top

Okulary kolarskie

Okulary kolarskie to modele zaprojektowane dla osób przemieszczających się na rowerze z większą prędkością. Zapewniają optymalną ochronę oczu na treningach, zawodach, a także w czasie wycieczek. W ofercie nowoczesne okulary na rower szosowy.
Zobacz jako Siatka Lista

64 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

64 Produkty

Wyczyść

Okulary kolarskie dla miłośników szosy

Rowery szosowe nierozerwalnie łączą się z osiąganiem wysokich prędkości. Żeby zachować dobrą widoczność w każdym momencie, a także ochronić oczy przed pędem powietrza, niezbędnym dodatkiem do kasku są dobre okulary kolarskie. Modele przygotowane dla miłośników szybkiej jazdy charakteryzują się zazwyczaj dużymi soczewkami, które skuteczniej osłaniają oczy przed wiatrem. Większe soczewki oferują również bardzo szeroki kąt widzenia. Okulary na rower szosowy muszą być dobrze dobrane do kasku, aby skutecznie chroniły przed powiewami, a jednocześnie żeby oprawki nie były przesuwane przez kask. Okulary kolarskie są ponadto wyposażone w system wywietrzników, które skutecznie zapobiegają szybkiemu parowaniu okularów od środka. W naszej ofercie zapewniamy szeroki wybór okularów, dzięki czemu każdy znajdzie model o idealnym kształcie i kolorze. Polecamy okulary topowych marek, charakteryzujące się najwyższą jakością wykonania oraz soczewkami o bardzo dobrej optyce. Wszystko po to, abyś cieszył się wyraźnym obrazem zarówno na wycieczce, treningu czy zawodach.

Dobierz okulary na rower szosowy do pogody online!

Wszystkie markowe okulary kolarskie zapewniają ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Warto jednak pamiętać, że w zależności od zastosowanych soczewek, różnie sprawdzą się w zmiennych warunkach pogodowych. Najciemniejsze okulary to oczywisty wybór na letnie, bezchmurne dni, kiedy większość trasy przebiega po nasłonecznionych drogach, Kiedy widoczność się pogarsza, lepszym rozwiązaniem będą szkła żółte lub pomarańczowe, które pomogą wzmocnić kontrast i zapewnić lepszą widoczność wszystkich szczegółów otoczenia. Wiele modeli wyposażonych jest w neutralne, zupełnie przezroczyste szybki, które przepuszczają niemal całe światło widzialne. To doskonałe rozwiązanie na jazdy o zmroku lub w nocy. Oczywiście jeżdżąc w różnych warunkach nie musimy kupować kilku par okularów. Dostępne są również okulary kolarskie z wymiennymi soczewkami. Dzięki temu w komplecie otrzymamy kilka zestawów szkieł, które zamontujemy w zależności od potrzeb. Możemy się również zdecydować na nowoczesne modele fotochromowe. To okulary na rower szosowy, które samoczynnie ściemniają się w mocnym świetle. Dzięki temu nie ma nawet potrzeby wymiany szkieł, a wszystko dzieje się bez naszego udziału. To bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich osób poszukujących maksymalnego komfortu użytkowania.