwsze buty wspinaczkowe. Podczas pobytu na Syberii w rejonie Rock Pillars Pavel podjął współpracę z lokalnymi wspinaczami. W jej wyniku powstały pierwsze buty wspinaczkowe Feather wyprodukowane pod marką Rock Pillars. Kolejne lata to szereg innowacji, wprowadzających w obuwiu wspinaczkowym kolejne rewolucyjne zmiany. Rok 1998 to powołanie do życia marki Ocun. Na początku zajmuje się ona wyłącznie produkcją uprzęży wspinaczkowych, a także jednych z pierwszych crash padów. To zapowiedź rosnącej popularności boulderingu. Wszystkie lata istnienia marki to kolejne innowacje, które pozwalają na produkcję jeszcze bardziej zaawansowanego sprzętu do wspinaczki.

Ewolucja obuwia wspinaczkowego Ocun

Produkowane początkowo pod marką Rock Pillars obuwie wspinaczkowe Ocun przechodziło wiele innowacyjnych zmian. Wiele z nich jest wartych wymieniania, ponieważ odcisnęły swoje piętno na całym rynku obuwia wspinaczkowego i często stały się worem do naśladowania również dla innych producentów. Jedną z nich była podeszwa zawijana aż nad piętę, która stanowiła odpowiedź na potrzeby wspinaczy stosujących coraz popularniejszą technikę haczenia pięty. W 1994 roku wprowadzona zostaje nowa konstrukcja cholewki, dzięki której wyeliminowano szew znajdujący się na pięcie. To koniec zmagań wielu wspinaczy z niewygodnym obuwiem w czasie wspinaczki. W 2009 roku do konstrukcji topowych modeli Ocun zostaje wprowadzony 3 Force System. Specjalny gumowy panel obejmuje całą przednią część buta i zapobiega jego skręcaniu się, kiedy cały ciężar ciała oparty jest na wewnętrznej krawędzi buta. Dodatkowo całość zapewnia jeszcze lepszy transfer siły z palców na skałę, umożliwiając wykorzystanie nawet najmniejszych stopni. W 2017 roku Ocun wynalazła nowy rodzaj gumy – CAT rubber. Zapewnia on wyjątkową przyczepność i jest produkowany w dwóch wersjach – CAT 1.5 i CAT 1.1.

Ocun – innowacje w sprzęcie wspinaczkowym

Marka od swojego powstania była znana z wysokiej jakości uprzęży wspinaczkowych, które od wielu lat ciągle udoskonala. W 2001 roku powstaje uprząż z przesuwnym pasem (system MWS). Pozwala to na precyzyjne wyśrodkowaniu łącznika niezależenie od tego, w co jesteśmy ubrani. Dzięki temu uprzęże świetnie sprawdzają się zarówno zimą, jak i latem. W 2018 roku Ocun wprowadza na rynek rewolucyjny model uprzęży, w którym pas biodrowy i pętle udowe są wykonane z pianki WeBee o trójwymiarowej konstrukcji. Uzyskano w ten sposób wysoki komfort, niską wagę oraz doskonałą wentylację uprzęży.

Szeroka oferta marki Ocun

Obecnie marka specjalizuje się w projektowaniu i produkcji sprzętu, odzieży i obuwia wspinaczkowego. Dzięki dołączeniu do oferty kolejnych grup produktów marka dostarcza wspinaczom kompletny sprzęt do aktywności w skałach i na panelu. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze wspinaczką, czy poszukujesz sprzętu wspinaczkowego dla zaawansowanych użytkowników, czeski producent zapewni Ci wszystkie niezbędne elementy wyposażenia.

Ocun - buty wspinaczkowe dla początkujących i doświadczonych wspinaczy

Oferta marki obejmuje najprostsze modele dla początkujących wspinaczy, jak i modele o dużej asymetrii dla profesjonalistów. Są one przystosowane do haczenia piętą czy wykorzystywania najmniejszych stopni i pęknięć. Stosowanie wysokiej jakości gumy o świetnym parametrze przyczepności oraz zaawansowanych rozwiązań konstrukcyjnych przekłada się na doskonałe właściwości użytkowe na ścianie. Duża część modeli jest dostępna zarówno jako wiązane buty wspinaczkowe, jak i z rzepem, pozostawiając decyzję co do ich zakładania użytkownikowi. Coraz więcej osób wybiera buty wspinaczkowe Ocun. Opinie o nich są bardzo dobre zarówno wśród początkujących wspinaczy, jak i doświadczonych zawodników.

Uprzęże wspinaczkowe i pozostały szpej to wygoda i bezpieczeństwo na ścianie.

Znaczną część oferty czeskiego producenta stanowi szpej wspinaczkowy. Wśród niego każdy miłośnik wspinaczki znajdzie niemal wszystkie potrzebne przyrządy i karabinki. Ultralekkie kubki asekuracyjne świetnie sprawdzą się w skałach, karabinki HMS zagwarantują wysoki stopień bezpieczeństwa, a sportowe ekspresy wspinaczkowe pozwolą na pokonywanie jeszcze trudniejszych dróg. Niezbędnym elementem podczas każdej wspinaczki jest również wygodna uprząż wspinaczkowa. Seria nowatorskich uprzęży Webee zupełnie zmieniła podejście do tej części wyposażenia.

Odzież wspinaczkowa Ocun przygotowana specjalnie dla miłośników skalnych dróg.

Koszulki i bluzy, spodnie wspinaczkowe Ocun, a nawet lekkie kurtki puchowe. Odzież przygotowana specjalnie dla wspinaczy to wyjątkowe dopasowanie i swoboda ruchów na ścianie. Fenomenalna stylistyka sprawia, że odzież ta jest chętnie wybierana zarówno na letnie wyjazdy w skały, jak i do codziennego użytkowania. Marka Ocun to firma w pełni wykorzystująca swój potencjał, udanie łącząca zdobyte dotąd doświadczenie oraz innowacyjne pomysły projektantów.