top

Lezyne

Lezyne to marka specjalizująca się w projektowaniu i produkcji akcesoriów rowerowych. W jej ofercie znajdują się mocne lampki LED, Komputery rowerowe z GPS, podłogowe i ręczne pompki do roweru czy też perfekcyjnie wykonane klucze. Marka Lezyna wyróżnia się jakością wykonania oraz najlepszymi materiałami.
Zobacz jako Siatka Lista

28 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

28 Produkty

na stronę
Wyczyść

Lezyne – akcesoria rowerowe z najwyższej półki

Jeśli w wyposażeniu rowerowym poszukujesz tylko perfekcyjnych produktów, z pewnością musisz zainteresować się ofertą amerykańskiego producenta. Każdy, nawet najmniejszy produkt Lezyne jest najpierw skrupulatnie projektowany w taki sposób, aby zapewniał maksymalną funkcjonalność. Nie bez znaczenia pozostaje również wybór technologii zastosowanej w procesie produkcji oraz jakość użytych materiałów. Dopiero te trzy elementy – projekt, wykonanie oraz materiały łączą się w perfekcyjną całość. Szeroka oferta marki Lezyne obejmuje najpotrzebniejsze rowerowe akcesoria. Wśród nich znajdują się pompki rowerowe, zaawansowane liczniki i nawigacje GPS na rower, składane klucze typu multitool, torby rowerowe czy wreszcie lampki rowerowe. Dzięki najwyższej jakości wykonania marka szybko zdobyła renomę wśród zapalonych miłośników rowerów.

Obecnie siedziba Lezyne znajduje się w Reno, w stanie Nevada w USA. Oprócz tego firma posiada biura zlokalizowana w innych miastach w Stanach Zjednoczonych, Niemczech oraz na Tajwanie. To w tym ostatnim miejscu, w mieście Taichung zlokalizowana jest główna fabryka producenta. Pozwala to na bardzo dokładną kontrolę jakości zarówno wszystkich podzespołów, jak i finalnego produktu.

Początki marki Lezyne

Choć marka Lezyne powstała w 2007 jej założyciel, pochodzący z Niemiec Micki Kozuschek, posiadał znacznie dłuższe doświadczenie w branży. Będąc u szczytu kariery jako triathlonista założył firmę Maxcycles, która zajmowała się sprowadzaniem do Niemiec tanich, ale dobrych jakościowo rowerów i komponentów rowerowych. Wkrótce Kozuschek przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych i tam założył firmę Truvativ, która wyrosła na jednego z czołowych producentów osprzętu rowerowego. W 2004 roku Micki sprzedał jednak biznes marce SRAM i sam zrobił sobie przerwę, skupiając się bardziej na domu i rodzinie.

Triumfalny powrót na rynek sprzętu rowerowego nastąpił w 2007 roku wraz z marką Lezyne. W tym czasie standardem były akcesoria rowerowe wykonywane z niskiej jakości materiałów, które cechowały się niską trwałością oraz bardzo słabym designem. To był głowy cel marki – zaprojektować akcesoria rowerowe tak dobrze, jak projektowany był ówcześnie najlepszy osprzęt, taki jak przerzutki czy hamulce. Bezsprzecznie plan się powiódł, a marka Lezyne po dziś dzień zdobywa liczne nagrody na całym świecie. Innowacyjne produkty firmy obejmują między innymi profesjonalne podłogowe pompki rowerowe, w tym kultowy podłogowy model CNC Floor Drive czy ręczną pompkę Carbon Road Drive. Przebojem okazały się również narzędzia rowerowe wykonane w technologii CNC Center Pivot, które zapewniają maksymalną sztywność i funkcjonalność.

Lampki rowerowe Lezyne

Od 2011 roku w ofercie producenta pojawiły się lampki rowerowe LED. Oczywiście od samego początku musiały to być rozwiązania prezentujące najwyższy poziom. Oświetlenie na rower marki Lezyne jest testowane w specjalnie opracowanej sferze. To instrument umożliwiający bardzo precyzyjne pomiary poziomu światła w lumenach, dzięki czemu można mieć pewność danych technicznych każdego produktu. Poza tym specjaliści Lezyne opracowali unikalne soczewki, które zapewniają strumień światła najlepiej dostosowany do jazdy na rowerze. W ten sposób już od pierwszych modeli marka dołączyła do światowej czołówki w kwestii oświetlenia rowerowego. Obecnie w ofercie znajdują się zarówno przednie, jak i tylne lampki rowerowe Lezyne. Wśród szerokiego wyboru modeli znajdziesz podstawowe lampki do jazdy w mieście, jak i bardzo mocne oświetlenie pozwalające poruszać się po górskich szlakach.

Nawigacje GPS i liczniki Lezyne

W 2015 roku marka postanowiła włączyć do swojej oferty również rowerowe nawigacje GPS. Był to naturalny krok, ponieważ firma już posiadała w swoich szeregach zdolnych programistów i inżynierów zajmujących się elektroniką. Nie opierano się na żadnych ogólnodostępnych rozwiązaniach. Wszystkie nawigacje GPS zostały zaprojektowane zupełnie od nowa. Priorytetem była niska waga, łatwa obsługa przez użytkowników oraz zapewnianie możliwie dużej ilości funkcji. Plan udało się w pełni zrealizować. Obecnie komputery rowerowe Lezyne wyróżniają się maksymalną wygodą użytkowania, między innymi dzięki możliwość parowania z aplikacją na smartfony Lezyne Ally phone app. Dzięki niej możemy otrzymywać powiadomienia i przypomnienia w formie emaili, połączeń telefonicznych czy SMS-ów.

Dopracowane produkty Lezyne kupisz w sklepie 8a.pl. Staramy się zapewnić możliwie szeroki wybór modeli, które sprawdzą się osobom poszukującym perfekcyjnych akcesoriów rowerowych. Jeśli na rowerze spędzasz długie godziny, zarówno na treningu jak i dla przyjemności, to z pewnością docenisz funkcjonalność i trwałość zastosowanych rozwiązań.