top

Maty do siedzenia

Maty do siedzenia to wszechstronne uzupełnienie ekwipunku każdej ceniącej sobie wygodę osoby. Zabierzesz je na trekkingi, biwaki i na wyprawę rowerem. Jest to wygodna podstawa do odpoczynku zawsze i wszędzie.
Zobacz jako Siatka Lista

4 Produkty

 1. -23%
  Siedzisko Sea To Summit Air Seat Insulated -green
  Siedzisko Sea To Summit Air Seat Insulated -green
  w tym VAT 129,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 119,99 zł +9%
  Rekomendowana cena producenta 169,99 zł -23%
 2. -10%
  Siedzisko Therm a Rest Z Seat Sol - blue/silver
  Siedzisko Therm a Rest Z Seat Sol - blue/silver
  w tym VAT 134,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 119,99 zł +13%
  Rekomendowana cena producenta 149,99 zł -10%
 3. -10%
  Siedzisko Therm a Rest Z Seat Sol - silver/limon
  Siedzisko Therm a Rest Z Seat Sol - silver/limon
  w tym VAT 134,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 119,99 zł +13%
  Rekomendowana cena producenta 149,99 zł -10%
 4. -7%
  Siedzisko turystyczne Therm a Rest Z-Seat - coyote/gray
  Siedzisko turystyczne Therm a Rest Z-Seat - coyote/gray
  w tym VAT 119,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 104,99 zł +15%
  Rekomendowana cena producenta 129,99 zł -7%
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

4 Produkty

Wyczyść

Maty do siedzenia - wygoda na trekkingu i biwaku

Te konstrukcje stanowią niezwykle praktyczne uzupełnienie turystycznego ekwipunku. Dzięki nim nie musisz siadać na gołej ziemi, co jak wiemy, komfortowe nie jest. Maty do siedzenia ze względu na swoje przeznaczenie nie zajmą zbyt wiele miejsca podczas transportu. Oznacza to, że bez przeszkód przytroczysz je do plecaka, udając się na wędrówkę lub zmieścisz w sakwie w trakcie długiego rowerowego trekkingu. Te modele są składane lub pompowane, więc po skompresowaniu są bardzo łatwe w przenoszeniu. Niektóre maty do siedzenia zapewniają komfortową izolację, która przyda się podczas wędrówek w zimniejsze dni. Dzięki temu unikniesz wychłodzenia od gruntu, które dla lędźwi mogłoby być bardzo niebezpieczne. Maty do siedzenia spisują się także w czasie przerwy od długiej podróży samochodem, gdy chcesz wypocząć na świeżym powietrzu. Skorzystasz z nich także na koncertach plenerowych, co czyni je niezwykle wszechstronnymi.

Maty do siedzenia a'la karimaty

Modele do siedzenia wykonane w oparciu o konstrukcję karimaty zajmą nieco więcej miejsca. Dlatego najlepiej przenosić je przytroczonymi do plecaka, a nie w jego wnętrzu. Maty do siedzenia tego typu to najczęściej znana wszystkim pianka EVA. Jest to bardzo lekkie tworzywo o amortyzujących właściwościach. Oznacza to, że taki model łatwo dopasowuje się do nierówności podłoża, a jednocześnie zapewnia ponadprzeciętną wygodę. Dzięki temu możesz bardzo komfortowo odpocząć i korzystać z optymalnej izolacji tego materiału. Takie maty oddalą ryzyko nieprzyjemnego wychłodzenia, co docenisz szczególnie w zimniejsze dni. Sprawia to, że swój model bez problemu zabierzesz na trekking, wyprawę rowerową lub wrzucisz do bagażnika samochodu. Dzięki temu zawsze zapewnisz sobie wygodną podstawę do regenerowania sił lub wspólnych posiłków.

Dmuchane i samopompujące maty do siedzenia

Modele dmuchane i samopompujące w przeciwieństwie do karimat zajmują o wiele mniej miejsca. Dzięki temu możesz je skompresować do niewielkich rozmiarów i łatwo transportować w plecaku lub sakwie rowerowej. Maty opracowane w tym rozwiązaniu najczęściej posiadają wewnętrzne komory powietrzne. Ich zadaniem jest równomierne rozłożenie wagi osoby odpoczywającej. Sprawia to, że taka mata zniesie o wiele więcej, a jednocześnie zapewnia ponadprzeciętną wygodę. Pozwala to rozsiąść się po całym aktywnie spędzonym dniu i zregenerować siły. Maty do siedzenia dmuchane i samopompujące posiadają szczelne zawory. Mają one chronić przed ucieczką powietrza, a jednocześnie ułatwiać wypełnianie nim Twojego modelu.

Maty do siedzenia najczęściej powleczone są nylonem lub poliestrem o gęstym splocie. Te materiały wyróżniają się wytrzymałością, więc Twój model nie uszkodzi się w łatwy sposób, gdy skorzystasz z niego na ziemi. Jednocześnie syntetyki mają właściwości szybkoschnące. Oznacza to, że nadmiar naturalnie powstającej wilgoci zostanie odprowadzony. Sprawi to, że mata zawsze pozostanie komfortowo sucha.