top

Tecnica

Tecnica to włoska marka specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości obuwia górskiego i narciarskiego. To optymalny wybór do letnich i zimowych aktywności w górach. Sprawdź produkty Tecnica łączące w sobie nowoczesne technologie oraz wyjątkowy włoski styl!
Zobacz jako Siatka Lista

47 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

47 Produkty

na stronę
Wyczyść

Nowoczesne buty z historią w tle – to właśnie Tecnica

Historia marki sięga roku 1930 kiedy jej założyciel marki, Oreste Zanatta założył niewielki zakład specjalizujący się w produkcji butów roboczych. Sama firma Tecnica narodziła się w 1960 roku. Od początku jej produkty cechowały się wysoką wytrzymałością oraz precyzją wykonania. Wyjątkowe umiejętności pracowników oraz chęć ciągłego rozwoju firmy i stosowanych w niej technologii spowodowały, że rozwój marki szybko nabrał dynamiki. Przełomowy był rok 1970, kiedy to Tecnica jako pierwsza firma na świecie wprowadziła na rynek buty narciarskie wykonane z plastiku w technologi wtryskowej. Wkrótce stała się jednym z czołowych producentów obuwia narciarskiego, na które zapotrzebowanie rosło wraz ze zwiększającą się popularnością sportów zimowych. W 1985 roku marka Tecnica zaistniała na rynku butów górskich. Nowoczesne modele trekkingowe i turystyczne cechowały się wysoką jakością wykonania oraz nowoczesną stylistyką.

Nowoczesne technologie i niepowtarzalny styl marki Tecnica

Firma Tecnica słynie z wprowadzania na rynek nowych rozwiązań technologicznych, będąc jednym z pionierów wśród producentów obuwia przeznaczonego dla miłośników gór. Jednym z najnowszych rozwiązań jest system C.A.S Custom Adaptive Shape. To możliwość termicznego dopasowania cholewki oraz wkładki do indywidualnego kształtu stopy. Rozwiązanie to zostało zaczerpnięte wprost z butów narciarskich, jest jest z powodzeniem stosowane już od wielu lat. Zastosowane w konstrukcji butów górskich pianki o specjalnej konstrukcji mogą dostosowywać swój kształt do stopy pod wpływem temperatury. Istnieje możliwość tzw. „wygrzania” butów Tecnica, dzięki czemu optymalnie dopasują one swoje wnętrze do potrzeb użytkownika. Dzięki temu w większości przypadków można pominąć okres dopasowywania się butów do nogi i ruszać wprost na górskie szlaki. Oprócz nowinek technicznych, obuwie Tecnica cechuje się także wyjątkowym, włoskim stylem. Dzięki temu poszczególne modele wyglądają bardzo lekko, nie tracąc przy tym nic ze swojej funkcjonalności.

Produkty Tecnica kupisz w sklepie 8a.pl online!

Zapewniamy szeroki wybór obuwia górskiego Tecnica. W ofercie doskonale odnajdą się osoby poszukującego najnowszych rozwiązań technologicznych oraz niezrównanej wygody na górskich szlakach, pokonywanych zarówno w letnich, jak i zimowych warunkach. Damskie i męskie buty oferują niezrównany poziom dopasowania do stopy, niezależnie do tego, czy wybierzesz model marki Tecnica zaprojektowany z myślą o biegach górskich, szybkim pokonywaniu szlaków, czy wielodniowym trekkingu z ciężkim plecakiem. Innowacyjne technologie sprawią, że pokonywanie kolejnych kilometrów będzie łatwiejsze niż w jakimkolwiek innym obuwiu.