top

Roxa

Roxa to marka specjalizująca się w projektowaniu i produkcji lekkich, niezawodnych butów narciarskich. W sklepie 8a.pl wybierzesz optymalne buty na skitury, do freeridu i freeski. Lekkie i niezawodne buty skiturowe Roxa produkowane we Włoszech oferują maksymalny komfortu użytkowania na podejściach i zjazdach.
Zobacz jako Siatka Lista

12 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

12 Produkty

Wyczyść

Sklep Roxa – marki z tradycją

Podobnie jak wiele marek narciarskich, także Roxa wywodzi się z Włoch. To producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji butów narciarskich. W jego ofercie znajdują się zarówno klasyczne buty do nart zjazdowych, jak i wysokiej klasy buty skiturowe, freeridowe i freeski. Świetnie sprawdzą się one wszystkim miłośnikom górskich wędrówek na dwóch deskach, a także tym, którzy podejmują pozatrasowe wyzwania na stromych stokach czy skazą w skiparkach. Dzięki doświadczeniu zdobywanemu już od 1980 roku wszystkie produkty, niezależnie od stylu jeżdżenia do jakiego są przeznaczone, charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Chociaż pierwsze buty narciarskie Roxa powstały w 2000 roku, specjaliści tworzący markę wiele lat przed tym tworzyli modele dla czołowych producentów narciarskich. To właśnie dlatego dokładnie wiedzą, czego potrzeba do stworzenia wygodnego, a jednocześnie zapewniającego świetną kontrolę nad nartami obuwia.

Konstrukcja butów narciarskich Roxa to wysoka niezawodność

Włoska marka stosuje w swoich produktach tylko najwyższej jakości materiały, a nowoczesne rozwiązania technologiczne zapewniają maksymalną prostotę obsługi. Świetnie wykonane skorupy oferują optymalne właściwości użytkowe niezależnie od tego, jaki rodzaj narciarstwa uprawiasz. Roxa była pionierem jeśli chodzi o wprowadzenie do projektów modeli 3D. Jako jedna z pierwszych marek wykorzystywała trójwymiarowe prototypy dla jeszcze lepszego dopracowania wszystkich szczegółów. Marka przoduje w ilości oferowanych modeli wykorzystujących konstrukcję Cabrio. To nowoczesna budowa skorupy buta narciarskiego składająca się z trzech elementów. Można w niej wyróżnić dolną część skorupy, cholewkę oraz język. Dzięki takiemu rozwiązaniu modele oferują wysoką swobodę ruchów i wygodę na podejściu oraz perfekcyjne trzymanie nogi na zjazdach. Do produkcji skorup Roxa stosuje najnowsze materiały. Polimery takie jak Grilamid® czy Desmopan 900® są wykorzystywane tylko przez czołowe marki narciarskie. Są znane ze swoich wyjątkowych cech – niskiej wagi, wytrzymałości na odkształcenie oraz świetnie znoszą niskie temperatury. Jednocześnie pozostają na tyle lekkie, aby nie ciążyły na podejściach. Zaawansowane systemy klamer pozwalają na idealne dopasowanie butów Roxa do stopy.

Buty freeridowe i skiturowe Roxa w sklepie online

Konstrukcje przeznaczone do freeridu to modele skupiające się na zapewnieniu jak najskuteczniejszego usztywnienia nogi przy jednoczesnym utrzymaniu umiarkowanej wagi. Zastosowanie większej ilości klamer, niż w przypadku butów skiturowych, pozwala zapewnić jeszcze większą precyzję prowadzenia nart na stromych stokach. Perfekcyjne trzymanie nogi to bowiem podstawa, kiedy mierzymy się z trudnymi zboczami. Jednocześnie w pełni zachowano możliwość przestawienia buta na tryb chodzenia, dzięki czemu możemy docierać do trudno dostępnych miejsc, aby wykonać dziewicze zjazdy po nowo odkrytych stokach.

W butach skiturowych Roxa priorytetem jest uzyskanie jak najniższej wagi. Tutaj liczy się każdy gram. Im jest bowiem lżej, tym łatwiej i szybciej dotrzemy na szczyt. Każdy z modeli skiturowych oferuje szybką zmianę z trybu chodzenia na zjazdowy, dzięki czemu buty są niezwykle wygodne do użytkowania w zróżnicowanym terenie. Przez to buty doskonale sprawdzą się podczas wycieczek skiturowych, kiedy mierzymy się z dłuższą trasą w terenie górski. Pokonywanie podczas jednego dnia licznych podejść i zjazdów jest przez to jeszcze wygodniejsze. W naszym sklepie online zapewniamy zróżnicowaną ofertę butów skiturowych włoskiego producenta Roxa. Sklep 8a.pl to świetne obuwie narciarskie na skitury i freeride. Niezależnie od tego czy preferujesz zjazdy, czy raczej wolisz zdobywać kolejne szczyty z nartami przypiętymi do nóg, w kolekcji włoskiej marki z pewnością znajdziesz optymalny model.