top

Rękawiczki do asekuracji

Rękawiczki do asekuracji są niezbędne w trakcie wspinaczki skalnej, wykonywania pracy na wysokości oraz zadań arborystycznych. Założysz je również na via-ferraty, gdzie kontakt z ostrą stalową liną jest nieprzyjemny.
Zobacz jako Siatka Lista

15 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

15 Produkty

Wyczyść

Rękawiczki do asekuracji - skuteczna ochrona dłoni

Kiedy asekurujesz towarzysza wspinaczki, wykonujesz prace na wysokości lub podejmujesz się aktywności na via-ferratach, to te modele są tym, czego poszukujesz. Rękawiczki do asekuracji chronią dłonie, które pracują z liną. Kiedy aktywność wspinaczkowa jest częsta, to skóra staje się szorstka i nieprzyjemnie twarda. Szczególnie szkodliwe jest to w trakcie pracy lub wypadów na via-ferraty, gdzie do czynienia mamy z linami stalowymi. Dlatego rękawiczki do asekuracji okazują się niezwykle wszechstronne i sprawdzające się w szerokim spektrum skalnych i roboczych zadań. Te konstrukcje wybiorą także arboryści, którzy są bardzo narażeniu na urazy związane z ostrymi gałęziami. W ofercie sklepu 8a.pl znajdziesz rękawiczki asekuracyjne najlepszych producentów: Petzl, Beal, Climbing Technology, Black Diamond czy Metolius. Sprawia to, że wybór modelu dla siebie nie powoduje problemu, gdyż każdy z nich jest najwyższej jakości.

Rękawiczki do asekuracji - wysoka wytrzymałość na przetarcia

Ten typ rękawiczek opiera się zawsze na wysoce wytrzymałych rozwiązaniach. Jest to najczęściej połączenie skóry i poliamidu lub wykorzystanie tylko jednego z tych materiałów. Każdy z nich jednak znosi naprężenia powstające na konstrukcji, więc rękawiczki do asekuracji przez długi czas zachowają swoją funkcjonalność. Dodatkowo całość lepiej znosi tarcie liny, więc ryzyko zranienia się nią jest znacznie niższe. W naszej ofercie znajdziesz modele pięciopalczaste, a także te pozbawione palców. Druga opcja spisze się w ciepłe dni, kiedy linę prowadzisz wewnętrzną stroną dłoni, a palce nie wymagają dużej ochrony. Rękawiczki do asekuracji w newralgicznych miejscach swojej konstrukcji wspierane są przez specjalne panele. Jest to zazwyczaj z poliamid, więc całość jest jeszcze lepiej chroniona przed uszkodzeniem w trakcie asekuracji lub pracy na wysokości. Warto dodać, że takie materiały posiadają także optymalny poziom oddychalności. Ogranicza to zapocenie dłoni i sprawia, że rękawiczki asekuracyjne są bardzo komfortowe.

Rękawiczki do asekuracji - wygoda i funkcjonalność

Projektanci marek Petzl, Beal, Climbing Technology, Black Diamond czy Metolius zdają sobie sprawę, że wygoda jest najważniejsza. To właśnie ona od razu obok wytrzymałości o wyborze konkretnego modelu. Rękawiczki do asekuracji posiadają także elastyczne panele w newralgicznych miejscach, które nadają całej konstrukcji rozciągliwości. Dodatkowo ich krój i anatomiczne dopasowanie sprawią, że nic nie ograniczy swobody ruchów dłońmi. Jest to istotne, gdyż takie skrępowanie może utrudnić wykonywanie każdej czynności. Rękawiczki asekuracyjne do także różne przydatne funkcjonalności. Niektóre modele posiadają specjalne kawałki materiału służące do przecierania potu z czoła. Przyda się to w ciepły dzień i w trakcie trudnych zadań. Większość konstrukcji ma także pętelki lub otwory, które umożliwią przypięcie rękawiczek do karabinka. Dzięki temu Twoje rękawiczki do asekuracji zawsze będą w zasięgu dłoni. Całość konstrukcji dopasujesz do nadgarstka za pomocą rzepów. Pozwala to na indywidualne dostosowanie obwodu modelu do swoich potrzeb.