top

Śpiwory Małachowski

Śpiwory Małachowski wykonywane w całości w Polsce należą do jednych z najbardziej cenionych śpiworów na świecie. W ofercie znajdują się zarówno śpiwory na lato, jak i modele zimowe, przygotowane na najniższe temperatury.
Zobacz jako Siatka Lista

42 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

42 Produkty

na stronę
Wyczyść

Śpiwory Małachowski

Produkowane w Polsce śpiwory Małachowski to jedne z najlepszych śpiworów puchowych dostępnych na rynku. Użytkowane w ekstremalnych mrozach na najwyższych szczytach świata, a także w wyprawach na Spitsbergen, zapewniają ciepło w czasie siarczystych mrozów. W pracowniach tej marki projektanci doskonale znają wszystkie właściwości naturalnego puchu gęsiego, dzięki czemu kolejne modele w pełni wykorzystują jego atuty. Świetne właściwości śpiworów Małachowski doceniło już wielu alpinistów i himalaistów, a także zwyczajnych turystów. Łatwy dostęp do wszystkich dopracowanych modeli sprawia, że każdy miłośnik gór może się wyposażyć w najlepsze dostępne śpiwory. Niezależnie od tego czy wybierasz się zdobywać najwyższej szczyty świata, czy na długi trekking po górskich szlakach, zawsze możesz polegać na najwyższej jakości wykonania polskich śpiworów puchowych.

Polskie śpiwory Małachowski to precyzja i niezawodność

Śpiwory tej polskiej marki to świetne konstrukcje, w których dopracowano najdrobniejsze szczegóły. Stosowane w nich materiały zewnętrzne należą do światowej czołówki. Ultralekkie tkaniny doskonale chronią puch przed wydostawaniem się na zewnątrz. Odpowiednio zaprojektowane komory z ociepliną zapewniają jej równomierne rozmieszczenie na całej powierzchni śpiwora, a także zapobiegają jej przemieszczaniu się w czasie dłuższego użytkowania. Śpiwory Małachowski przeznaczone na niższe temperatury są również wyposażane w niezawodne kołnierze oraz listwy termiczne, które eliminują strefy, przez które ciepło może łatwo wydostawać się na zewnątrz. To dzięki takiemu rozwiązaniu oraz ocieplinie, w śpiworach panuje optymalna temperatura. Materiały zewnętrzne muszą łączyć w sobie dwie przeciwstawne cechy – z jednej strony powinny być wytrzymałe, aby sprawdzać się w górskich warunkach, a z drugiej muszą być cienkie i lekkie, aby śpiwór po spakowaniu zajmował jak najmniej miejsca i dawał się spakować do niewielkiego pokrowca. Jeśli marzysz o wygodnym i niezakłóconym śnie, śpiwory Małachowski będą dobrym wyborem.

Naturalne wypełnienie śpiworów Małachowski – wysokiej klasy puch

Pochodzący z polskich gęsi puch uchodzi za najlepszy na świecie. Jego właściwości izolacyjne są wprost nie do przecenienia. Pomimo wieloletnich starań i badań, do tej pory naturalny puch pozostaje niekwestionowanym zwycięzcą, jeśli chodzi o termikę, z łatwością pokonując w tej kwestii nawet najnowsze ociepliny syntetyczne. To właśnie dlatego wspinacze na całym świecie preferują odzież i sprzęt górski, w tym śpiwory – z wypełnieniem puchowym. Śpiwory Małachowski doskonale sprawdzają się w każdych warunkach, od letnich wędrówek po zdobywanie najwyższych szczytów w zimie. W czasie cieplejszych temperatur używane są bowiem minimalistyczne śpiwory puchowe, które charakteryzują się niewiarygodnie niską wagą, doskonale mieszcząc się nawet w najmniejszym plecaku. To także odpowiedni wybór jeśli zamierzamy nocować w schronisku. Najgrubsze puchowe śpiwory Małachowski z powodzeniem sprawdzają się w siarczystych zimowych mrozach. Duża ilość wypełnienia oraz odpowiednia konstrukcja komór i kołnierzy termicznych sprawiają, że zimowy nocleg będzie bardziej komfortowy. Modele tej marki są wybierane przez zawodowców, co jest dla nich najlepszą rekomendacją. Sklep 8a.pl oferuje szeroki wybór śpiworów polskiego producenta dla każdego miłośnika gór.