top

SNAP

Snap to marka stworzona dla miłośników wspinaczki. W jej ofercie można znaleźć woreczki na magnezję, torby na linę, odzież oraz crash pady. Sklep 8a.pl to duży wybór akcesoriów wspinaczkowych.
Zobacz jako Siatka Lista

24 Produkty

 1. -25%
  Nerka Snap Hip Bag - grenadine
  Nerka Snap Hip Bag - grenadine
  104,99 zł 139,99 zł
 2. -15%
  Crash Pad Snap Grand Stamina - dark khaki
  Crash Pad Snap Grand Stamina - dark khaki
  1 129,99 zł 1 341,99 zł
 3. -34%
  Czapka Snap Baseball Cap - green
  Czapka Snap Baseball Cap - green
  75,99 zł 114,99 zł
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

24 Produkty

Wyczyść

Krótka historia marki Snap Climbing

Wspinaczka to aktywność o ponad wiekowej tradycji. Jej uprawianie najczęściej jest również związane ze szczególną troską o jak najlepszy stan ciała i umysłu. Dawniej wspinaczka mogła być praktykowana tylko na zewnątrz, najczęściej w rejonach górskich. Obecnie jednak rozwój technologii oraz potrzeb sprawił, że niezwykle dynamicznie rozwija się wspinaczka na sztucznych ściankach w halach oraz pod zadaszeniami. Ograniczenia jakie dotąd obowiązywały każdego wspinacza znikają, a sama aktywność zdobywa szeroką popularność wśród wielu osób. W świecie wspinaczkowym pojawił się zupełnie nowy typ wspinaczy, związany bardziej z terenami zurbanizowanymi. Wspinaczkę można teraz bowiem z powodzeniem uprawiać na co dzień, bez potrzeby dalekich wyjazdów. W takich warunkach pojawiła się w Chamonix latach dziewięćdziesiątych marka Snap Climbing. Ten francuski producent miał własną wizję rozwoju wspinaczki i skutecznie wprowadzał ją w życie, projektując i wprowadzając na rynek produkty dedykowane dla zupełnie nowej generacji wspinaczy. Spontaniczność, entuzjazm i zupełnie nowe podejście do sprzęt wspinaczkowego dały jej sukces.

Twórca marki Snap Climbing postawił sobie za zadanie otwarcie rynku wspinaczkowego poprzez wprowadzenie nowych wzorów i kształtów, zmieniając sposób patrzenia na tradycyjne i wszystkim znane produkty. Pierwotnie celem takiego działania było przyciągnięcie młodzieży związanej do tej pory ze skateboardingiem i BMX, którymi sam się zajmował. Z czasem jednak i doświadczeni wspinacze, od lat związani z tą dyscypliną, coraz chętniej sięgać zaczęli po charakterystyczne i wyróżniające się produkty marki Snap. To właśnie oryginalność stała się najlepszą kartą przetargową francuskiej firmy, przyciągającą coraz większą rzeszę miłośników wspinaczki, którzy oprócz świetnego wyglądu, doceniają również niezawodność, funkcjonalność i najwyższą jakość wykonania.

Snap Climbing – od sprzętu wspinaczkowego po odzież

Na początku swojej działalności marka w znacznej części swojej oferty skupiała się na sprzęcie wspinaczkowym. W 1996 roku wprowadziła na rynek nowoczesne ekspresy z karabinkami wyposażonymi w druciane zamki. Niedługo potem na rynek trafiły nowoczesne uprzęże wspinaczkowe Snap, będące jednymi z pierwszych modeli, w których taśma pasa biodrowego została ukryta w wyściółce, co zapewniało większy komfort oraz lepiej chroniło ją przed przypadkowymi uszkodzeniami. Na początku tego wieku do oferty marki dołączyły crash-pady. To niezbędny elementy w boulderingu - jednej z najszybciej rozwijających się odmian wspinaczki. Wkrótce do kolekcji dołączają też chwytotablice pozwalające na trening w każdym miejscu i o każdym czasie.

Obecnie marka Snap Climbing skupia się przede wszystkim na odzieży wspinaczkowej oraz niezbędnych akcesoriach. Kolekcja zawiera zarówno odzież damską jak i męską, która idealnie sprawdza się podczas wyjazdów wspinaczkowych. Zastosowane kroje oraz materiały gwarantują pełną swobodę ruchów podczas wykonywania kolejnych chwytów. Dodatkowo wszystkie modele cechują się nowoczesną stylistyką, która przypadnie do gustu zarówno najmłodszym, jak i bardziej doświadczonym wspinaczom. Zastosowane materiały oferują wysoki komfort termiczny oraz są bardzo przyjemne w kontakcie ze skórą. Wszystkie te czynniki sprawiają, że odzież tej marki jest chętnie wybierana również do użytkowania w dni restowe, a także na co dzień. Wysoka jakość wykonania oraz wyjątkowe wzornictwo pozwalają poczuć się wyjątkowo.

Świetna stylistyka i właściwości użytkowe produktów Snap Climbing

Projektanci marki skutecznie łączą nowoczesną stylistykę oraz funkcjonalność poszczególnych produktów. Na pewno z oferty wyróżniają się woreczki na magnezję Snap Climbing o świetnym designie, które pomogą utrzymać suchość dłoni w trakcie wyjazdów w skały. Popularnym wyborem są również większe worki na magnezję do bulderingu. Worki bulderowe doskonale sprawdzą się w czasie całodziennych sesji, oferując bardzo łatwy dostęp do magnezji. Aby łatwiej było dostać się pod ścianę, w ofercie obecne są również torby na linę Snap. To funkcjonalne konstrukcje zapewniają możliwość noszenia jak plecak, a załączona płachta doskonale zabezpieczy linę przed łatwymi zabrudzeniami. Wśród produktów Snap Climbing znalazło się również wiele przydatnych drobiazgów, takich jak szczoteczki do chwytów czy plastry wspinaczkowe. Szeroko rozwinięta jest również linia produktów, które można wygodnie użytkować w mieście. Plecaki z miejscem na laptopa czy torebki biodrowe z pewnością przypadną do gustu niejednemu miłośnikowi wspinaczkowych aktywności.