top

Rękawiczki

Rękawiczki zapewniają dobrą chwytność i świetnie chronią dłonie przed zimnem. Oferujemy rękawice topowych marek outdoorowych, które świetnie spiszą się na wyprawach górskich, wycieczkach, a także na co dzień.
Zobacz jako Siatka Lista

281 Produkty

na stronę
 1. -15%
  Nowy
  Rękawiczki rowerowe 100% Sling - navy
 2. -15%
  Nowy
  Rękawiczki MTB 100% Celium - black/grey
 3. -15%
  Nowy
  Rękawiczki rowerowe 100% Sling - black
 4. -15%
  Nowy
  Rękawiczki rowerowe 100% Sling - grey
 5. -15%
  Nowy
  Rękawiczki rowerowe 100% Exceeda - black
Zobacz jako Siatka Lista

281 Produkty

na stronę
Wyczyść

Rękawiczki do zadań specjalnych tylko w 8a.pl!

Rękawice to bardzo szeroka grupa produktów, bez których właściwie ciężko sobie wyobrazić swój zimowy ubiór w góry. Rękawiczki chronią przed chłodem, wilgocią oraz wiatrem. Zabezpieczają nasze dłonie, tak podatne na marznięcie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Podział na damskie i męskie modele to nie jedyny podział jaki możemy wyodrębnić wśród rękawic. Są bowiem rękawiczki 5-cio palczaste oraz łapawice, gdzie wszystkie palce poza kciukiem są razem. Są również rękawice z membraną GORE-TEX®, które świetnie izolują przed chłodem i wilgocią, a z drugiej strony ultralekkie rękawiczki z polaru z możliwością obsługi ekranów dotykowych. Każdy amator oraz profesjonalista w danej dziedzinie sportu znajdzie tu model idealny dla siebie! Narciarze, skiturowcy, wspinacze, biegacze, miłośnicy wędrówek górskich oraz osoby, które chcą na co dzień nosić wysokiej klasy, wytrzymałe i niezawodne rękawice oferowane przez wiodące outdoorowe marki.

Rękawiczki na zimę w służbie ciepła Twoich dłoni

Zimą nasze dłonie narażone są na kontakt z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Nieodpowiednie dbanie o nie może skutkować ich szorstkością, pękaniem skóry, a w najcięższych przypadkach odmrożeniami i mogącymi z nich płynąć konsekwencjami. Zasadniczo rękawiczki zimowe dzielą się na modele z pięcioma palcami oraz tak zwane łapawice. W tych ostatnich wszystkie palce poza kciukiem pozostają razem. I choć nasze właściwości chwytne w tym momencie są mocno ograniczone, to takie rozwiązanie jest niezwykle komfortowe i ciepłe. Najbardziej niezawodną grupę produktów stanowią rękawiczki z membraną GORE-TEX®. Wyposażone są one w membranę, która zapewnia wysokie parametry oddychalności i wodoodporności. Membrana pozwala przenikać mikroskopijnym cząsteczkom pary wodnej wyprodukowanej w trakcie naszego wysiłku fizycznego na zewnątrz. W drugą jednak stronę nie przepuszcza znacznie większych cząsteczek wody. W ten oto sposób zachowany jest przyjemny, suchy klimat naszych dłoni. Rękawiczki z membraną GORE-TEX® często wykorzystują również wysokiej jakości ociepliny syntetyczne, które zapewniają Twoim dłoniom wysoki poziom izolacji termicznej.

Na zimę polecają się również rękawiczki softshellowe oraz modele polarowe. Te pierwsze możemy użytkować przez cały rok w górach. Tym bardziej mając na uwadze jak zmienne potrafią być warunki pogodowe, zwłaszcza w górach wysokich. Materiał softshellowy zapewnia nas wysoką trwałość rękawiczki oraz minimalizuje działanie wiatru na nasze dłonie. Ogranicza on tym samym znacznie ryzyko wychłodzenia dłoni przez działalność wiatru. Rękawiczki polarowe z kolei charakteryzują się doskonałą oddychalnością. Często wybierane są jako modele na co dzień, do miasta. A także jako dodatkowe rękawice, tak zwane linery wkładane do cieplejszej łapawicy. Taki układ zapewnia nam gwarancję ciepła w najzimniejsze dni oraz podczas najbardziej niekorzystnych warunków pogodowych w górach. W tej grupie znajdziecie również rękawiczki narciarskie.Wśród tych modeli znajdują się zarówno te, o nieco dłuższym kroju, jak i rękawiczki z krótszym mankietem, który można łatwo wsunąć pod kurtkę.

Modele, które wykorzystasz przez cały rok

Wybierając się w góry warto mieć ze sobą rękawice, bowiem nigdy nie wiadomo kiedy może nadejść drastyczne załamanie pogody. Ponadto wiele modeli zostało stworzonych również z myślą o miłośnikach wspinaczki. Zarówno tej viaferratowej jak i klasycznej. To w służbie ich dłoniom powstały modele bez palców, których śródręcze wzmocnione jest grubymi kawałkami skóry. Takie rozwiązanie chroni nasze dłonie oraz zapewnia lepsze trzymanie na łańcuchach, czy podczas operacji linowych. Amatorom szybkiego pokonywania szlaków i ścieżek przypadną z kolei do gustu rękawice biegowe. Charakteryzują się one lekką konstrukcją nastawioną na wysoką oddychalność i bezkonkurencyjne odprowadzanie wilgoci. Wiele modeli, w tym również miejskie rękawiczki mają specjalne panele na palcu wskazującym oraz kciuku, które pozwalają na użytkowanie ekranów dotykowych bez konieczności ściągania ich. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy temperatura spada znacząco poniżej 0°C.

Sportowe rękawiczki tylko w 8a.pl

W naszym sklepie zapewniamy Ci szeroki wybór rękawiczek, które z powodzeniem wykorzystasz w górach jak i w mieście, zimą oraz w okresach przejściowych. Mnogość kolorów, krojów oraz zastosowań sprawią, że wybierzesz model idealny dla siebie.