top

Vibram FiveFingers

FiveFingers ® to oryginalne buty z palcami, które sprawią, że poczujesz się jak podczas chodzenia boso! W naszej ofercie znajdują się zróżnicowane modele – do aktywności outdoorowych, na wycieczki, ale również do codziennego użytkowania. Pięciopalcowe buty Vibram FiveFingers to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala uruchomić w stopach dotąd nieużywane mięśnie i ścięgna.
Zobacz jako Siatka Lista

23 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

23 Produkty

Wyczyść

Czym są buty z palcami FiveFingers?

Buty są stosunkowo niedawnym wynalazkiem człowieka. Przez większość czasu, kiedy ludzki organizm ewoluował i przystosowywał się do chodzenia oraz biegania, przemieszczaliśmy się boso. Do takiego też ruchu przez tysiące lat dostosowywały się nasze stopy. Obecne obuwie, z grubymi i mocno amortyzującymi podeszwami sprawia, że wiele ścięgien i mięśni nie pracuje w taki sposób, do jakiego zostały przystosowane. Stąd też wiele osób (w tym miłośnicy butów FiveFingers) postuluje powrót do chodzenia i biegania boso. Jeśli mamy do dyspozycji miękką trawę, to oczywiście możemy zrezygnować z obuwia i cieszyć się z chodzenia czy biegania zgodnie z naturą. Co jednak zrobić, kiedy chcemy się przemieszczać po wielu innych rodzajach podłoża? Tutaj właśnie jest miejsca na buty z palcami Vibram FiveFingers ®.

To obuwie, w którym wszystkie palce są od siebie oddzielone, a jednocześnie stopa jest zabezpieczona przed twardszym podłożem. Unikalna konstrukcja obuwia z palcami sprawia, że możemy się poczuć jakbyśmy chodzili boso, a jednocześnie korzystać z pozostałych zalet obuwia. Co istotne, podeszwy stosowane w butach Vibram FiveFingers są bardzo cienkie, a samo obuwie jest pozbawione grubej warstwy pianki amortyzacyjnej, którą możemy często spotkać w tradycyjnych butach sportowych czy do biegania. Przekłada się to na bardzo dobre „czucie” podłoża i dodatkowo wspiera wrażenie chodzenia zupełnie boso. Marka Vibram jest doskonale znana z projektowania najwyższej jakość podeszew i nie inaczej jest w obuwiu FiveFingers. Specjalistyczne mieszanki gumy oraz precyzyjnie dobrany bieżnik zapewniają doskonałą trakcję na zróżnicowanym podłożu. Jeśli potrzebujemy butów na nieutwardzone ścieżki, powinniśmy wybrać nieco bardzie zdecydowaną rzeźbę podeszwy, jeśli natomiast będziemy z obuwia korzystali przede wszystkim w mieście, możemy się zdecydować na gładszą podeszwę, lepiej sprawdzającą się na asfalcie czy betonie.

Gdzie najlepiej sprawdzają się buty Vibram Fivefingers?

Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń w zastosowaniu butów z palcami FiveFingers. Największą popularność tego typu obuwie bez wątpienia zdobyło wśród miłośników biegania minimalistycznego. Doskonała ochrona przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej biomechaniki stóp w trakcie ruchu to idealne połączenie. Pozwoliło ono znacząco poszerzyć ilość tras dostępnych dla biegaczy minimalistycznych. Poza tym buty Vibram FiveFingers są chętnie użytkowane podczas wycieczek outdoorowych i innych aktywności. Świetnie sprawdzą się na biwaku czy kempingu. Wiele osób korzysta z obuwia z palcami również na co dzień. To ciekawa alternatywa dla klasycznego obuwia.

Wybierz odpowiedni model butów z palcami Vibram w sklepie 8a.pl

Obecnie buty FiveFingers są produkowane w wielu odmianach, dopasowanych do poszczególnych aktywności. Wśród nich możemy wyróżnić całą serię minimalistycznych butów z palcami do biegania, które oferują doskonałą wentylację. Lekkie modele to optymalny wybór do szybkiego pokonywania szlaków, a także na lato. Trekkingowe buty Vibram FiveFingers charakteryzują się za to nieco grubszą podeszwą oraz wzmocnioną cholewką, przez co świetnie sprawdzają się w czasie wędrówek po szlakach. Na chłodniejszą część roku producent oferuje specjalnie ocieplane modele. W ofercie marki FiveFingers znajduje się też obuwie do codziennego użytkowania. Klasyczna, skórzana cholewka zapewnia im świetną stylistykę. Wśród butów Vibram FiveFingers znajdują się modele wyposażone w ściągacz ze stoperem, pasek z rzepem lub też wykonane z bardzo elastycznego materiału, który nie wymaga żadnego z tych rozwiązań. Dzięki temu każdy może dobrać buty, które będą idealnie dopasowane do jego stopy.