top

Seria La Sportiva TX

La Sportiva TX to niezwykła linia butów podejściowych które łączą w sobie techniczne funkcje i niesamowity wręcz komfort. To pierwszorzędne materiały, nowinki techniczne i praktyczne rozwiązanie zapakowane w buty gdzie wygoda dla stóp nie straciła nic na znaczeniu!
Zobacz jako Siatka Lista

35 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

35 Produkty

Wyczyść

Buty podejściowe La Sportiva TX

Pierwsza linia podejściówek La Sportiva TX (Traverse X) rozwinęła się dziś do bardzo bogatej kolekcji oferującej rozmaite cholewki: od ultralekkich materiałowych TX 2 - dla szukających w butach minimalnej wagi i doskonałej oddychalności, aż po skórzane wersje TX 4 czy TX 5 z podwyższonym kołnierzem - dla preferujących więcej odporności mechanicznej i wsparcia stóp na długich i wymagających podejściach przez skalne piargi.

Kultowe techniczne podejściówki

La Sportiva TX to dzisiaj przede wszystkim techniczne modele rekomendowane na drogi pod skałę . Tam zmienisz je na buty stricte wspinaczkowe, a same przerzucisz do plecaka czy wepniesz w uprząż ciesząc się z minimalistycznych wymiarów i niewielkiej wagi. To także buty doskonałe na via ferraty, oferujące czucie skały i precyzyjną pracę stóp na skalnych stopniach. W kolekcji znalazły również miejsce modele o większej amortyzacji, dla tych którzy cenią podwyższoną ochronę. Skrót TX - Traverse X -  pochodzi od pojęcia „traverse across” a więc wyrażenia które we wspinaczkowym żargonie oznacza podejście pod ścianę wymagające przejścia przez teren o zmiennym charakterze, z dala od utartych ścieżek. To coś więcej niż buty turystyczne - La Sportiva TX to „wielofunkcyjne” modele dla miłośników wspinaczki, różniące się formą, ale zawsze oferujące doskonały design, precyzyjne wiązanie, ponadprzeciętną przyczepność i wygodne dopasowanie wynikające z anatomicznie doskonałej formy. I w końcu, co najważniejsze, La Sportiva TX, choć bardzo chętnie noszone przez wspinaczy na co dzień, to buty techniczne, tworzone z myślą o faktycznym zastosowaniu w terenie a nie jedynie o świetnym wyglądzie. Bez obaw możesz ruszać w nich w teren!