top

Pertex

Pertex® to ultralekki materiał stosowany w najwyższej klasy odzieży outdoorowej i górskiej. W naszej ofercie znajdziesz kurtki Pertex®, rękawice i kamizelki wykonane z niezwykle wytrzymałego i lekkiego materiału.
Zobacz jako Siatka Lista

56 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

56 Produkty

Wyczyść

Pertex® to wysoka niezawodność

Znak firmowy Pertex® został po raz pierwszy zarejestrowany w 1979 roku. Pomysłodawcą produkcji nowoczesnych materiałów był Hamish Hamilton. Skromne początki nie zapowiadały tego, co uda się osiągnąć tej marce – międzynarodowej sławy i uznania największych światowych producentów outdoorowych. Perfekcyjnie nakreślona wizja tkaniny oraz doświadczenie i wiedza niezbędne do jej produkcji sprawiły, że nieznana marka przekształciła się z czasem w jednego z najbardziej rozpoznawalnych dostawców technicznych materiałów dla rynku outdoorowego. Obecnie logo Pertex® na kurtce czy innej odzieży oznacza wyjątkową lekkość i niezawodność. Odzież, która wykorzystuje te zaawansowane tkaniny to często topowe modele w kolekcjach najbardziej znanych producentów.

Dla kogo przeznaczona jest odzież Pertex®

Materiały projektowane są w taki sposób, aby przy minimalnej wadze zapewnić optymalną ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz jak największy komfort w czasie podejmowania zróżnicowanych aktywności w czasie zmiennej pogody. Odzież, w tym kurtki Pertex® są wybierane przez alpinistów, narciarzy, biegaczy oraz wszystkich miłośników gór, którzy wymagają od swoich ubrań maksymalnych właściwości użytkowych. Dzięki stosowaniu różnego typu włókien oraz odpowiedniemu doborowi splotu otrzymywane są tkaniny o bardzo zróżnicowanych właściwościach, które świetnie sprawdzają się w skrajnie różnych warunkach. Bez wątpienia największą popularnością cieszą się niezwykle cienkie materiały stosowane w kurtkach puchowych Pertex®. Są bardzo ciasno tkane, dzięki czemu nie przepuszczają cennej ociepliny na zewnątrz. Ponadto można je bardzo łatwo spakować do niedużych rozmiarów, co w połączeniu z kompresyjnymi właściwościami puchu sprawia, że kurtki tego typu można zmieścić do niewielkiego pokrowca i spakować do kieszeni. Oprócz klasycznej wersji materiału dostępne są też bardziej zaawansowane odmiany tkaniny, które wzbogacono o wodoodporną warstwę membranową.

Pertex® to lider wśród ultralekkich materiałów technicznych

Obecnie marka Pertex® jest jednym z liderów wśród firm zajmujących się produkcją technicznych materiałów wykorzystywanych w odzieży i ekwipunku górskim i turystycznym. Potwierdza to współpraca z najbardziej znanymi producentami outdoorowymi na świecie, którzy chętnie sięgają po nowoczesne materiały w swoich kolekcjach przeznaczonych dla doświadczonych użytkowników. Swój sukces materiały Pertex® zawdzięczają zrozumieniu przez producenta fundamentalnych potrzeb każdego miłośnika aktywności na świeżym powietrzu. Aby czerpać maksymalną radość z pobytu na szlakach turystycznych, górskich ścianach czy leśnych ścieżkach, niezbędna jest skuteczna ochrona przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Zapewnia ją odpowiednio zaprojektowana odzież, w której podstawą są wysoce wyspecjalizowane materiały. To one muszą być jednocześnie lekkie i wytrzymałe. Chroniące przed niesprzyjającą pogodę, ale jednocześnie zapewniające oddychalność. Ta podstawowa wiedza w połączeniu z nowoczesną technologią pozwalają tworzyć rozwiązania, które sprawdzają się zarówno podczas najtrudniejszych górskich wypraw, jak i turystycznych wycieczek.

Zrównoważona produkcja i ochrona środowiska

W swoim dążeniu do perfekcji osoby tworzące markę Pertex® nie zapominają jednocześnie o wartości, jaką stanowi środowisko naturalne. Poszukując materiału idealnego, starają się równocześnie zredukować negatywny wpływ produkcji na środowisko naturalne. Marka przystąpiła do projektu Bluesign, dzięki czemu może na bieżąco monitorować i wdrażać nowoczesne standardy ochrony środowiska na każdym etapie produkcji. Kolejne wersje tkanin w coraz mniejszym sotpniu ingerują w środowisko naturalne.