top

OAC

OAC to fińska marka zajmująca się projektowaniem i produkcją sprzętu zimowego. Znaczną część oferty stanowią wyjątkowe narty Skinbased™, które łączą w sobie cechy nart śladowych, backcountry oraz rakiet śnieżnych. To świetny wybór do przemierzania zaśnieżonych szlaków.
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

 1. -10%
  Nowy
  Narty trekkingowe OAC POH 100 + EA Jr Bindings
  Narty trekkingowe OAC POH 100 + EA Jr Bindings
  w tym VAT 1 479,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 1 499,99 zł -1%
  Rekomendowana cena producenta 1 649,99 zł -10%
 2. -10%
  Narty trekkingowe OAC KAR 149 + wiązania EA 2.0 Universal
  Narty trekkingowe OAC KAR 149 + wiązania EA 2.0 Universal
  w tym VAT 2 329,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 2 349,99 zł 0%
  Rekomendowana cena producenta 2 599,99 zł -10%
 3. -10%
  Narty trekkingowe OAC XCD GT 160 + wiązania EA 2.0 Universal Binding
  Narty trekkingowe OAC XCD GT 160 + wiązania EA 2.0 Universal Binding
  w tym VAT 2 429,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 2 249,99 zł +9%
  Rekomendowana cena producenta 2 699,99 zł -10%
 4. -10%
  Narty trekkingowe OAC XCD BC 160 + wiązania EA 2.0 Universal
  Narty trekkingowe OAC XCD BC 160 + wiązania EA 2.0 Universal
  w tym VAT 2 429,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 2 249,99 zł +9%
  Rekomendowana cena producenta 2 699,99 zł -10%
 5. -25%
  Narty trekkingowe OAC MIL 160 + wiązanie EA Binding 2.0 & Heel Guide
  Narty trekkingowe OAC MIL 160 + wiązanie EA Binding 2.0 & Heel Guide
  w tym VAT 2 599,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 2 779,99 zł -6%
  Rekomendowana cena producenta 3 499,99 zł -25%
 6. -10%
  Narty trekkingowe OAC WAP 129 + wiązania EA 2.0 Universal - print v2
  Narty trekkingowe OAC WAP 129 + wiązania EA 2.0 Universal - print v2
  w tym VAT 2 229,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 2 229,99 zł 0%
  Rekomendowana cena producenta 2 499,99 zł -10%
 7. -10%
  Narty trekkingowe OAC WAP 129 + wiązania EA 2.0 Universal - print v1
  Narty trekkingowe OAC WAP 129 + wiązania EA 2.0 Universal - print v1
  w tym VAT 2 229,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 2 279,99 zł -2%
  Rekomendowana cena producenta 2 499,99 zł -10%
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

Wyczyść

Historia marki OAC

Wszystko zaczęło się w Finlandii, kraju nierozerwalnie związanego z zimowymi aktywnościami. To właśnie tutaj swoje siły połączyli specjaliści od materiałów kompozytowych z osobami posiadającymi rozległą wiedzę z dziedziny produkcji nart. Tak powstał zupełnie nowy rodzaj nart – Skinbased, który pozwala na zimową eksplorację zaśnieżonych dróg i ścieżek. Ta historia ma swój początek w 2010 roku w stajni, która stanowiła wówczas laboratorium testowe dla nowych materiałów kompozytowych. Osoby tworzące OAC zapragnęły stworzyć narty, które pozwolą na beztroską eksplorację pięknych zimowych scenerii. Wkrótce powstały pierwsze prototypy, które były chętnie testowane w terenie. Po wielu wyjściach na zaśnieżone ścieżki, narodziły się narty Skinbased™.

