MSR

MSR - Mountain Safety Research - to jedna z najpopularniejszych firm w Stanach Zjednoczonych produkujących specjalistyczny sprzęt górski. Zaawansowane palniki, kuchenki i namioty MSR kupisz w sklepie 8a.pl.
99
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 99

Strona
na stronę
 1. -25%
  Palnik turystyczny MSR WindPro 2
  Palnik turystyczny MSR WindPro 2
  412,49 zł 549,99 zł
 2. -20%
  Nowy
  2-osobowy namiot MSR Hubba Hubba NX - gray
 3. -20%
  Nowy
  Namiot 1-osobowy MSR Hubba NX - gray
  Namiot 1-osobowy MSR Hubba NX - gray
  1 679,99 zł 2 099,99 zł
 4. -20%
  Nowy
  Namiot 2-osobowy MSR Access 2 - green
  Namiot 2-osobowy MSR Access 2 - green
  2 639,99 zł 3 299,99 zł
 5. -20%
  Namiot 4-osobowy MSR Elixir 4 Tent V2 - green
 6. -20%
  Spork MSR Folding Utensil - red
  Spork MSR Folding Utensil - red
  23,99 zł 29,99 zł
 7. -20%
  Spork MSR Folding Utensil - blue
 8. -38%
  Namiot trekkingowy MSR Hubba Tour 2 - green
  Namiot trekkingowy MSR Hubba Tour 2 - green
  1 859,94 zł 2 999,90 zł
 9. -20%
  Namiot trekkingowy MSR Zoic 3 - white/red
  Namiot trekkingowy MSR Zoic 3 - white/red
  1 599,99 zł 1 999,99 zł
 10. -20%
  Namiot dwuosobowy MSR Zoic 2 - white/red
  Namiot dwuosobowy MSR Zoic 2 - white/red
  1 439,99 zł 1 799,99 zł
 11. -20%
  Namiot trekkingowy MSR Zoic 1 - white/red
  Namiot trekkingowy MSR Zoic 1 - white/red
  1 239,99 zł 1 549,99 zł
 12. -22%
  Zestaw naczyń MSR Trail Mini Duo
  Zestaw naczyń MSR Trail Mini Duo
  233,92 zł 299,90 zł
 13. -20%
  Trzyosobowy namiot MSR Elixir 3 - green
  Trzyosobowy namiot MSR Elixir 3 - green
  1 383,99 zł 1 729,99 zł
 14. -20%
  Jednoosobowy namiot MSR Elixir 1 - green
 15. -25%
  Garnek turystyczny MSR Reactor 1.7 l
 16. -25%
  Garnek MSR Reactor 1.0 l
  Garnek MSR Reactor 1.0 l
  337,49 zł 449,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 99

Strona
na stronę

MSR – firma, która powstała dzięki pasji jednego człowieka

Początki marki MSR sięgają roku 1969. Inżynier Tim Penberthy poszukiwał sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa wspinaczy. Aby tego dokonać testował na różne sposoby wytrzymałość lin, czekanów, wydajność kuchenek gazowych oraz wiele innych elementów ekwipunku. W tych czasach brakowało bowiem wielu istotnych informacji odnośnie sprzętu. Ogrom pracy jaki wykonał, i jaki czekał go w przyszłości sprawił, że postanowił założyć biuletyn Mountain Safety Research – w skrócie MSR. Na jego łamach, oprócz wniosków z przeprowadzonych testów zaczął również oferować dobrze zaprojektowany sprzęt górski i turystyczny. W ofercie posiadał sprzęt innych producentów. Jeśli jakiś rodzaj ekwipunku nie spełniał wymagań lub po prostu był niedostępny, Tim Penberthy sam go produkował i oferował na łamach biuletynu. Skromny z początki projekt przerodził się w markę MSR o światowym zasięgu, jaką znamy dzisiaj.

