top

Platypus

Platypus to amerykańska marka produkująca nowoczesne butelki na wodę, systemy nawadniające i filtry do wody. Butelki i bukłaki tej marki to doskonały wybór na wycieczki, treningi i wyprawy trekkingowe. Nowoczesny design i wysoka funkcjonalność produktów Platypus sprawia, że są one chętnie wybierane przez najbardziej wymagających użytkowników.
Zobacz jako Siatka Lista

4 Produkty

 1. -25%
  Zestaw do czyszczenia Platypus Reservoir Cleaning Kit
  Zestaw do czyszczenia Platypus Reservoir Cleaning Kit
  w tym VAT 74,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 69,99 zł +8%
  Rekomendowana cena producenta 99,99 zł -25%
 2. -23%
  Bukłak na wodę Platypus Hoser 1.8L
  Bukłak na wodę Platypus Hoser 1.8L
  w tym VAT 129,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 119,99 zł +9%
  Rekomendowana cena producenta 169,99 zł -23%
 3. -25%
  Bukłak na wodę Platypus Hoser 1L
  Bukłak na wodę Platypus Hoser 1L
  w tym VAT 119,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 114,99 zł +5%
  Rekomendowana cena producenta 159,99 zł -25%
 4. -25%
  Butelka turystyczna Platypus Platy Wine Preserve 0,8 L - blue
  Butelka turystyczna Platypus Platy Wine Preserve 0,8 L - blue
  w tym VAT 66,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 63,99 zł +5%
  Rekomendowana cena producenta 89,99 zł -25%
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

4 Produkty

Wyczyść

Kto tworzy markę Platypus?

Marka jest obecna na rynku od ponad 20 lat. Przez cały ten czas pozostaje wierna swojej misji i przesłaniu – zapewniać ludziom dostęp do czystej wody niezależnie od tego, dokąd się wybiorą lub gdzie mieszkają. Marka Platypus realizuje to założenie poprzez projektowanie i produkowanie najnowszych rozwiązań służących do przenoszenia, a także filtrowania wody. Niezależnie od tego czy będą to elastyczne bukłaki z rurką do plecaków, poręczne butelki na wodę, czy filtry do jej uzdatniania – wszystkie one mają jeden cel – zapewnić czystą wodę bez dodatkowego sztucznego posmaku. Z produktów Platypus korzystają ludzie na całym świecie – podróżnicy, odkrywcy, turyści czy sportowcy. Woda jest bowiem niezbędnym elementem każdej aktywności podejmowanej zarówno w terenie, jak i w pomieszczeniach. Dzięki innowacyjnym akcesoriom tej marki dostęp do niej nigdy jeszcze nie był tak łatwy.

Firma szczyci się tym, że większość rozwiązań marki Platypus powstaje w USA. Własne certyfikowane laboratorium daje szerokie możliwości testowania nowych technologii i pomysłów. Pozwala też na dopracowywanie nawet najdrobniejszych szczegółów, od wpływu zastosowanych materiałów na jakość wody, po ergonomię poszczególnych projektów. Choć Platypus tworzą specjaliści w swoich dziedzinach – technicy, projektanci, laboranci, menadżerowie, pracownicy produkcji, to wszyscy oni zdają sobie sprawę, że ich produkty będą wykorzystywane najczęściej podczas outdoorowych wypraw, urlopów i spędzania czasu wolnego. Stąd też nie zapominają o tym, że powinny one przynosić przede wszystkim satysfakcję i radość z użytkowania w każdym momencie. Jednym z fundamentalnych założeń marki Platypus jest dbanie o zachowanie środowiska naturalnego w możliwie nienaruszonym stanie. Na pewno pomagają w tym zwijane butelki wielorazowego użytku, które redukują ilość śmieci generowanych przez turystów. Osoby tworzące markę Platypus aktywnie działają na rzecz ochrony przyrody, pomagają w remontowaniu szlaków i podejmują wiele różnych działań na rzecz ochrony przyrody.

