top

Ekspres Ocun Hawk QD Zoom PA 15/22 16 cm - blue

w tym VAT 91,99 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 84,99 zł +9%
Rekomendowana cena producenta 122,99 zł -25%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 10,99 zł Szczegóły
Dostępny w salonach Sprawdź
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 10,99 zł - nie dotyczy -
≥ 299 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 12,99 zł 12,99 zł
≥ 299 zł 0 zł! 0 zł!

Ekspres Ocun Hawk QD Zoom PA 15/22 16 to element szpeju mający zapewnić wygodę oraz bezpieczeństwo podczas dążenia do topu. Wykorzystuje karabinki z klasycznymi zamkami oraz wytrzymałą poliamidową taśmę. Doskonale spisze się, kiedy będziesz chciał pokonywać drogi wspinaczkowe stylem RP.

Nieregularny kształt taśmy ekspresu Ocun Hawk QD Zoom PA 15/22 16 sprawia, że ułatwia ona wykonywanie operacji sprzętowych, dzięki czemu będziesz mógł efektywniej dążyć do celu. Dba o to również zabezpieczenie dolnego karabinka gumowym elementem Biner Fix.

Pozwala on nie tylko uniknąć sytuacji całkowitego wypięcia taśmy, przy mocniejszym szarpnięciu lub locie wspinacza. To także właściwa stabilizacja przekładająca się na wyższe bezpieczeństwo. Co więcej, każda wpinka przebiega wyjątkowo sprawnie, ponieważ karabinek nie obraca, a pozostaje we właściwej pozycji.

Taśma ekspresu Ocun Hawk QD Zoom PA 15/22 16 cm charakteryzuje się zmienną szerokością, zwęża się w stronę karabinków. Jej kształt jest ergonomiczny, a poliamid oferuje zwiększoną odporność na przypadkowe uszkodzenia. Długość 16 cm wpływa dodatnio na sposób prowadzenia liny. Unikniesz przykrego w skutkach przesztywnienia asekuracji, które może mieć wpływ na wybieranie luzu.

Obydwa karabinki ekspresu Ocun Falcon QD Zoom PA 15/22 16 cm posiadają rozwiązanie o nazwie Keylock. Dzięki niemu lina, taśma czy repsznur nie będą haczyły o zamek karabinka. Umożliwia ono płynne wykonywanie wszelkich operacji sprzętowych. Nie musisz obawiać się, że w kluczowym momencie lina nie będzie odpowiednio przechodziła przez karabinek. Górny karabinek został wyposażony w prosty zamek, do wpięcia w punkt, dolny jest właściwie wygięty, by w łatwiejszy sposób przebiegało wpinanie w niego

Ekspres Ocun Hawk QD Zoom PA 15/22 16 cm - najważniejsze cechy;

  • Wyposażony w poliamidową taśmę Zoom QD 15/22 o ergonomicznym kształcie;
  • Górny karabinek Hawk Straight został wyposażony w rozwiązanie Keylock;
  • Keylock zapobiega haczeniu zamka karabinka o linę;
  • Dolny karabinek Hawk Bent z systemem Keylock;
  • Zabezpieczenie dolnego karabinka za pomocą rozwiązania Biner Fix.

Długość całości: ok. 29 cm Wymiary karabinka: ok. 9 x 5,2 cm


Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu 4072
Kolor niebieski
Płeć Unisex
No-code Nie
Outlet Nie
Seria producenta Ocun Hawk
Długość taśmy 16 cm
Karabinek gięty Hawk Bent
Waga ~ 96 g
Karabinek prosty Hawk Straight
Taśma Poliamid 15/22 mm
Wytrzymałość karabinka 24.9.9 kN
Aktywności Wspinaczka / Bouldering
Przydatność do użycia – produkty Ocun
Produkty wspinaczkowe czeskiej marki Ocun cechuje 7-letni maksymalny czas użytkowania, liczony od momentu sprzedaży ostatecznemu konsumentowi (przy rekreacyjnym użytku raz w miesiącu). Ich całkowita żywotność jest jednak jeszcze dłuższa i wynosi maksymalnie do 10 lat. Składa się na nią zarówno czas użytkowania, jak i czas przechowywania przed sprzedażą, liczony od daty produkcji wskazanej na etykiecie. Należy pamiętać jednak, że aby osiągnąć maksymalny cykl życia produktu, musi być on regularnie kontrolowany oraz odpowiednio serwisowany. Terminy przydatności produktów ustalone zostały na podstawie obowiązujących w Europie norm i przepisów, a sama marka Ocun funkcjonuje pod nadzorem jednostki certyfikującej potwierdzającej przeprowadzanie odpowiednich kontroli.

Ocun Hawk QD Zoom PA 15/22 16 cm - opinie klientów

0.0
0 opinii