top

X-SOCKS

X-SOCKS to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie skarpet na rynku. Idealne dopasowanie do stopy gwarantuje wysoki komfort niezależnie od uprawianego sportu. Sprawdź skarpety X-Socks dostępne online!
Zobacz jako Siatka Lista

14 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

14 Produkty

Wyczyść

X-SOCKS to maksymalna wygoda dla stóp

X-SOCKS to wyjątkowe skarpety, które zostały wyróżnione spośród bielizny termoaktywnej marki X-BIONIC. Zapewnienie stopom odpowiednich warunków podczas uprawiania sportów górskich jest na tyle ważne, że skarpety zostały wydzielone przez szwajcarską markę spośród całej kolekcji sportowej bielizny termicznej w zupełnie osobną serię. Obecnie X-Socks funkcjonuje w świadomości sportowców i miłośników outdoorowych wyzwań jako osobna marka, specjalizująca się w najwyższej jakości skarpetach. Dzięki skupieniu się projektantów tylko na tym elemencie odzieży, możliwe było stworzenie i dopracowanie przełomowych projektów, które zupełnie zmieniły podejście do sportowych skarpet, wprowadzając je na zupełnie nowy poziom zaawansowania. Dzięki dużemu doświadczeniu w produkcji nowoczesnej bielizny termoaktywnej, wiele z pomysłów, które sprawdziły się w koszulkach, getrach czy bluzach, udało się zaadoptować na potrzeby nowoczesnych skarpet.

Skarpety X-Socks są często wybierane przez najbardziej doświadczonych użytkowników, choć z ich zalet mogą również korzystać początkujący miłośnicy wielu sportów. Wśród dostępnych modeli znajdziemy zarówno wszechstronne skarpety sportowe, które doskonale spiszą się podczas zróżnicowanych aktywności, jak i modele wyspecjalizowane, projektowane specjalnie z myślą o konkretnej dyscyplinie. Wśród nich z pewnością warto wyróżnić skarpety na narty zjazdowe, skiturowe, modele przeznaczone do biegania, czy też rowerowe. Każdy z nich wyróżnia się indywidualnymi cechami konstrukcji , a także zastosowanymi materiałami, które mają bezpośredni wpływ na wygodę i funkcjonalność skarpet w czasie maksymalnego wysiłku.

Marka X-SOCKS to ponad 20 lat innowacji

Wiele osób może się zastanawiać, cóż może być niezwykłego w skarpetach sportowych? Szwajcarska marka wyraźnie pokazuje, że skarpety sportowe funkcjonują na takich samych prawach jak pozostała odzież, a zastosowane materiały, rozwiązania konstrukcyjne czy nawet krój, mogą się w znaczącym stopniu przekładać na komfort noszenia oraz cechy użytkowe. Produkowane dzisiaj skarpety sportowe X-SOCKS w niczym nie przypominają tradycyjnych, prostych modeli wykonanych z jednego czy maksymalnie dwóch rodzajów włókien, o jednorodnej strukturze. To dopracowane w każdym calu elementy odzieży, które składają się z wielu paneli spełniających konkretne funkcje.

Przez ponad 20 lat marka X-Socks wprowadziła do produkcji wiele innowacyjnych rozwiązań, z których część została nawet opatentowana. Dzięki temu jej konstrukcje są tak wyjątkowe na rynku skarpet outdoorowych. Wśród innowacji, które pojawiły się w tym czasie ważne było na przykład wprowadzenie specjalnego kanału wentylacyjnego z boku skarpety (Air Conditioning-Channel®), który umożliwia szybszy transport wilgoci i nagrzanego powietrza na zewnątrz obuwia. Specjalna struktura oraz zastosowane w niej włókna znacząco przyspieszają ten proces. Dużą wagę przywiązuje się też do ochrony ścięgna Achillesa. Dodatkowe panele niwelują ryzyko jego kontuzji. Dla zwiększenia komfortu w X-Socks zaprojektowano anatomiczne wyprofilowanie pod stopą oraz rozróżnienie na prawą i lewą stopę. Zwiększoną stabilizację stawu skokowego uzyskano poprzez wprowadzenie unikalnego systemu X-Cross® Bandage. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na skarpety dodatkowo wspierające organizm podczas wysiłku, powstały skarpety kompresyjne. To doskonałe rozwiązanie nie tylko dla sportowców. Dla komfortu i maksymalnej wentylacji wprowadzono dodatkowe panele w okolicach kostek – Airflow Ankel Pad.

Skarpety X-SOCKS to wyjątkowe konstrukcje na narty czy do biegania

Wśród dostępnych modeli tej renomowanej marki szczególnym zainteresowaniem cieszą się skarpety narciarskie i skiturowe. Wysokie modele doskonale spisują się w butach narciarskich, chroniąc nogę przed odciskami i jednocześnie zapewniając optymalną temperaturę. Utrzymanie odpowiedniej termiki jest szczególnie ważne w przypadku skarpet przeznaczonych do narciarstwa zjazdowego. Niskie temperatury na stoku oraz maksymalnie dopasowane do stopy buty narciarskie sprawiają, że szczególnie łatwo może dochodzić do wychłodzenia stopy. Główną rolę w zapobieganiu temu niebezpieczeństwu odgrywają odpowiednio izolujące skarpety. Zupełnie inaczej przedstawiają się skarpety X-Socks do skituringu, które muszą być odpowiednio dostosowane do zmiennego wysiłku. Na podejściach muszą zapewniać wydajne chłodzenie, a w czasie zjazdów utrzymywać temperaturę na odpowiednim poziomie. Umiejętnie zaprojektowane panele pozwalają na jednoczesne odprowadzanie nadmiaru ciepła i wilgoci oraz utrzymywanie odpowiedniego komfortu termicznego na zjazdach. Nie bez znaczenia są również grubsze panele chroniące kostki czy piszczele przed otarciami oraz nadmiernym uciskiem podczas całodziennego pobytu na górskich stokach.

Choć skarpety narciarskie z pewnością należą do najbardziej zaawansowanych konstrukcji, w ofercie X-Socks nie brak również modeli przeznaczonych do wielu innych aktywności. Wśród nich z pewnością wyróżniają się skarpety dla biegaczy, które muszą doskonale zgrywać się z obuwiem biegowym, oferując odpowiednią amortyzację oraz wentylację stopy. Połączenie grubszych i cieńszych paneli, wykonanych niemal z siateczki, pozwala zachować odpowiedni balans pomiędzy tymi dwoma cechami. W efekcie uzyskujemy niezwykle wygodne i jednocześnie doskonale sprawdzające się podczas intensywnego biegu skarpety, które z chęcią założymy nie tylko na zawody, ale również na codzienny trening.