Od początku podstawą całego projektu była łatwość użytkowania oraz wysoka wszechstronność, którymi miały się cechować te narty. Dzięki temu miały sprawiać tyle samo radości zarówno osobom, które pierwszy raz stykały się z tym sportem, jak i doświadczonym narciarzom. Od samego początku stawiano też na najwyższej jakości materiały oraz perfekcyjne wykończenie wszystkich szczegółów. Dzięki skorzystaniu z bogatego doświadczenia udało się wszystkie te cechy zamknąć w jednym produkcie. Zupełnie nowe, stworzone tylko z myślą o radości z pokonywania zaśnieżonych terenów- narty Skinbased - to zupełnie nowe podejście do narciarstwa. Obecnie narty marki OAC cały czas powstają w Finlandii. Każdy produkt dumnie nosi miano Made in Finland. Ten banalnie prosty pomysł zyskuje popularność niemal na całym świecie. Obecnie produkty tego producenta można już kupić nie tylko w Europie, ale również w Japonii czy Ameryce Północnej. Doskonały pomysł jest doceniany przez coraz szersze grono miłośników sportów i aktywności zimowych.

Czym charakteryzują się narty OAC Skinbased™?

Modele z serii Skinbased™ to narty wymyślone zupełnie na nowo. Łączą w sobie cechy rakiet śnieżnych, nart backcountry czy śladowych. Pamiętasz jeszcze plastikowe narty dla dzieci, przypinane do ciepłych zimowych butów za pomocą pasków? Pamiętasz ile frajdy dawały zjazdy na takim prostym sprzęcie? Wyobraź sobie, że modele OAC Skinbased bazują na tym samym pomyśle, jednak wyniesionym na zupełnie nowy poziom. To połączenie najlepszych dostępnych obecnie materiałów z prostotą konstrukcji i użytkowania. Dzięki temu otrzymujemy lekki i niezawodny sprzęt, który możemy użytkować zaraz po wyjęciu z pudełka. Bez potrzeby dopasowywania butów narciarskich, ich wygrzewania, mocowania wiązań do nart, smarowania ślizgów i wielu innych czynności związanych z klasycznym narciarstwem. Specjalne wiązania zastosowane w nartach Skinbased™ bazują na dwóch paskach. Całość wyposażona jest w jeden prosty zawias. Dzięki tak prostej konstrukcji do wiązań pasuje większość śniegowców, miękkich butów turystycznych czy zimowych. Regulacja rozmiarów sprawia, że z łatwością dopasujemy je do naszej stopy.

Narty trekkingowe Skinbased™ są także stosunkowo krótkie, ale bardzo szerokie, przez co chodzenie na nich czy zjazdy w głębokim śniegu są bardzo łatwe do opanowania. Kluczem do sukcesu całego projektu było również umieszczenie pod spodem fok. Nie pokrywają one całej narty, jak w przypadku modeli skitourowych, ale są na stałe umieszczone tylko w środkowej części ślizgu. Dzięki temu pozwalają z łatwością przemieszczać się po zaśnieżonych drogach, ścieżkach, a także pokonywać niewielkie wzniesienia. To optymalny wybór na wędrówki w głębokim śniegu, w którym w zwykłych butach trekkingowych zapadliśmy się po pas. Zastosowana konstrukcja sprawia, że na nartach OAC Skinbased™ może wędrować niemal każda osoba, nawet taka, która nigdy nie miała do czynienia z narciarstwem. Oczywiście rozwiązanie to jest przeznaczone do użytkowania w łatwiejszym terenie, lekko pagórkowatym czy płaskim. Na górskie wyzwania lepszym wyborem będą mimo wszystko narty skiturowe.

Szeroki wybór nart OAC Skinbased™ znajdziesz online w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie znajdziesz zróżnicowane modele nart trekkingowych OAC dla miłośników wędrówek. Wśród nich dostępne są dłuższe wersje, które w czasie użytkowania są bardzie zbliżone do uniwersalnych nart backcountry. Niektóre z nich wyposażono nawet w stalowe krawędzie. Krótsze narty Skinbased™ są bardziej zbliżone do rakiet śnieżnych, świetnie spisując się w czasie wędrówek i zsuwania się z niedużych wzniesień. To idealny wybór na początek przygody z nartami do chodzenia po śniegu. Wszystkie modele są wyposażone w środkowej strefie w krótką fokę, która zapobiega cofaniu się nart na łagodnych podejściach. To świetne rozwiązanie, które zapewnia odpowiednią przyczepność w zróżnicowanych warunkach.