top

Plecaki Black Diamond

Plecaki Black Diamond to wytrzymałe i funkcjonalne propozycje, z których skorzystasz w różnych turystycznych sytuacjach. Karabinki, uprząż, raki, buty, odzież... wszystko, co potrzebne, zmieścisz w modelach tej marki.

Zobacz jako Siatka Lista

32 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

32 Produkty

Wyczyść

Plecaki Black Diamond to minimalizm konstrukcji i maksymalna wygoda użytkowania!

Wykonane z wysokiej jakości materiałów, z troską o szczegóły plecaki Black Diamond polecają się na wyjazdy w góry. Zarówno te trekkingowe, jak i biegowe, wspinaczkowe, narciarskie czy turystyczne. W zależności od Twoich zainteresowań dobierzesz dla siebie odpowiedni model, który da Ci optymalne wsparcie w trakcie aktywności fizycznej. Co to znaczy? Mniej więcej to, że dla przykładu modele wspinaczkowe konstruuje się tak, by świetnie dopasować plecak do Twojego ciała. Nie zmieniając przy tym środka ciężkości. Dzięki temu podczas wspinaczki plecak nie przeważa Cię i nie destabilizuje Twojej pozycji. Co jak wiadomo jest kluczowe we wspinaczce w dużych ścianach. Modele trekkingowe mają natomiast wygodny system nośny, który można wyregulować i dostosować do swojej sylwetki oraz wzrostu. Modele turystyczne z kolei dedykowane są z osobna obu płciom. Dzięki temu plecaki Black Diamond układają się doskonale na plecach, nie powodują przeciążeń oraz dyskomfortu. Zwłaszcza podczas wielogodzinnego użytkowania z pełnym obciążeniem.

Plecaki Black Diamond doskonale wpisują się w motto marki

Marka Black Diamond powstała w 1957 roku, nie skądinąd jak z wielkiej pasji do wspinania i outdooru. A także wyjścia z realnymi potrzebami do wspinaczy z doliny Yosemite. Wszystko zaczęło się zatem od sprzętu wspinaczkowego, a wkrótce rozszerzyło również na odzież oraz plecaki. Tworzony od początku sprzęt spotkał się z wielkim uznaniem wspinaczy. I do dziś tak jest. Marka ta bowiem posiada wiele patentów własnych, które wyznaczają kierunki rozwoju branży outdoorowej. Plecaków Black Diamond o profilu wspinaczkowym używa się na całym świecie. W najbardziej znanych rejonach wspinaczkowych, na najwyższych ścianach świata, czy sztucznych ściankach wspinaczkowych pewnym jest, że zetkniesz się z charakterystycznym logotypem marki nawiązującym do diamentu.

Niezwykle praktyczne i funkcjonalne plecaki Black Diamond

Przed zakupem plecaka warto sprecyzować do czego i w jakich sytuacjach zamierzamy go użytkować. Inną budowę oraz profil będą mieć plecaki trekkingowe transportowe. A inną z kolei odlekczone wspinaczkowe plecaki Black Diamond. Czego innego oczekiwać będziemy od modeli miejskich, a czego innego od modeli wycieczkowych. Niemniej jednak wspólnym mianownikiem plecaków Black Diamond jest ich wysoka funkcjonalność oraz przemyślane patenty, które ułatwią Ci każdą aktywność fizyczną. Przede wszystkim na uwagę zasługują bardzo wytrzymałe i odporne na mechaniczne uszkodzenia materiały. Zazwyczaj jest to nylon ripstop, który przy niskiej wadze zachowuje doskonałą wytrzymałość. Bez obawy o pocięcie zewnętrznej powłoki przez ostre krawędzie nart możemy zatem do plecaka przytroczyć skitury, czy snowboard. Liczne troki oraz pętle pozwolą pewnie zamocować czekan, raki, a także ewentualne rzeczy, dla których zabraknie już miejsca w komorze głównej. Plecaki Black Diamond pod tym kątem są niezwykle funkcjonalne.

Atutem, z którym spotkamy się często zwłaszcza w modelach trekkingowych lub turystycznych jest regulowana klapa. Możliwość jej regulacji jest szczególnie ważna, gdy nasz plecak wypakujemy po brzegi wraz z kominem. Natomiast jeśli nie wykorzystujemy w pełni potencjału ładunkowego naszego plecaka możemy go skompresować za pomocą troków oraz przy maksymalnym ściągnięciu klapy. W klapie zazwyczaj zlokalizowane są dwie, lub więcej kieszeni. Pozwalają one zorganizować nasz ekwipunek i pod ręką trzymać rzeczy, które w trakcie trekkingu mogą nam się przydać.

Plecaki Black Diamond zostały skonstruowane przez wspinaczy i dla wspinaczy

Wielbiciele wspinaczki znajdą tu szeroki wybór wysokiej jakości plecaków wspinaczkowych oraz worów wspinaczkowych. Wspinaczkowe plecaki Black Diamond cechują się charakterystyczną, minimalistyczną budową. Jest ona niezwykle ważna dla zachowania niskiej wagi konstrukcji. W trakcie wspinania właściwie najważniejszą cechą plecaka jest jego lekkość, świetne dopasowanie do pleców oraz nieskrępowanie ruchów. Jest to możliwe dzięki specjalnej konstrukcji, jaką oferują plecaki Black Diamond. Pas biodrowy w modelach wspinaczkowych zapinany jest ponad uprzężą wspinaczkową. Z kolei wygodne pasy naramienne odpowiednie wyprofilowane pozwalają na transport ciężkiego ekwipunku w pełnym komforcie i wygodzie. Jeśli zatem wybierasz się na wyprawę wspinaczkową lub jedziesz w skały, czy też wybierasz się na ściankę warto rozejrzeć się w sklepie górskim 8a.pl za odpowiednim modelem dla siebie. Takim, który pozwoli Ci wprowadzić w Twoim sprzęcie klar i bezpiecznie go transportować.