top

Łapawice

Łapawice świetnie sprawdzają się podczas największych mrozów. Dobrze ocieplone rękawiczki jednopalczaste doskonale izolują od niskiej temperatury. Sprawdź narciarskie i górskie łapawice puchowe i zapewnij komfort swoim dłoniom.
Zobacz jako Siatka Lista

32 Produkty

  1. -7%
    Nowy
    Łapawice Pajak Sherpa Mitts - black
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

32 Produkty

Wyczyść

Łapawice czyli rękawiczki jednopalczaste do zadań specjalnych

Łapawice dzięki połączeniu wszystkich palców poza kciukiem razem stanowią najcieplejsze rozwiązanie na najchłodniejsze dni w roku. Palce wzajemnie się ogrzewają, mamy większą możliwość poruszania nimi, gdy czujemy że marzniemy. Rękawiczki jednopalczaste skuteczniej chronią przed wychłodzeniem.w porównaniu z równoważnymi modelami pięciopalczastymi. W ofercie sklepu 8a.pl znajdziesz grube łapawice puchowe na wyprawy w najzimniejsze rejony globu, rękawiczki z membraną GORE-TEX®, czy choćby modele narciarskie. To dzięki nim zapewnisz optymalny komfort termiczny swoim dłoniom zarówno na wyprawie, jak i podczas trekkingu, wspinaczki czy spacerów.

Łapawice skutecznie ochronią Twoje dłonie przed zimnem

Ten typ rękawic oferuje doskonałą izolację termiczną bez względu na to, czym jest wypełniony. Już sama konstrukcja łapawic, gdzie wszystkie palce są razem predestynuje te rękawice do bycia najcieplejszymi na rynku. Nie dziwi zatem fakt, że wiele dobrych rękawic zimowych oferuje opcję albo pięcio- albo jednopalczastą. Jeśli chodzi natomiast o warstwę izolacyjną, to może to być naturalny puch lub jego syntetyczna odmiana. Łapawice puchowe wypełnione są naturalnym puchem o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Są one niezwykle lekkie i pakowne. Jako, że puch nie przepada za wilgocią sprawdzą się idealnie w warunkach siarczystej zimy. Czyli mocno minusowe temperatury oraz suche powietrze. Wówczas łapawice puchowe okażą się bezkonkurencyjne. Są one zatem nieodzownym elementem wypraw w góry wysokie oraz rejony polarne.

W przypadku natomiast syntetycznych ocieplin wykorzystywane są znane w branży outdoorowej ociepliny jak Primaloft®, czy rozwiązania własne marek. Zapewniają one doskonały komfort termiczny, stanowią skuteczną izolację oraz zapewniają wysoką oddychalność. Jest ona niezmiernie ważna do zapewnienia suchego komfortu, a dzięki temu poczuciu ciepła. Łapawice z syntetycznym wypełnieniem są bardziej uniwersalne niż modele puchowe. Wykorzystasz je jako wielofunkcyjne rękawice na zimę idealne dla zmarzluchów. Zdecydowanie lepiej radzą sobie również z wilgocią. Nawet przemoczona ocieplina nadal jest w stanie izolować nas od zimna. Rękawice te zatem nadają się zarówno na mroźne warunki jak i te oscylujące wokół zera.

Łapawice, które zapewnią Ci wiatro- i wodoodporność

Łapawice oprócz izolacji muszą chronić Cię również przed innymi niekorzystnymi warunkami pogodowymi, jak opady czy wiatr. Jak wiemy jedno i drugie skutecznie potrafi wychłodzić organizm. By do tego nie dopuścić outdoorowi producenci w swoich rękawicach wykorzystują najlepsze membrany. Łapawice o wysokich parametrach oddychalności i wodoodproności gwarantuje wykorzystanie najlepszych membran jak choćby membrana GORE-TEX®. Zapewnia ona doskonałą barierę dla wody, której cząsteczki nie przedostają się do środka. Z drugiej jednak strony para wodna wyprodukowana przez nasz organizm w trakcie aktywności fizycznej może swobodnie zostać wyeksportowana na zewnątrz. Łapawice z membraną GORE-TEX® zapewnią Ci najlepszą ochronę przed niekorzystną aurą. Zabrane na wysokie szczyty, pionowe lodowe ściany, czy eskapady skiturowe zapewnią Ci komfort i bezpieczeństwo dla Twoich dłoni!

Techniczne rękawice jednopalczaste

Łapawice są skrojone w taki sposób, by anatomicznie odzwierciedlić kształt ręki w spoczynku, choćby w trakcie spaceru. Nie wymuszają zatem na dłoni sztucznego ułożenia. Użycie najlepszej jakości materiałów, ocieplin i membran sprawia, że do ręki dostajemy doskonały produkt stworzony w celu kompleksowej ochrony naszych dłoni przed zmarznięciem. Dodatkowo newralgiczne miejsca na śródręczu, czy palcach wyposaża się w dodatkowe wzmocnienia, które przedłużają żywotność rękawicy. Każda rękawiczka ma także pętle nadgarstkowe, dzięki czemu nieużywane możemy mieć zawsze w pobliżu, gdyby okazały nam się jednak potrzebne.

Wiele modeli posiada regulację przy mankiecie, albo wręcz elastyczny mankiet celem jeszcze lepszego dopasowania do nadgarstka. Tak, by zapobiec dostawaniu się do środka śniegu. Łapawice o profilu wspinaczkowym często łączą ze sobą tylko trzy palce, kciuk i palec wskazujący jednak wyodrębniając. Takie rozwiązanie sprawia, że łatwiej jest przeprowadzić wszelkie operacje sprzętowe. Zajrzyj do sklepu górskiego 8a.pl i wybierz idealne dla siebie rękawice jednopalczaste – do trekkingu, na narty, do wspinaczki oraz na co dzień.