top

Rękawiczki softshell

Rękawiczki softshell wyśmienicie sprawdzają się w przejściowych porach roku oraz zimą. W pełni wiatroszczelne rękawiczki softshellowe z membraną doskonale zabezpieczą dłonie przed szybkim wychłodzeniem.
Zobacz jako Siatka Lista

22 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

22 Produkty

na stronę
Wyczyść

Rękawiczki softshell to skuteczna ochrona przed wiatrem

Są dni niezależnie od pory roku, kiedy zwieść Cię może świecące słońce oraz pozornie przyjemna temperatura. Gdy tylko wystawisz głowę na zewnątrz przekonasz się, że wiatr skutecznie potrafi zbić temperaturę, a co za tym idzie wychłodzić nasz organizm. W związku z tym outdoorowi producenci w swoich ubraniach stosują innowacyjne technologie materiałowe. W tym między innymi softshell, który wykorzystują rękawiczki softshell jak i inne części garderoby. Stanowi on skuteczną barierę dla wiatru zapobiegając jego dostaniu się do wewnątrz. W tym przypadku wiatr nie jest w stanie pokrzyżować nam planów. Z kolei nasze dłonie tak podatne na niskie temperatury, czy wychładzające działanie wiatru są doskonale zabezpieczone przed nim.

Rękawiczki softshell z membraną

Część modeli rękawiczek wykorzystuje dodatkowe wsparcie w postaci membrany. Na rynku outdoorowym znajdziemy liczne membrany będące rozwiązaniami własnymi marek lub bądź co bądź dominujące i bardzo popularne na rynku produkty marki GORE. W tym przypadku, czyli ochrony przed wiatrem z ratunkiem przychodzi nam membrana GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology. Rękawiczki wiatroszczelne wykorzystujące tą membranę zapewniają wiatroprzepuszczalność na poziomie 0 CFM! Co to oznacza? Każda z technologii charakteryzuje się indywidualnym współczynnikiem przepuszczalności wiatru CFM. Dla przykładu klasyczny polar ma wartość 200 CFM, a rozwiązania z grupy WindWall® i innych marek około 10/40 CFM. Jednak to membrana GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology zapewnia wiatroprzepuszczalność na poziomie 0 CFM! Dzięki temu rękawiczki softshell wykorzystujące takie rozwiązanie zapewnią Ci pełen komfort nawet przy podmuchach gotowych zmieść Cię. Takie rozwiązanie jest niezwykle ważne celem zapewnienia optymalnej gospodarki termicznej Twoich dłoni. Bowiem jak wiemy dłonie szczególnie podatne są na wyziębienie oraz odmarznięcia, które mogą mieć fatalne skutki.

Rękawiczki softshell zapewniają Ci ponadprzeciętną wygodę

Rękawiczki wiatroszczelne zostały skrojone tak, by nie krępować ruchów naszej dłoni i zapewnić naszym palcom pełną sprawność. Modele pięciopalczaste zatem zaprojektowano tak, byśmy czuli się w nich możliwie jak naturalniej. Za wygodą stoją przede wszystkim wysokiej jakości materiały syntetyczne, które zapewniają wysoką oddychalność. To niezwykle ważny parametr w rękawicach sportowych. Bowiem podczas intensywnej aktywności fizycznej nasze dłonie pocą się. By zapobiec uczuciu przegrzania rękawiczki softshell skutecznie muszą sobie radzić z wyrzuceniem na zewnątrz nadmiaru tej pary wodnej. Dzięki temu zachowamy przyjemny klimat przy skórze i poczucie suchości.

Komfort naszych dłoni jest generowany również przez świetne dopasowanie i elastyczny materiał softshellowych rękawiczek. Producenci wykorzystują w tym celu dodatek elastycznych włókien pod postacią Lycry® lub elastanu. Wsparte jest to często przez specjalną konstrukcję typu 2-way-stretch i 4-way-stretch. Dodatek nylonu z kolei sprawia, że rękawiczki softshellowe są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie straszne im obcowanie z ostrymi krawędziami nart, czy ostrzem czekana. W celu dodatkowego zabezpieczenia ich przed zniszczeniem w newralgicznych miejscach stosuje się wzmocnienia z syntetycznego materiału lub naturalnej skóry. Najczęściej jest to śródręcze. Stosowane jako wzmocnienie materiały sprawiają również, że nasza dłoń nie ślizga się i ma lepsze właściwości chwytne.

Spraw sobie rękawiczki softshellowe!

Dla kogo rękawiczki softshellowe? Dla wszystkich tych, którzy uwielbiają aktywny tryb życia! Jeżdżą na rowerze, przemierzają górskie szlaki, biegają, jeżdżą na nartach. Dla wszystkich, którzy nie lubią bywać zaskoczeni w górach i nie akceptują półśrodków! Rękawiczki softshellowe zapewniają doskonałą ochronę przed wychładzającym wpływem wiatru. Podniesie to komfort termiczny górskich aktywności odbywających się w okresie przejściowym i zimą. Dodatkowo niektórzy producenci outdoorowi jak Marmot, czy Salewa w swoich modelach stosują dodatek w postaci izolujących materiałów. Wspiera to termikę i lepiej zabezpiecza dłonie przed groźnym wychłodzeniem. Z kolei przed przemoknięciem rękawiczki softshellowe chroni impregnat hydrofobowy DWR (ang. Durable Water Repellent). Spowolnienia on widocznie namakanie tkaniny. Wobec czego krople wody czy też płatki śniegu swobodnie spływają po powierzchni. Takie połączenie cech skutecznie zadba o Twoje dłonie gwarantując im pełną ochronę przed wiatrem oraz optymalny komfort termiczny. Zajrzyj do sklepu górskiego 8a.pl i wybierz idealny model dla siebie.