top

Ekspresy Black Diamond

Ekspresy wspinaczkowe BLACK DIAMOND ® słyną z innowacji i doskonałego wykonania. Dostępne w kilku wariantach zamków, na krótszych i nieco dłuższych tasiemkach różnej szerokości, stanowią doskonałą ofertę zarówno dla sportowych wspinaczy skalnych, jak i w góry.

Zobacz jako Siatka Lista

17 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

17 Produkty

Wyczyść

Black Diamond oferuje ekspresy wspinaczkowe w rozmaitych wariantach. Poszczególne modele różnią się detalami które perfekcyjnie dopasowują je do preferowanego rodzaju aktywności. Niezależnie od tego czy najczęściej przychodzi Ci się wpinać w spity na obitej drodze sportowej czy też w cięgno kości na alpejskiej drodze - w jednej z 3 linii ekspresów wspinaczkowych BD znajdziesz coś idealnego dla siebie. Skompletuj swój własny zestaw, albo kup gotowe sety po 6 szt ekspresów.

Wszystko do wspinaczki od BD

Marka Black Diamond bez wątpienia zyskała już kultową pozycję wśród wspinaczy. Ten amerykański producent posiada w swojej ofercie wszystkie elementy wyposażenia niezbędnego każdemu miłośnikowi wspinaczki. Świetne uprzęże Black Diamond, liny, karabinki czy kaski wspinaczkowe BD doskonale sprawdzają się zarówno początkującym adeptom tej aktywności, jak i najbardziej doświadczonym wspinaczom. Także ekspresy Black Diamond są zróżnicowanymi modelami przygotowanymi z myślą o wykorzystaniu na różnych drogach i w zmiennych warunkach atmosferycznych. Osoby tworzące produkty BD są związane z górami, dlatego ich produkty dokładnie odzwierciedlają potrzeby wszystkich wspinaczy. Dzięki temu można mieć pewność, że każdy rodzaj konstrukcji oraz zastosowane materiały mają na celu zwiększenie komfortu i cech użytkowych sprzętu. Wybierając amerykańską markę BD decydujesz się na najwyższą jakość.

Ekspresy wspinaczkowe Black Diamond

Choć z pozoru ekspres wspinaczkowy to tylko dwa karabinki połączone tasiemką, to ich zróżnicowanie jest naprawdę duże. Dzięki odpowiedniemu doborowi poszczególnych części możemy modyfikować ich właściwości i przydatność na poszczególnych drogach. Producent, w oparciu o charakterystykę poszczególnych modeli, dzieli swą kolekcję ekspresów na 3 linie:

SPORT - dedykowany sportowej wspinaczce i skalnym prowadzeniom na najwyższym poziomie. Mają zapewnić płynne i szybkie wpinki, być trwałe i lekkie. Pełny zamek w górnym karabinku sztandarowych modeli LiveWire i Nitron gładko wpina się w spit (nie hacząc o jego krawędzie), a poszerzane taśmy poprawiają chwyt gdy pomiędzy przystawkami - próbując nową drogę - zechcesz nieco podciągnąć się z ekspresa celem przybliżenia do próbowanego miejsca, albo zwyczajnie uniknąć bezcelowego odpadnięcia. Druciany zamek w dolnym karabinku LiveWire'a zabezpieczony jest patentem HoodNose (keylock) aby również gwarantował brak jakiegokolwiek haczenia się o inne elementy szpeju. Te sportowe ekspresy wspinaczkowe z jednej strony poprawiają komfort dziesiątek prób przed ostatecznym prowadzeniem, z drugiej zaś strony, w kluczowym momencie mają pozowolić skupić się na przechwytach a nie walce ze sprzętem.

SPECIALITY - znajdziesz tu ekspresy w góry i na drogi wielowyciągowe. Skoncentrowane na tym by ograniczyć wagę i ułatwić pokonywanie dłuższych dystansów w pionie. Znajdziesz tu modele o najmniejszych karabinkach (Oz i MiniWire), z drucianymi zamkami typu Wire (HoodWire), na ultra cienkich taśmach dyneema. Dla uniwersalnego zastosowania wybierzesz nie tylko modele na tasiemkach 12 cm ale także ekspresy górskie - na dłuższej pętli o regulowanej długości (Alpine).

ALL-AROUND - to ekspresy gotowe na każde wyzwanie. Złoty środek i najbardziej przyjazna dla kieszeni opcja. Oferowane w wersji z zamkami pełnymi typu keylock (Positron) i mieszanymi (PosiWire). Wykorzystują trwałe taśmy 18mm stanowiące doskonały kompromis pomiędzy ultralekką wagą a wygodą przy ewentualnym chwytaniu za taśmę. W sezonie 2020 linię wzbogacają ekspresy wspinaczkowe z karabinkami kutymi na gorąco. HotForge (2 pełne zamki), HotWire (2 x zamki druciane) i HotForge Hybrid (kombinacja 2 typów zamka).


W bogatej ofercie wybierzesz między wielkością karabinków, długością i szerokością tasiemek, a także między rodzajami wykończenia karabinków i ich różnymi typami zamków. Ekspresy Black Diamond do wspinaczki sportowej są najczęściej wyposażane w wygodne karabinki z klasycznym zamkiem. Duże karabinki pewnie leżą w dłoni. Zapewniają one wyjątkowy komfort podczas kolejnych wpinek, pozwalając w pełni skupić się na następnych chwytach. W przypadku wspinaczki wielkościanowej liczy się przede wszystkim waga ekwipunku. Wtedy też najchętniej wybierane są ekspresy wspinaczkowe oparte o niezwykle lekkie, ale przy tym też wytrzymałe karabinki druciane. Cechują się one wysoką niezawodnością w każdych warunkach, stąd też są często wykorzystywane we wspinaczce lodowej. Wśród wielu dostępnych wersji można również wybrać takie, które zostały wyposażone w mieszane karabinki. Ekspresy wspinaczkowe Black Diamond różnią się również zastosowanym tasiemkami. Wąskie taśmy Dynex pozwalają na jeszcze większe obniżenie wagi. Dostępne są również szersze tasiemki. Wiele modeli ekspresów wyposażanych jest w gumowy StraitJacket. To zabezpieczenie przed obracaniem się górnego karabinka względem tasiemki, dzięki czemu ekspres zawsze znajduje się w optymalnej pozycji.

Black Diamond – ekspresy wspinaczkowe kupisz online w 8a.pl

Oferujemy niezwykle szeroki wybór ekspresów wspinaczkowych amerykańskiego producenta. Można je kupić zarówno na sztuki, jak i w kompletach, co pozwoli szybko uzupełnić braki w szpeju. Zróżnicowane długości tasiemek pozwolą idealnie dopasować ekspresy do potrzeb. Wśród dostępnych modeli zawsze możesz świetnie dobrać ekspresy Black Diamond. Wiele modeli sprawdzi się podczas letniego wyjazdu w skały, kiedy będziesz pokonywać tylko krótkie drogi. Dostępne są również ekspresy optymalne do wspinaczki górskiej na drogach wielowyciągowych. Odpowiedni sprzęt znajdą również miłośnicy wspinaczki lodowej. Marka BD to optymalny wybór w niemal każdej działalności górskiej.