Niezależnie od tego dokąd zmierzasz, butelki Platypus zagwarantują wygodę użytkowania

Często spotykanym problemem na szlaku jest odpowiedni transport wody i napojów. Jednym z rozwiązań są elastyczne butelki na wodę Platypus. Zastosowanie wytrzymałego i elastycznego materiału pozwoliło stworzyć unikalny system transportu wody. Wraz z jej zużywaniem w trakcie wyprawy zmniejsza się objętość bagażu. Pusta butelka jest bardzo lekka i po zwinięciu prawie nie zajmuje miejsca. Wielokrotnie wykorzystywane zwijane butelki Platypus to również duża korzyść dla środowiska naturalnego. Zamiast wyrzucać jednorazowe plastikowe butelki wystarczy napełnić taką wielorazowego użytku przy źródle. Składane butelki to produkt, który zapewnił marce dużą rozpoznawalność i przyczynił się do jej popularyzacji wśród miłośników outdooru. Obecnie dostępnych jest wiele modeli w zróżnicowanych rozmiarach i kształtach. Mniejsze butelki Platypus o pojemności 0,5l świetnie sprawdzą się na co dzień. Umieszczone w torbie czy plecaku zapewnią odpowiednie nawodnienie przez cały intensywny dzień. Większe butelki zwijane o pojemności do 2l - przypominające bukłak, to doskonałe rozwiązanie do transportu wody w czasie dłuższych wycieczek i trekkingów. W ofercie marki Platypus pojawia się nawet specjalna butelka na wino. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, które nie przepuszczają światła, możesz się cieszyć smakiem ulubionego wina w outdoorowym otoczeniu.

Bukłaki Platypus

Bukłaki na wodę z rurką i ustnikiem to z kolei najlepsza opcja dla zagwarantowania stałego dostępu do napoju podczas marszu oraz uprawiania wielu sportów. Taki system nawadniający doskonale spisuje się na dłuższych trasach. Dzięki niemu można pokonać dłuższe odcinki bez konieczności częstego uzupełniania zapasów wody. Bukłaki na wodę Platypus pasują do większości plecaków turystycznych i biegowych sprawiając, że woda jest zawsze w zasięgu ręki. Wygodne w użytkowaniu ustniki pozwalają zaspokoić pragnienie w każdej chwili, nawet w trakcie biegu, jazdy na rowerze czy marszu. Zastosowanie najnowszych materiałów sprawia, że woda nie zmienia smaku i nie nabiera „plastikowego” zapachu. W ofercie producenta znajdują się też wszystkie niezbędne akcesoria do bukłaków Platypus, które ułatwią ich eksploatację. Wśród nich znajdują się zapasowe ustniki, rurki, czy zestawy do czyszczenia bukłaka. Na zimę można się wyposażyć w neoprenową osłonę rurki, która ochroni napój przed szybkim zamarzaniem. Pełen dostęp do części zamiennych sprawia, ze bukłaki Platypus posłużą podczas wielu wyjazdów outdoorowych.

Filtry do wody

W ofercie marki znajdują się nowoczesne filtry do wody, pozwalające zdobyć cenny napój z naturalnych źródeł – strumyków, rzek czy jezior. Niezwykle pomysłowe jest połączenie w jednym produkcie funkcjonalnej butelki i filtra, dzięki czemu można zaczerpnąć wody z rzeki, a pić już przefiltrowaną, czystą wodę. To doskonałe rozwiązanie nie tylko na szlaku, ale również na co dzień, kiedy nie jesteśmy pewni jakości dostępnej wody. Dostępne są również kompaktowe filtry do wody Platypus przypinane do butelki czy bukłaka. Świetnie sprawdzą się do filtrowania mniejszych i większych ilości wody

Produkty Platypus kupisz online w sklepie 8a.pl!

W naszym sklepie zapewniamy szeroki wybór produktów tej marki. Niezależnie od tego jaka aktywność uprawiasz, z pewnością znajdziesz rozwiązanie do przenoszenia wody idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Na dłuższe wyprawy oraz do uprawiania sportów najczęściej wybierane są bukłaki z rurką. Po umieszczeniu ich w plecaku zapewniają źródło wody przez długi czas, a dzięki wygodnemu w użytkowaniu ustnikowi jest ona dostępna przez cały czas. Wśród turystów i podróżników dużą popularnością cieszą się zwijane butelki na wodę Platypus. Elastyczna konstrukcja jest łatwiejsza do spakowania do plecaka, a po opróżnieniu niemal nie zajmuje miejsca. Na dłuższych wyprawach z pewnością sprawdzą się też butelki na wodę z filtrem. Pozwolą szybko odnowić zapas wody z napotkanych potoków.