top

Tendon

Tendon to marka pochodząca z Czech, należąca do popularnej firmy Lanex. Zajmuje się produkcją wysokiej jakości lin, po które sięgają pracownicy wysokościowi, speleologowie oraz najbardziej znani wspinacze.
53
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 53

na stronę
  1. -25%
    Marker do lin Tendon Xrope Marker
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 53

na stronę

Tendon – produkty tworzone z pasją dla wspinaczy

Czeska marka jest już dobrze znana na polskim rynku. To producent przede wszystkim wysokiej jakości lin wspinaczkowych i repów, które są niezbędnym elementem wyposażenia każdego wspinacza. Na popularność marki Tendon na pewno duży wpływ miały wartości, jakimi kieruje się ona podczas tworzenia nowych produktów. Producent promuje aktywności górskie i wspinaczkę nie tylko jako sport, ale również jako filozofię i styl życia. To także możliwość poznania własnych możliwości oraz poznawania nieujarzmionych sił natur. W swojej misji marka wciąż poszukuje nowych, jeszcze lepszych rozwiązań. Ciągłe zwiększanie niezawodności sprzętu, jego trwałości i wytrzymałości jest na stałe wpisane w działalność firmy. Ponadto marka Tendon stawia na kompleksowe podejście do projektowania i testowania nowych rozwiązań. Specjaliści tego producenta nie zamykają się w laboratoriach, a testy wytrzymałościowe nie są jedynym wyznacznikiem podczas wprowadzania nowych modeli. Równie ważna jest dla nich ergonomia użytkowania w rzeczywistych sytuacjach – podczas wspinaczki, pracy na wysokości czy górskich akcji ratowniczych.

W swojej działalności marka Tendon kieruje się kilkoma prostymi zasadami. Na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo i komfort użytkownika. Bez tych dwóch cech niemożliwe jest tworzenie najwyższej klasy sprzętu do wspinaczki. Po drugie wsłuchuje się w głos wszystkich miłośników gór i stara się swoim produktami zaspokajać wszystkie ich potrzeby. Po trzecie Tendon stawia na wewnętrzny rozwój technologii oraz procesów produkcyjnych, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie najwyższej jakości, innowacyjnych produktów. Po czwarte marka przykłada dużą wagę do perfekcyjnej obsługi każdego klienta. Po piąte producent stawia na ekologię. Nie jest to jednak jedynie hasło, a rzeczywiste działania, które mają na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko zarówno procesu produkcji, jak i transportu produktów do finalnego użytkownika.

Pełna oferta Tendona w sklepie 8a.pl – liny dynamiczne oraz repsznury

Czeski producent posiada bogaty wybór modeli przeznaczonych do zróżnicowanych aktywności. Bardzo dużą popularnością cieszą się dynamiczne liny wspinaczkowe wykorzystywane zarówno w wysokich górach, jak i w skałach. Sprzedawane w różnych długościach – 30 m, 50 m, 60 m, 70 m, doskonale sprawdzą się w wielu zastosowaniach, zarówno podczas asekuracji na lodowcu, wspinaczki górskiej, jak i skałkowej. Szeroki wybór opcji powoli dobrać najodpowiedniejszą kombinację parametrów dla każdego wspinacza. Liny Tendon różnią się średnicą, liczbą odpadnięć, graniczną siłą uderzenia, wydłużeniem dynamicznym i jeszcze kilkoma innymi parametrami. Dzięki temu znajdziemy wśród nich liny lepiej sprawdzające się początkującym adeptom wspinaczki, jaki i lekkie modele przeznaczone dla profesjonalistów. W zależności od potrzeby dostępne są zarówno wersje bez impregnacji, jak i z pełną impregnacją. Dzięki niej lina jest jeszcze lepiej zabezpieczona przed szybkim namakaniem oraz jest wytrzymalsza na łatwe zabrudzenie. To idealna propozycja do wspinaczki górskiej, a także na wyjazdy w skały.

Oczywiście w ofercie marki Tendon nie mogło zabraknąć repów - niewielkiego, ale jakże przydatnego elementu wyposażenia każdego wspinacza. Sprzedawane w wielu wersjach repiki posiadają nieskończenie wiele możliwości wykorzystania, doskonale sprawdzając się w roli pomocniczej. To konieczne uzupełnienie szpeju, pozwalające na wyjście obronną ręką z wielu sytuacji awaryjnych. Zróżnicowane średnice i wytrzymałości na pewno pozwolą dobrać optymalny model każdemu wspinaczowi, zarówno osobom, które wspinają się sportowo w skałach, miłośnikom hakówki, jak i speleologom.

Liny statyczne Tendon do prac wysokościowych oraz speleologii

Osoby wykonujące prace na wysokości poszukują niezawodnych i trwałych lin, które zapewnią wysoki komfort pracy i będą służyły podczas kolejnych zleceń. Takie właśnie są statyczne liny Tendon, na których można zawsze polegać. W naszym sklepie liny do prac alpinistycznych czeskiego producenta są dostępne zarówno na bębnach, jak i w określonych długościach, dzięki czemu każda firma znajdzie opcję odpowiednią do potrzeb. Dużą popularnością cieszą się modele ze wzmocnionym oplotem, który lepiej znosi temperatury powstające w czasie zjazdu po linie. Liny statyczne Tendon są bardzo chętnie wybierane również przez speleologów do eksploracji jaskiń. Ofertę lin doskonale uzupełniają torby i plecaki na linę, pozwalające na wygodny transport szpeju i dobrze zabezpieczające go przed łatwymi uszkodzeniami. Pełen wybór produktów marki Tendon – sklep 8a.pl zapewni wszystko, czego potrzebujesz do wspinaczki.