Opinel

Marka Opinel to ponad sto lat tradycji w produkcji i projektowaniu wysokiej jakości noży. Obecnie składane noże turystyczne posiadają ona już niemal kultowy status. Sklep 8a.pl to szeroki wybór modeli.
27
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 27

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 27

na stronę

Prosta konstrukcja i odpowiednio dobrane materiały

Choć noże marki Opinel oparto na bardzo prostym schemacie, doskonale sprawdzają się one w czasie częstego użytkowania i gwarantują wysoką niezawodność. Ostrza wykonywane są ze stali węglowej lub nierdzewnej, długo zachowując ostrość. Można je złożyć do rączki. Dodatkowym elementem, wyróżniającym te noże, jest pierścień za pomocą którego można zablokować ostrze w pozycji złożone lub rozłożonej. Zapewnia to większe bezpieczeństwo używania oraz przenoszenia noża. Uchwyt wykonywany jest najczęściej z drewna, choć w nowocześniejszych modelach wykorzystywane są również materiały syntetyczne. Obecnie, oprócz tradycyjnych składanych modeli, marka posiada w swojej ofercie wiele zróżnicowanych noży.

Noże Opinel to maksymalna różnorodność

Wiele lat temu kiedy, Joseph Opinel wpadł na pomysł produkcji noży, postanowił produkować je w kilkunastu rozmiarach, dzięki czemu można je było dobrać w zależności od wielkości dłoni oraz przeznaczenia. Zostały one oznaczone liczbami od 1 do 12. Najmniejsze noże o wielkości zaledwie kilku centymetrów zostały oznaczone jako nr 1, a największe jako nr 12. Oprócz tego oferowane były wszystkie wersje pośrednie. W takim samym systemie noże te są produkowane do dnia dzisiejszego. Obecnie wśród miłośników turystyki i aktywności w terenie największą popularnością cieszą się noże Opinel 8, które świetnie leżą w ręce i doskonale mieszczą się w kieszeni czy zakamarku plecaka. Oferowane w wielu wariantach noże francuskiej marki to doskonały dodatek do wyposażenia każdego turysty, a także świetny pomysł na prezent dla wszystkich miłośników przygody.