top

Legginsy termoaktywne

Legginsy termoaktywne to niezbędny dodatek na chłodniejsze dni, Zapewnią odpowiednie docieplenie pod spodniami. Zróżnicowane getry i legginsy termiczne pozwolą dobrać model optymalny do aktywności.
Zobacz jako Siatka Lista

289 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

289 Produkty

Wyczyść

Legginsy termoaktywne zapewnią Ci optymalny komfort termiczny

Tym, czym koszulka termiczna jest dla korpusu naszego ciała, tym legginsy termoaktywne są dla naszych nóg. Przy chłodniejszych porach roku ochrona naszych nóg przed chłodem staje się niemniej ważna niż odpowiednie odzienie korpusu naszego ciała. Kalesony termoaktywne są nieodzownym elementem warstwowego systemu ubioru. Zakładamy je pod spodnie górskie membranowe, czy softshellowe i dzięki temu podnosimy swój komfort termiczny. Uszyte z oddychających i szybkoschnących materiałów legginsy termoaktywne zapewniają świetną wentylację oraz wysoki komfort użytkowania. Nawet podczas bardzo intensywnych aktywności outdoorowych nasze kalesony poradzą sobie ze skutecznym odprowadzeniem z powierzchni ciała nadmiaru wilgoci.

Legginsy termoaktywne szyte na miarę aktywności górskich

Oddychające kalesony noszone pod spodniami górskimi skutecznie zwiększają izolację. Jednocześnie ściśle współpracując ze spodniami, zapewniają komfortowy klimat przy skórze w czasie aktywności. Momentalnie odprowadzają wyprodukowaną przez nas w trakcie aktywności fizycznej wilgoć. Sprawiają, że nie przegrzewamy się w trakcie wysiłku. A z drugiej strony nie wychładzamy zbyt szybko zaraz po. Dodatkowo mają kolejny atut. Wystarczy uzupełnić posiadane spodnie w góry o legginsy termoaktywne, aby przystosować nasz strój do znacznie niższych temperatur. Oznacza to, że na przejściowe pory roku oraz lekkie zimy wcale nie potrzebujesz typowych, ocieplanych spodni zimowych. Termikę wyregulujesz dobraniem odpowiednich kalesonów termicznych o zróżnicowanej grubości. Takie rozwiązanie pozwala również znacząco zredukować wagę bagażu i ilość zabieranych rzeczy.

Legginsy termoaktywne wykorzystują nowoczesne materiały i innowacyjne technologie

Jeżeli mówimy o zróżnicowanej grubości getrów, a co za tym idzie zmiennej termice warto wspomnieć o materiałach, z których uszyte są legginsy termoaktywne. Większość modeli wiodących outdoorowych marek jest produkowana w kilku wersjach. Najlżejsze kalesony termoaktywne świetnie sprawdzają się w czasie pogodnych zimowych dni, z kolei najgrubsze optymalnie spiszą się w czasie srogich mrozów. Większość getrów termoaktywnych wykorzystuje syntetyczne tkaniny. Włókna syntetyczne, czyli poliestrowe i polipropylenowe najczęściej służą przyspieszeniu procesu wysychania oraz odprowadzania wilgoci z powierzchni skóry. Dzięki tej właściwości polecają się do dynamicznego, intensywnego wysiłku, jak bieganie po górach, skituring, narciarstwo biegowe czy rowery górskie. Legginsy termoaktywne zaopatrzone w rozciągliwy elastan zwiększają naszą swobodę ruchów. Getry dopasowują się bowiem doskonale do naszej sylwetki. Z kolei włókna nylonowe sprawiają, że w zdecydowany sposób zwiększa się odporność materiału na uszkodzenia mechaniczne.

Legginsy termoaktywne wykorzystujące naturalne włókna korzystają w większości z dobrodziejstwa wełny nowozelandzkich owiec merynosów. Wełna ta ma ma wybitne właściwości termoizolacyjne. Legginsy termoaktywne są bardzo miłe w dotyku i komfortowo się je nosi. Wbrew pozorom wełna ta “nie gryzie”. Nie powoduje również reakcji alergicznych. Co więcej kalesony termoaktywne z merino mają działanie bakteriostatyczne, czyli naturalne włókna hamują namnażanie się bakterii. Dzięki temu bielizna oddychająca nie nabierają tak szybko zapachów, a więc z powodzeniem wykorzystasz ją na długich wyprawach. Zwłaszcza wtedy, gdy nie będzie możliwości jej przeprać.

Legginsy termoaktywne w sklepie górskim 8a.pl.

W sklepie 8a.pl znajdziesz wiele modeli getrów termoaktywnych wiodących górskich marek. Mimo iż różnią się między sobą kolorystyką, wzornictwem, czy grubością ich wspólnym mianownikiem jest zapewnienie Ci optymalnego komfortu użytkowania. Legginsy termoaktywne zapewnią Ci optymalny komfort termiczny i zapobiegną tak nieprzyjemnego przegrzaniu się w górach. Getry termoaktywne stanowią pierwszą warstwę odzieży, która przylega bezpośrednio do ciała. Mimo wykorzystania zarówno syntetycznych materiałów, jak i naturalnych włókien są one niezmiernie przyjemne w dotyku i w kontakcie z ciałem. Posiadają płaskie szwy, które eliminują ryzyko otarć. Są niezwykle lekkie, po złożeniu mają małe gabaryty. Co przemawia na korzyść kalesonów termoaktywnych to fakt, że błyskawicznie wysychają. Dzięki temu już po chwili od przeprania ich możesz na nowo je wkładać. Brzmi obiecująco w obliczu wielodniowych wypraw górskich, prawda? W sklepie górskim 8a.pl zapewniamy szeroki wybór bielizny oddychającej skrojonej dla Twoich potrzeb!