top

Light My Fire

Light My Fire to szwedzka marka oferujące nowatorski ekwipunek turystyczny. To dzięki niej powstał Spork - połączenie noża, widelca i łyżki. Produkty Light My Fire – sklep 8a.pl to szeroki wybór modeli - pojemników na jedzenie, kubków, noży i wielu innych.
Zobacz jako Siatka Lista

43 Produkty

  1. -8%
    Nowy
    Spork Light My Fire Spork O Titanium Kit
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

43 Produkty

Wyczyść

Light My Fire - marka dla ludzi kochających naturę

Witajcie w świecie marki Light My Fire, której przyświeca jeden cel. Tworzenie produktów przybliżających nas do przyrody, dokądkolwiek pojedziemy i cokolwiek będziemy robić. W każdym pojedynczym modelu projektanci udanie łączą nowoczesny design, funkcjonalność oraz radość z użytkowania w naturalnym środowisku. Lekkie naczynie outdoorowe sprawdzą się zarówno podczas przerwy na posiłek w miejskim parku, jak i na pieszej wycieczce w środku lasu. Doskonale opracowane modele zapewnią pełną radość z wieczornego rodzinnego grilla w ogrodzie, jak i podczas przygotowywania skromnego posiłku przed namiotem, na górskim szlaku. Light My Fire proponuje nowoczesną kolekcję naczyń i sztućców, które łączą w sobie nowoczesne materiały i design z tradycyjną radością przebywania w outdoorze. Odkryj radość płynącą z obcowania z ogniem w naturalnym środowisku i ciesz się każdą chwilą spędzoną blisko przyrody!

Light My Fire a środowisko naturalne

Powtórne wykorzystywanie materiałów, zwane często recyklingiem to coraz popularniejszy trend wśród producentów ekwipunku turystycznego i outdoorowego. Nie inaczej jest w przypadku marki Ligth My Fire, które przykłada wyjątkową wagę do ochrony środowiska naturalnego i jego zasobów. Osoby odpowiedzialne za rozwój marki chcą iść jednak jeszcze dalej. W przypadku recyklingu tylko część materiałów jest wykorzystywana do ponownej produkcji. To co pozostaje, nadal wypełnia wysypiska śmieci. Szwedzka marka chciałaby aby jej produkty były w 100% wykonane z materiałów odnawialnych lub pochodzących z recyklingu. Dzięki temu można by uzyskać zamknięty obieg surowców, który nie generowałby w ogóle śmieci.

Obecnie Light My Fire stawia na bioplastic, który jest w całości lub w części produkowany z materiałów organicznych. Dzięki temu w znacznej mierze wykorzystuje naturalną roślinność, a w znacznie mniejszym stopniu polega na eksploatacji paliw kopalnych. Dzięki temu firma znacząco zredukowała swój ślad CO2. Droga do 100% naturalnych produktów jest jeszcze długa, ale specjaliści marki cały czas odkrywają nowe możliwości i jeśli tylko jest to możliwe, wdrażają je do produkcji. W chwili obecnej Light My Fire używa 3 rodzajów bioplastików, stosowanych w zależności od tego, jakimi cechami muszą się charakteryzować poszczególne produkty. Terralene jest produkowany z trzciny cukrowej i drewnianych ścinków. Cechuje się wysoką wytrzymałością. Ecozen powstaje z kukurydzy i wyróżnia się wysoką trwałością oraz odpornością na wysokie temperatury. Ostatnim rodzajem plastiku jest Dryflex Green wykonywany z trzciny cukrowej. Jest znany przede wszystkim ze swojej twardości.

Szeroka oferta marki Light My Fire

Wśród produktów szwedzkiej marki doskonale odnajdą się wszyscy miłośnicy outdoorowych wypadów. Świetnie wyglądające, lekkie i wygodne w użytkowaniu wyposażenie polowej kuchni sprawdzi się zarówno w czasie jednodniowej wycieczki, na kempingu, w kamperze czy nawet podczas wypraw górskich. Kultowym produktem Light My Fire jest Spork. To uniwersalne połączenie łyżki, noża i widelca w jednym produkcie. Sporki przyniosły marce międzynarodową sławę. Warto przy tym wspomnieć, że obecnie wzór, którego prekursorem była szwedzka marka, jest naśladowany przez wiele innych firm. Dużą popularnością w ofercie LMF cieszą się również pojemniki na jedzenie. To jeden z pierwszych producentów, który zrezygnował z tradycyjnych, prostokątnych kształtów. Designerskie pudełka na jedzenie Light My Fire świetnie sprawdzają się w czasie wyjazdów, a także na co dzień. Są chętnie wybierane do pracy czy szkoły. Do zestawu warto dobrać turystyczny kubek na napoje. Składane modele świetnie sprawdzają się w czasie wyjazdów, zajmując znacznie mniej miejsca w bagażu. W ostatnim czasie w ofercie szwedzkiej marki pojawiły się także słomki wielorazowego użytku.

Ważną część oferty stanowią noże turystyczne Light My Fire. To bardzo proste modele, które jednocześnie charakteryzują się maksymalną funkcjonalnością i trwałością. Świetnie sprawdzają się jako podstawowy nóż w trakcie trekkingu czy wyjazdów turystycznych. Zintegrowane w rączce krzesiwo pozwoli rozpalić ogień w każdych warunkach. Oprócz tego krzesiwa są dostępne osobno, a także w zestawach do rozpalania ognia. Łączone są w nich ze specjalnym drewnem, które bardzo łatwo zajmuje się ogniem. Ofertę produktów na ognisko świetnie uzupełniają szpikulce do pieczenia kiełbasy na ognisku. Bogatą ofertę Light My Fire uzupełniają takie drobiazgi, jak funkcjonalne pojemniki na przyprawy. Ochronią sól, pieprz i inne przyprawy przed łatwym zawilgoceniem w czasie wyjazdów outdoorowych.

Nowoczesne szwedzkie naczynia turystyczne i sztućce kupisz online w sklepie 8a.pl!

W naszym sklepie zapewniamy szeroki wybór modeli z oferty Light My Fire. Większość z nich jest produkowana w Szwecji, dzięki czemu charakteryzuje się najwyższą jakością wykonania. Każdy produkt jest przez to dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Związki Light My Fire ze Szwecją doskonale widać również w wyglądzie poszczególnych produktów. Minimalistyczny design połączony z wyrazistymi kolorami jest charakterystyczny dla skandynawskich projektantów. Północny styl naczyń i sztućców przejawia się także w ich maksymalnej funkcjonalności. W możliwie prostej formie zamknięto bowiem wiele praktycznych zastosowań. Jeśli lubisz dopracowane do granic możliwości produkty outdoorowe, to marka Light My Fire będzie idealnym wyborem!