top

Pokrowce na raki

Pokrowce na raki to niezbędny dodatek w zimowym ekwipunku każdego turysty i wspinacza. Dzięki pokrowcom na raki zabezpieczymy się przed rozdarciem plecaka czy uszkodzeniem pozostałego ekwipunku.
Zobacz jako Siatka Lista

4 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

4 Produkty

na stronę
Wyczyść

Pokrowiec na raki to niezbędny dodatek do zimowego ekwipunku

Kiedy górskie szlaki i zbocza pokryje śnieg i lód, podstawowym ekwipunkiem każdego górskiego turysty stają się raki turystyczne i czekan. Pozwalają one na bezpieczne przemieszczanie się po śliskich nawierzchniach. Zanim jednak dotrzemy do szlaku, cały sprzęt musimy zmieścić w plecaku i bezpiecznie dowieźć na miejsce w którym zaczniemy naszą wyprawę. Zaostrzone raki górskie mogę być bardzo kłopotliwą w transporcie częścią ekwipunku. Zaostrzone zęby mogą spowodować przecięcie plecaka, czy znajdującej się w nim odzieży i pozostałego ekwipunku. Wtedy z pomocą przychodzą pokrowce na raki wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów. Doskonale zabezpieczają one pozostałe elementy wyposażenia przed ostrymi zębami. Dodatkowo umożliwiają lepszą organizację bagażu. Raki zamknięte w pokrowcu stanowią zwarty pakunek, który można z łatwością schować wewnątrz plecaka, jak również przytroczyć na zewnątrz. Zapobiega to plątaniu się pasków czy przypadkowej zmianie długości raków.

Wytrzymałe pokrowce na raki topowych producentów

Chociaż pokrowiec na raki to niezwykle prosta konstrukcja, to aby dobrze spełniała swoją funkcję, musi być spełnionych kilka warunków. Po pierwsze całość musi być wykonana z materiałów na tyle wytrzymałych, aby raki nie zdołały ich przebić swoimi zębami. Najczęściej stosowane są bardzo grube nylonowe tkaniny, które zapewniają wysoką trwałość, przez co całość może służyć podczas kolejnych wyjazdów górskich. Pokrowce na raki powinny być również możliwie łatwe do otwarcia. Nie ma nic gorszego niż zmagania się z otwarciem pokrowca na raki w bardzo niskiej temperaturze. To właśnie dlatego najczęściej stosowane są w nich rzepy lub zamki błyskawiczne. Dzięki nim wydobycie czy powtórne spakowanie raków to tylko kilka sekund. Wiele modeli jest dodatkowo wyposażonych w siateczkowe panele, które pozwalają na szybsze odparowanie wilgoci z raków. Dzięki temu mogą one szybciej wyschnąć, jeśli włożymy je do pokrowca zaraz po użytkowaniu na śniegu. Takie rozwiązanie pomaga w utrzymaniu ich w dobrym stanie i chroni przed szybkim rdzewieniem.

Pokrowce na raki w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór pokrowców na raki topowych marek górskich. Sprawdzone przez wielu doświadczonych alpinistów konstrukcje zapewniają maksymalną wygodę użytkowania oraz trwałość. Pokrowce na raki Climbing Technology, Petzl czy Black Diamond to gwarancja wysokiej jakości materiałów i maksymalnej wytrzymałości. Duża różnorodność modeli pozwoli idealnie dopasować je do każdego modelu raków.