top

Okulary polaryzacyjne

Okulary polaryzacyjne świetnie sprawdzają się w słonecznych warunkach wyostrzając kontury i minimalizując oślepiające rozbłyski. Są wybierane do uprawiania wielu sportów, a także do górskich wędrówek.
Zobacz jako Siatka Lista

49 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

49 Produkty

na stronę
Wyczyść

Okulary polaryzacyjne do wielu aktywności

Markowe okulary z polaryzacją to cieszą się bardzo dużą popularnością wśród doświadczonych turystów, żeglarzy, miłośników gór i rowerzystów. Dzięki zastosowaniu w soczewkach specjalnej technologii pozwalają one na uzyskanie jeszcze lepszego obrazu w czasie aktywności w dużym słońcu. Kiedy musimy dokładnie obserwować otoczenie, nawet niewielkie różnice w jakości obrazu mogą być niezwykle ważne. Okulary polaryzacyjne to jeszcze wyraźniejsze widzenie w warunkach, kiedy w zwykłych okularach przeciwsłonecznych możemy uzyskać obraz nieco rozmyty cz „przyćmiony”.

Polaryzacja w okularach sportowych i górskich

Właściwości polaryzacyjne soczewek uzyskuje się w trakcie ich produkcji. Zastosowanie odpowiednich materiałów i technologii wykonania sprawia, że okulary polaryzacyjne zyskują wyjątkowe właściwości. Soczewki z polaryzacją pozwalają bowiem „uporządkować” docierające do oczu światło. Pozwala to w znacznym stopniu zredukować odblaski powstające np. na powierzchni wody, dzięki czemu udało się zredukować ryzyko łatwego oślepienia. Ponadto w warunkach mocnego słońca często zamazaniu ulegają kontury rzeczy znajdujących się w nieco dalszej odległości. Przy uprawianiu sportów, w których przemieszczamy się z dużymi prędkościami może to mieć duże znaczenie. Okulary polaryzacyjne pomagają w wyostrzeniu konturów i sprawiają, że wzrok znacznie mniej się męczy w takich warunkach. Okulary z polaryzacją są szczególnie chętnie wybierane do wszystkich aktywności na wodzie, zapewniając wysoką ostrość widzenia, Z ich właściwości chętnie korzystają również rowerzyści przemieszczający się w słonecznych warunkach. Okulary z soczewkami polaryzacyjnymi mogą się również wyśmienicie spisywać w górskich warunkach.

Okulary polaryzacyjne topowych marek kupisz w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór okularów z polaryzacją topowych marek. Producenci tacy jak Julbo, Oakley, Google czy Ryders oferują niezwykle dopracowane modele, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Zróżnicowane oprawki i kolorystyka świetnie sprawdzą się zarówno biegaczom, żeglarzom, rowerzystom, wspinaczom, jak i osobom, które z okularów korzystają po prostu na co dzień. Sprawdź najlepsze okulary polaryzacyjne online w sklepie 8a.pl!