top

Ultimate Direction

Ultimate Direction to marka zapewniająca dopracowany sprzęt do biegania. Sprawdź plecaki, pasy biegowe i uchwyty na butelki, które sprawdzą się na treningach i zawodach biegowych, zapewniając odpowiednie nawodnienie organizmu.
Zobacz jako Siatka Lista

30 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

30 Produkty

na stronę
Wyczyść

Ultimate Direction – plecaki i akcesoria dla biegaczy

Ultimate Direction to marka, która od początku była w 100% związana z biegami. Od 1985 roku dostarcza miłośnikom biegania rozwiązania, które umożliwiają wygodny transport najpotrzebniejszych rzeczy zarówno na zawodach, jak i w czasie treningów. Od swojego założenia bazuje na doświadczeniu i potrzebach profesjonalnych biegaczy. Przez te wszystkie lata firma zawsze pozostawała na czele, jeśli chodzi o wprowadzanie na rynek innowacyjnych rozwiązań dla wszystkich miłośników biegania. Pierwsze plecaki biegowe z bukłakami sprawdzające się na dystansach ultra, pasy biegowe z bidonami, czy wreszcie uchwyty pozwalające wygodnie trzymać niewielką butelkę w czasie krótszych treningów biegowych – wszystkie te produkty marka Ultimate Direction wprowadzała na rynek jako jedna z pierwszych na świecie. Przez ponad 30 lat na rynku producent przeżywał lepsze i gorsze chwile. Obecnie dzięki ścisłej współpracy z czołowymi biegaczami ultra należy do czołówki marek związanych z projektowaniem i produkcją ekwipunku dla biegaczy górskich.

Dopracowane plecaki Ultimate Direction dla biegaczy

Amerykańska marka specjalizuje się w projektowaniu plecaków i kamizelek biegowych. W jej ofercie znajdują się modele o zróżnicowanej wielkości, które doskonale sprawdzą się na wszystkich dystansach. Najmniejsze plecaki biegowe mieszczą tylko bukłak czy softflaski oraz kilka podstawowych drobiazgów. Świetnie sprawdzą się na umiarkowanych dystansach, a także na zawodach, kiedy chcemy ograniczyć niezbędny ekwipunek do minimum. Większe modele Ultimate Direction powstały głównie z myślą o miłośnikach dystansów ultra, a także osobach wybierających się na dłuższe wycieczki biegowe po górach. Większa komora to miejsce na mapę, kurtkę przeciwdeszczową, coś ciepłego do ubrania, dodatkowy posiłek czy apteczkę. Pozwolą również przytroczyć kije biegowe, kiedy nie będą akurat potrzebne. Wszystkie elementy plecaków biegowych są konstruowane z myślą o biegaczach. Całość można idealnie dopasować do sylwetki. Kieszenie na softflaski i żele energetyczne są łatwo dostępne bez ściągania plecaka. W większych modelach ładunek można perfekcyjnie ustabilizować za pomocą ściągaczy i systemów elastycznych troków. Testowane przez profesjonalnych biegaczy modele doskonale sprawdzają się nie tylko na zawodach, ale przede wszystkim w czasie codziennych treningów.

Pasy biegowy i inne akcesoria biegowe Ultimate Direction

W ofercie marki znajdują się również inne akcesoria biegowe. Wśród nich na pewno warto zauważyć uchwyty do butelek, które perfekcyjnie sprawdzają się podczas krótszych biegów. Niewielka butelka z napojem trzymana w ręce pozwala pozbyć się zarówno pasa biegowego, jak i plecaka. Uchwyty na butelki Ultimate Direction są często wyposażone w niewielkie kieszonki, które mogą też pomieścić klucze, smartfon czy dokumenty. Dzięki temu wszystkie niezbędne rzeczy będziemy mieli w dłoni. Wiele osób wybiera również pasy biegowe. Wśród nich znajdują minimalistyczne modele mieszczące tylko żele i niewielkiego softflaska. Większe z nich oddają do naszej dyspozycji większą kieszeń na ekwipunek i miejsce na bidony. Niezależnie od tego, którą wersję wybierzesz, z pewnością zapewni ona wysoki komfort poruszania się po szlakach i ścieżkach, sprawiając, że treningi biegowe będą jeszcze przyjemniejsze.

Odpowiednie nawodnienie organizmu w czasie biegu to podstawa

W czasie dłuższych treningów niezbędne jest zachowanie odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu. Staje się ono szczególnie istotne w okresie letnim, kiedy wysokiej temperatury szczególnie mocno przyczyniają się do utraty wody z organizmu. Wtedy nawet na krótszych dystansach niezbędny będzie szybki dostęp do napojów – izotoników czy energetycznych. Dla biegaczy największym problemem jest taki transport wody i napojów, aby nie przeszkadzały one w czasie biegania. Podskakujący prze każdym kolejnym kroku bagaż to najgorsza rzecz, jak może Ci się przydarzyć w czasie popołudniowego treningu, nie wspominając już o zawodach. To właśnie dlatego wszystkie plecaki i pasy marki Ultimate Direction zapewniają doskonałe dopasowanie do sylwetki. Bukłaki z wodą i softflaski są przytrzymywane blisko ciała, doskonale podążając za każdym ruchem biegacza. Łatwy dostęp do napojów w każdym momencie sprawia, że możemy zachować maksymalną wydolność organizmu także w czasie dłuższych treningów oraz zawodów.

Ambasadorzy marki Ultimate Direction

Wśród osób wspieranych przez tego producenta znajdują się jedni z najlepszych biegaczy ultra na świecie. Wystarczy wymienić takie sławy, jak Anton Krupicka czy Scott Jurek, które są dobrze znane nie tylko w środowisku biegaczy. Współpraca z nimi działa w dwie strony. Z jednej biegacze otrzymują najlepszy dostępny ekwipunek. Prototypowe modele, nowoczesne materiały i rozwiązania konstrukcyjne tworzone specjalnie z myślą o ich indywidualnych potrzebach pozwalają uzyskiwać jeszcze lepsze czasy. Z drugiej strony projektanci marki Ultimate Direction uzyskują w ten sposób precyzyjne informacje na temat potrzeb biegaczy. Wraz ze zmieniającymi się trendami w biegach producent może doskonale dopasować sprzęt i jego konstrukcję do potrzeb biegaczy. Doświadczenie największych sław biegowych na świecie przekłada się na doskonałe dopasowanie plecaków i pasów biegowych. Niezależnie od tego czy musisz zabrać ze sobą tylko jednego softflaska, klucze i dokumenty na krótki trening, czy wybierasz się na kilkudniowy ultramaraton, w ofercie amerykańskiej marki z pewnością znajdziesz rozwiązania idealnie sprawdzające się w obu tych przypadkach.