top

Opinel

Marka Opinel to ponad sto lat tradycji w produkcji i projektowaniu wysokiej jakości noży. Obecnie składane noże turystyczne posiadają już niemal kultowy status. Sklep 8a.pl to szeroki wybór modeli, który zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Noże Opinel to idealny wybór dla podróżników, turystów i wszystkich tych, którzy poszukują dreszczyka emocji poza utartymi szlakami.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
 1. Kategoria
  Dziecko
Zobacz jako Siatka Lista

5 Produkty

 1. -13%
  Nóż składany Opinel My First Opinel No. 7 - apple
  Nóż składany Opinel My First Opinel No. 7 - apple
  w tym VAT 49,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 45,99 zł (+9%)
  Rekomendowana cena producenta 57,99 zł (-13%)
 2. -13%
  Nóż składany Opinel My First Opinel No.07 - red
  Nóż składany Opinel My First Opinel No.07 - red
  w tym VAT 49,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 45,99 zł (+9%)
  Rekomendowana cena producenta 57,99 zł (-13%)
 3. -13%
  Nóż składany Opinel My First Opinel No.07 - fuchsia
  Nóż składany Opinel My First Opinel No.07 - fuchsia
  w tym VAT 49,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 45,99 zł (+9%)
  Rekomendowana cena producenta 57,99 zł (-13%)
 4. -10%
  Nóż składany Opinel My First Opinel No.07 - natural
  Nóż składany Opinel My First Opinel No.07 - natural
  w tym VAT 44,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 49,99 zł (-10%)
  Rekomendowana cena producenta 49,99 zł (-10%)
 5. -13%
  Nóż składany Opinel My First Opinel No.07 - blue
  Nóż składany Opinel My First Opinel No.07 - blue
  w tym VAT 49,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 48,99 zł (+3%)
  Rekomendowana cena producenta 57,99 zł (-13%)
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

5 Produkty

Wyczyść

Opinel to prosta konstrukcja i odpowiednio dobrane materiały

Ta francuska marka jednoznacznie kojarzy się z klasycznymi składanymi nożami. Drewniana rączka i ostrze o charakterystycznym kształcie są znane niemal wszystkim miłośnikom sprzętu turystycznego. Choć noże marki Opineloparto na bardzo prostym schemacie, doskonale sprawdzają się one w czasie częstego użytkowania i gwarantują wysoką niezawodność. Ostrza wykonywane są ze stali węglowej lub nierdzewnej, długo zachowując ostrość. Można je złożyć do rączki. Dodatkowym elementem, wyróżniającym te noże, jest pierścień, za pomocą którego można zablokować ostrze noża Opinel w pozycji złożone lub rozłożonej. Zapewnia to większe bezpieczeństwo używania oraz przenoszenia noża. Uchwyt wykonywany jest najczęściej z drewna, choć w nowocześniejszych modelach wykorzystywane są również materiały syntetyczne. Obecnie, oprócz tradycyjnych składanych modeli, marka posiada w swojej ofercie wiele zróżnicowanych noży.

Noże Opinel to maksymalna różnorodność

Historia marki rozpoczęła się już w 1890 roku, kiedy to Joseph Opinel wpadł na pomysł produkcji składanych noży. Od razu postanowił, by produkować je w kilkunastu rozmiarach. Dzięki temu można je było dobrać w zależności od wielkości dłoni oraz przeznaczenia. Zostały one oznaczone liczbami od 1 do 12. Najmniejsze noże o wielkości zaledwie kilku centymetrów zostały oznaczone jako nr 1, a największe jako nr 12. Oprócz tego oferowane były wszystkie wersje pośrednie noży Opinel. W takim samym systemie noże te są produkowane do dnia dzisiejszego. Pomysł na funkcjonalne i świetnie wykonane składane noże cieszył się coraz większą popularnością. Już w 1901 roku Joseph musiał się przenieść ze swoją produkcją z zakładu ojca do nowych budynków. Konieczne było zwiększenie produkcji, aby zaspokoić potrzeby rynku. Znany z zamiłowania do nowinek technicznych Opinel w swoim zakładzie zainstalował turbinę wytwarzającą elektryczność. Dzięki temu stał się pierwszym zelektryfikowanym zakładem w miejscowości Pont du Gevoudaz.

Virobloc® innowacja dla maksymalnego bezpieczeństwa

W 1909 roku powstaje emblemat marki Opinel, na który składa się korona i charakterystyczna dłoń. Od tej pory ten symbol znajdziemy na wszystkich nożach marki, co gwarantuje ich wysoką jakość i perfekcję wykonania. Kolejne lata to cały czas szybki rozwój firmy, z którym wiązały się przeprowadzki i coraz większe fabryki. W 1955 roku powstaje przełomowy wynalazek Virobloc®. Specjalny obrotowy pierścień, mający zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania składanego noża Opinel. Za jego sprawą nóż jest zablokowany podczas korzystania, co minimalizuje ryzyko potencjalnego samodzielnego złożenia.

Przez wiele lat rozwiązanie to było stosowane tylko w wybranych nożach marki Opinel, jednak od 2000 roku jest stosowane niemal w każdym składanym modelu. W 2006 roku do oferty marki powracają również najwyższej jakości noże kuchenne. Z kolei w 2012 roku producent wprowadza na rynek swój pierwszy nóż z uchwytem wykonanym z syntetycznego materiału. Polimerowa rączka powstała specjalnie z myślą o użytkowaniu w najcięższych warunkach. Dzięki wysokiej odporności na wilgoć oraz wysokie temperatury nóż tego typu doskonale spisuje się w ekstremalnych sytuacjach.

Produkty Opinel w sklepie 8a.pl

W naszym sklepie oferujemy szeroki przekrój noży marki Opinel. Każdy miłośnik outdooru powinien znaleźć wśród nich model idealnie dopasowany do uprawianej aktywności. Niezależnie od tego czy wędrujesz po górskich szlakach, pływasz jachtem, czy wybierasz się na weekendowe campingowanie — praktyczny składany nóż przyjdzie Ci z pomocą w wielu sytuacjach. Wśród miłośników turystyki i aktywności w terenie największą popularnością cieszą się klasyczne noże Opinel 8, które dzięki kompaktowemu rozmiarowi świetnie leżą w ręce i doskonale mieszczą się w kieszeni spodni czy plecaka.

Oferowane w wielu wariantach noże francuskiej marki to doskonały dodatek do wyposażenia każdego turysty, a także świetny pomysł na prezent dla wszystkich miłośników przygody. Nóż z korkociągiem, gwizdkiem alarmowym, śrubokrętem, mini nożyk w formie breloczka lub klasyczna wersja z solidnym drewnianym uchwytem – wszystkie je kupisz online na naszej stronie! Sprawdź, który z nich najlepiej spisze się podczas Twoich wyjazdów i zaufaj najwyższej jakości oferowanej przez markę Opinel. W ofercie sklepu internetowego 8a.pl znajdziecie wiele modeli noży Opinel z różnych serii takich jak: Opinel Multifunction, czy Opinel Kids! Szeroki wybór produktów sprawi, że każdy z was znajdzie dzięki temu coś dla siebie!