top

The North Face VECTIV™

The North Face VECTIV™ to buty biegowe i turystyczne o innowacyjnej konstrukcji. Usztywniająca wkładka, śródpodeszwa o kształcie rocker i przyczepna podeszwa składają się na całość, która pozwala na jeszcze szybsze i efektywniejsze przemierzanie górskich szlaków!
Zobacz jako Siatka Lista

176 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

176 Produkty

na stronę
Wyczyść

The North Face VECTIV™ to wyjątkowe buty do biegania po górach

Innowacyjna technologia VECTIV™ to zupełnie nowe podejście do produkcji obuwia górskiego. Stworzone z myślą o biegaczach górskich rozwiązanie sprawia, że mogą oni jeszcze szybciej przemierzać trudne szlaki. Obuwie oferuje bowiem skuteczniejszy transfer energii, dając uczucie dodatkowego przyspieszenia w czasie biegu. Dodatkowo zapewnia skuteczną amortyzację podczas stawiania każdego kroku, a także wysoką stabilność butów w górskim terenie. Przetestowana przez najlepszych biegaczy świata technologia The North Face VECTIV™ zupełnie zmienia rynek butów outdoorowych. Stworzone zgodnie z oczekiwaniami użytkowników rozwiązania pozwalają na jeszcze efektywniejsze i bezpieczniejsze pokonywanie szlaków, co przekłada się na więcej radości ze wszystkich górskich aktywności. Niezależnie od tego czy wyruszasz na szlak z zamiarem odbycia przyjemnej wycieczki, czy przymierzasz się do pobicia rekordu trasy na biegowych zawodach górskich, technologia The North Face VECTIV™ wspomoże Cię w osiągnięciu celu i satysfakcji.

Inspiracja The North Face

Amerykańska marka od wielu już lat jest synonimem sprawdzonej odzieży i ekwipunku przeznaczonego do użytkowania w górskich warunkach. W jej ofercie znajdują się zarówno specjalistyczne modele do wspinaczki górskiej na najwyższe szczyty świata, odzież narciarska, czy do biegów górskich, ale również produkty bardziej ukierunkowane na rekreacyjne wyjazdy outdoorowe czy nawet modele lifestylowe, do użytkowania w czasie codziennych obowiązków. Obuwie z technologią VECTIV™ to zupełnie nowe otwarcie w kategorii obuwia trailowego. Specjaliści The North Face zebrali najbardziej doświadczonych projektantów i sportowców i postanowili zacząć zupełnie od nowa. Celem było wprowadzenie na rynek rozwiązań, które sprawią, że marka TNF stanie się jednym z liderów w produkcji butów górskich i outdoorowych, wyznaczającym nowe trendy.

Czym jest technologia VECTIV™?

Na innowacyjne rozwiązanie The North Face VECTIV™ składają się trzy zasadnicze elementy, które optymalnie ze sobą współpracują. Specjalna usztywniana wkładka, śródpodeszwa i podeszwa zapewniają wyjątkowe właściwości w czasie biegania i szybkiego przemieszczania się po górskich szlakach.

Wkładka 3D VECTIV™

Pierwszym z elementów całego systemu jest specjalna wkładka 3D VECTIV™, umieszczana zaraz pod stopą i klasyczną wkładką do butów. Z jednej strony nieco usztywnia ona konstrukcję, a z drugiej zapewnia jej przez cały czas odpowiedni kształt. Zawinięte do góry krańce wkładki zapobiegają niekontrolowanemu przemieszczaniu się stopy w bucie i tym samy znacząco zwiększają stabilność każdego kroku. Ma to szczególne znaczenie w przypadku szybkiego pokonywania górskich szlaków. Choć zbliżone rozwiązania były wcześniej stosowane w obuwiu biegowym, buty The North Face VECTIV™ są pierwszymi modelami, w których specjalna wkładka pojawia się tak blisko stopy, a nie ukryta głęboko w śródpodeszwie. Wymagało to zupełnej zmiany myślenia o butach biegowych. Rozwiązanie to okazało się rewolucyjnym pomysłem, który doskonale sprawdził się podczas testów przeprowadzanych przez profesjonalnych biegaczy. Dojście do perfekcyjnego kształtu zajęło niemal 2 lata.

Śródpodeszwa „Rocker Midsole” VECTIV™

Drugim elementem systemu jest śródpodeszwa „Rocker Midsole” VECTIV™ wykonana z pianki EVA. Dzięki zastosowaniu dwóch gęstości, możliwe jest jednoczesne zapewnienie wysokiego poziomu amortyzacji oraz stabilizacji. Specjalnie zakrzywiony kształt całości pomaga w bardziej naturalnym przetaczaniu stopy, co przekłada się na mniejsze straty energii oraz skuteczniejszą amortyzację uderzeń. Jak pokazały niezależne badania technologia The North Face VECTIV™ tłumi uderzenia o podłoże średnio o 10%, nie powodując przy tym utraty energii. Optymalnie dobrany kształt wspomaga również płynność biegu, pomagając w stawianiu dłuższych kroków. Warto przy tym zaznaczyć, że śródpodeszwa „Rocker Midsole” w połączeniu z wkładką 3D VECTIV™ bardzo długo utrzymuje pierwotny kształt, zapewniając optymalne właściwości nawet przy bardzo intensywnym wykorzystaniu obuwia.

