top

Odlo

Odlo to marka o norweskich korzeniach, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wysokiej klasy odzieży sportowej. W jej ofercie znajduje się bielizna termoaktywna oraz inne ubrania dla miłośników trekkingu, biegania, kolarstwa czy narciarstwa.
12
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

na stronę

Odlo to wyjątkowa odzież sportowa

Powstała ponad 70 lat temu parka szczyci się najwyższą jakością produkowanej przez siebie odzieży. Wszystkie ubrania są zaprojektowane w taki sposób, aby jak najlepiej sprawdzały się w wymagających warunkach pogodowych, których występowanie podczas uprawiania aktywności outdoorowych jest nader częste. To właśnie marka Odlo zapoczątkowała trend na bieliznę termoaktywną jako nieodzowną pierwszą warstwę każdego sportowego stroju. Obecnie producent udanie łączy norweskie tradycje ze szwajcarską myślą technologiczną, dzięki czemu cały czas pozostaje jedną z czołowych marek w świecie technicznej bielizny i odzieży sportowej. Jak to możliwe, aby przez tyle lat cały czas wyznaczać nowe trendy i oferować aktywnym osobom jeszcze lepiej dopasowane do ich potrzeb rzeczy? To proste. Wszystkie osoby tworzące markę Odlo robią to z pasji. Nie ma nic lepszego, niż projektanci, którzy sami uprawiają wiele dyscyplin sportowych, dzięki czemu wiedzą, jak najlepiej osiągnąć ergonomiczną i niezwykle funkcjonalną odzież. Powstające z pasją koszulki, bluzy czy getry zapewniają wysoki komfort.

Historia marki Odlo

Marka powstała w Oslo w 1946 roku. Jej założyciel Odd Roar Lofterod Senior kierował się mottem „zawsze bądź o jeden krok do przodu”. To właśnie dzięki jego pomysłowości oraz innowacyjnym ideom, które starał się wcielać w życie, Odlo wyrosło na jednego z potentatów w produkcji bielizny i odzieży sportowej. Prawdziwy przełom dla firmy nastąpił wtedy, kiedy Odd Roar wykonał dla swojego syna, który uprawiał łyżwiarstwo szybkie, strój wykonany z syntetycznych włókien Helanca. Zapewniał on doskonałą termikę oraz świetne właściwości użytkowe. Wkrótce wszyscy chcieli posiadać podobne stroje. W 1963 roku ubrania dla łyżwiarzy i narciarzy biegowych pojawiły się w oficjalnej ofercie firmy. Niecałe dziesięć lat później, podczas Igrzysk Olimpijskich w Sapporo, korzystały z nich 22 reprezentacje narodowe. W 1973 roku na rynek wprowadzona została seria Odlo Termic - pierwsza bielizna termoaktywna wykonana w całości z syntetycznych włókien.

W 1979 roku firmę przejął Odd Roar Junior, który siedem lat później przeniósł jej siedzibę z Norwegii do Szwajcarii. Tutaj też rozpoczęto produkcję odzieży opartej na zasadzie 3 warstw, która jest stosowana przez aktywne osoby po dziś dzień. W 1994 roku do sportowych kolekcji dołączyła seria odzieży outdoorowej, a także biegowej. Każda z nich obejmowała zestaw odzieży od pierwszej warstwy, aż po zewnętrzną, tworząc kompletny system ubioru, który zapewniał doskonałe właściwości użytkowe. W 2002 roku do produkcji trafiła rewolucyjna technologia Effect by Odlo. Był to system zapobiegający szybkiemu powstawaniu przykrych zapachów. Oparte na jonach srebra rozwiązanie pozwalało jeszcze dłużej użytkować intensywnie bieliznę w czasie wielu aktywności sportowych. W 2011 roku do rozbudowanej oferty marki dołącza odzież rowerowa. Kolejne lata to uwaga skupiona na ochronie środowiska naturalnego. W wyniku tego powstaje pierwsza kolekcja bielizny wykonanej w całość z włókien wytworzonych z materiału pochodzącego z recyklingu. Do kolekcji dołącza też zaprojektowana zupełnie od nowa odzież narciarska i skiturowa. Pomimo tak długiej historii marka Odlo nie zwalnia tempa i cały czas wprowadza na rynek coraz nowsze rozwiązania.

Zróżnicowana odzież i bielizna Odlo do wielu aktywności

W ofercie tego producenta znajdziemy odzież do niemal każdego sportu. Warto zauważyć, że każda kolekcja jest tworzona od podstaw, a więc od bielizny. To najważniejsza spośród warstw, bo to właśnie ona ma stały kontakt z naszym ciałem i zapewnia organizmowi odpowiedni komfort termiczny. Doskonale dopasowana do sylwetki bielizna termoaktywna Odlo świetnie sprawdza się podczas treningów sportowych oraz wszelkich aktywności outdoorowych. W ofercie znajduje się także szeroki wybór drugiej i trzeciej warstwy odzieży. Lekkie, a także nieco cieplejsze bluzy zagwarantują optymalną izolację termiczną w czasie chłodniejszych dni. Z kolei kurtki wyposażone w nieprzewiewną lub wodoodporną membranę skutecznie zabezpieczą przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Innowacyjna odzież Odlo na rower, na siłownię, do turystyki, do biegania, na narty skiturowe, biegowe i zjazdowe – to wysoki komfort niezależnie od tego którą aktywność wybierzesz.