Obecnie ekwipunek amerykańskiego producenta Mountain Safety Research jest wykorzystywany przez miłośników gór o każdym poziomie doświadczenia. W swojej ofercie marka posiada bowiem dopracowane produkty zarówno dla wspinaczy wysokogórskich, jak i miłośników trekkingu czy nawet krótszych wędrówek. Firma słynie przede wszystkim z niezwykle lekkich namiotów oraz niezawodnych kuchenek turystycznych, które pozwalają przygotowywać smaczne posiłki zarówno w czasie turystycznych wycieczek, jak i wysokogórskich wypraw.

Palniki turystyczne i akcesoria kuchenne MSR

Marka Mountain Safety Research jest szeroko znana na świecie za sprawą niezawodnych kuchenek turystycznych, które pozwalają sprawnie zagotować wodę czy przygotować posiłek w najdalszych zakątkach świata. Na większych wysokościach niezwykle cenione są palniki wielopaliwowe. Ich niezawodność i wysoka funkcjonalność sprawiają, że często są używane podczas zdobywania najwyższych szczytów świata. Pozwolą szybko stopić śnieg i zagotować wodę na posiłek, czy ciepły napój. Palniki MSR tego typu są również nieocenionym dodatkiem do ekwipunku podczas wypraw w najdalsze zakątki świata, gdzie zdecydowanie łatwiej o paliwo płynne niż o kartusze gazowe. Wysoka niezawodność zastosowanych rozwiązań sprawia, że na kuchenkach tego typu można polegać również na większych wysokościach.

Kompaktowe i ultralekkie palniki nakręcane bezpośrednio na kartusz gazowy to z kolei wybór miłośników trekkingu. Niewielkie modele z łatwością mieszczą się w plecaku, nie obciążając go zanadto. Najmniejsze z nich wraz z kartuszem bez problemu zmieszczą się nawet w niewielkim garnku wraz z kartuszem. Dzięki temu otrzymujemy kompaktowy zestaw do gotowania w terenie, który możemy zabrać ze sobą na każdą wycieczkę. Wśród palników z pewnością wyróżniają się systemy szybkiego gotowania wody MSR Reactor. Specjalne budowa palnika oraz dopasowanych do niego garnków i kubków pozwalają błyskawicznie zagotować wodę, oszczędzając przy tym gaz. W katalogu znajdziemy również całe wyposażenie kuchni. Aluminiowe i tytanowe garnki, poręczne kubki turystyczne i sztućce - wszystko to w funkcjonalnej i prostej formie, która najlepiej spisuje się w górach. Cały ekwipunek charakteryzuje się przy tym doskonałymi właściwościami użytkowymi oraz trwałością, przez co posłuży podczas licznych wyjazdów.

MSR to ultralekkie namioty trekkingowe

Dużą popularnością cieszą się również zaawansowane namioty MSR. To ultralekkie konstrukcje doskonale sprawdzając się podczas górskich wędrówek. Są chętnie wybierane przez miłośników długich trekkingów, świetnie mieszcząc się w plecaku i zbytnio go nie obciążając. Osiągnięcie tak niskiej wagi jest możliwe dzięki użyciu najnowocześniejszych materiałów. Są one stosowane w tropikach, które są wykonywane z niezwykle cienkich, silikonizowanych tkanin. Takie rozwiązanie sprawia, że charakteryzują się one wodoodpornością, chroniąc przed deszczem, a jednocześnie są niezwykle cienkie. Po spakowaniu takiego namiotu zajmuje on bardzo mało miejsca. Nowoczesne materiały stosowane są też w stelażu. Specjalne pałąki z ultralekkiego aluminium posiadają niezwykle cienkie ścianki poszczególnych segmentów. Sprawiają, że całość jest niezwykle lekka, zachowując przy tym odpowiednie parametry wytrzymałości. Namioty MSR (Mountain Safety Research) wyróżniają się nowoczesną konstrukcją. Innowacyjne kształty namiotów oferują jeszcze więcej miejsca we wnętrzu. Połączenie w jednym modelu zalet namiotów typu igloo oraz tunelowych sprawia, że ich użytkowanie jest bardzo komfortowe.

MSR – popularne kategorie

MSR namioty