Podeszwa SurfaceCTRL

Ostatnim elementem składowym technologii The North Face VECTIV™ jest podeszwa. Została wykonana ze specjalnej mieszanki gumy, która oferuje bardzo wysoką przyczepność. Większość modeli wyposażonych jest we wszechstronny, terenowy bieżnik, który świetnie sprawdza się na różnych rodzajach podłoża. Rzeźba podeszwy została ukształtowana zgodnie z anatomicznym ruchem stopy, przez co zapewnia odpowiedni wsparcie zarówno w czasie szybkiego przyspieszania, jak i wtedy, kiedy zwalniamy tempo biegu na trudnych odcinkach. Podeszwa SurfaceCTRL charakteryzuje się tez bardzo wysoką wytrzymałością, przez co świetnie sprawdza się na trudnych górskich szlakach.

Możliwość dopasowania technologii VECTIV™ do potrzeb użytkownika

Wypracowane przez markę The North Face rozwiązanie to tak naprawdę nie jedna konkretna konstrukcja, ale cała filozofia projektowania obuwia, która umożliwia dostosowanie poszczególnych elementów do potrzeb każdego użytkownika. Inspiracją do takiego rozwiązania były tworzone dla sportowców specjalne modele obuwia, które uwzględniały ich indywidualne preferencje. Dzięki możliwości zmiany charakterystyki poszczególnych elementów całego systemu, a więc wkładki 3D VECTIV™, śródpodeszwy „Rocker Midsole” VECTIV™ i podeszwy SurfaceCTRL, możliwe jest projektowanie obuwia o niezliczonej liczbie kombinacji poszczególnych cech. W pierwszej fazie ta kompleksowa technologia została użyta do stworzenia zróżnicowanej serii butów trailowych do biegania po górach, a także lekkiego obuwia turystycznego do szybkiego pokonywania szlaków. Możliwość stosowania różnych materiałów sprawia, że można otrzymać obuwie o zwiększonej amortyzacji, stabilności czy też pozwalające poruszać się jeszcze szybciej.

Buty trailowe z technologią VECTIV™

Buty do biegania w górach były priorytetem przy powstawaniu tej nowoczesnej technologii. Pozwalały też na kompleksowe przetestowanie różnych kombinacji materiałów w wymagających warunkach. Dzięki dużemu zaangażowaniu czołowych biegaczy powstało kilka wariantów technologii The North Face VECTIV™, które różnią się między innymi materiałem zastosowanym we wkładce 3D VECTIV™.

Z myślą o profesjonalistach powstały buty z serii Flight VECTIV™. Zastosowane w nich wkładki 3D VECTIV™ wykonano z włókien węglowych, czyli karbonu. To jeden z najlżejszych materiałów, zapewniający minimalne straty energii. Dzięki niemu buty są niewiarygodnie lekkie, doskonale zachowują zaprojektowany kształt, a w połączeniu ze śródpodeszwą o zaokrąglonym kształcie pozwalają na jeszcze szybsze pokonywania szlaków. To doskonały wybór dla zawodników oraz osób chcących pobijać kolejne rekordy.

W obuwiu VECTIV™ Infinite wkładki 3D VECTIV™ zostały wykonane z Pebaxu. Jest to tworzywo sztuczne charakteryzujące się nieco większą elastycznością niż włókna węglowe. Buty biegowe wyposażone w takie wkładki zapewniają świetny zwrot energii w czasie każdego kroku.

Najbardziej komfortowe obuwie VECTIV™ Enduris posiada wkładki 3D VECTIV™ wykonane z TPU. To modele świetnie sprawdzające się na najdłuższych dystansach, a także w czasie wymagających treningów. To najwygodniejsze buty do biegania w terenie wykorzystujące innowacyjną technologię The North Face.

Konstrukcja The North Face VECTIV™ w obuwiu turystycznym

Choć technologia powstała głównie z myślą o obuwiu biegowym, doskonale sprawdza się również w lekkich butach turystycznych i outdoorowych. Dzięki temu jej wszystkie zalety, takie jak dynamiczniejszy krok, wysoka stabilność czy skuteczna amortyzacja, są również dostępne dla osób przemierzających szlaki i ścieżki z lekkim plecakiem. Obuwie outdoorowe VECTIV™ doskonale wpisuje się w filozofię „speed hiking”. Szybkie przemieszczanie się po turystycznych szlakach, niekoniecznie związane z bieganiem, jest niezwykle popularne wśród aktywnych osób, które poszukują alternatywy dla klasycznego trekkingu z ciężkim bagażem. W ofercie dostępne są zarówno bardzo lekkie półbuty, jak i modele mid o wysokości cholewki ¾. Te pierwsze są doskonałym wyborem na letnie szlaki, kiedy priorytetem jest maksymalna wentylacja. Konstrukcja butów pozwala również na ich wygodne użytkowanie podczas codziennych obowiązków. Wyższe buty z technologią The North Face VECTIV™ oferują z kolei dodatkowe wsparcie kostki w czasie przemieszczania się z nieco większym plecakiem.