top

Koszulki szybkoschnące

Koszulki szybkoschnące świetnie sprawdzą się w cieplejsze dni oraz jako pierwsza warstwa w ubiorze outdoorowym. Oferujemy t-shirty o właściwościach szybkoschnących do turystyki, trekkingu i w góry.
Zobacz jako Siatka Lista

572 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

572 Produkty

Wyczyść

Funkcjonalne koszulki szybkoschnące

Podczas uprawiania jakiejkolwiek aktywności outdoorowej organizm pracuje na podwyższonych obrotach. Naturalną reakcją jest wydzielanie potu w celu jego schłodzenia. Często jednak jego ilość nie jest proporcjonalna do wysiłku, a mokra odzież niekorzystnie wychładza ciało. Dzieje się tak szczególnie w przypadku klasycznych koszulek bawełnianych. Pomimo tego, że są bardzo przyjemne w dotyku i świetnie spisują się podczas codziennego użytkowania, nie są one wskazane do zwiększonej aktywności fizycznej. Pochłaniają bowiem duże ilości wody, której nie potrafią przekazać dalej. Taki mokry materiał to nieprzyjemny zimny kompres. Problem ten w znacznym stopniu rozwiązują koszulki szybkoschnące. To modele wykonane z włókien syntetycznych. Ich specjalna struktura nie pochłania tak dużych ilości wody jak tradycyjna bawełna, przez co ułatwia jej odparowanie lub przekazanie do dalszych warstw ubioru. Pozwala to w znacznym stopniu wyeliminować nieprzyjemne, zimne odczucie przy skórze.

Dla kogo przeznaczone są koszulki o właściwościach szybkoschnących?

Od swojego pojawienia się na rynku, koszulki szybkoschnące szturmem zdobyły serca wszystkich aktywnych osób. W pierwszej kolejności korzystają z nich zawodowcy, aby zapewnić sobie możliwie komfortowy klimat w czasie maksymalnego wysiłku – zarówno na zawodach, jak i podczas treningów. W drugiej kolejności korzystają z nich wszyscy miłośnicy sportów i aktywności fizycznej. Każdy, kto chociażby amatorsko uprawia jakąś dyscyplinę sportu z pewnością dostrzeże, jak duża przepaść dzieli koszulki bawełniane i szybkoschnące, wykonane z włókien syntetycznych. Po ubraniu t-shirta o właściwościach szybkoschnących komfort podczas wysiłku ulega bardzo dużej poprawie. Po trzecie po koszulki szybko odprowadzające wilgoć z chęcią sięgają miłośnicy gór – turyści oraz entuzjaści długich górskich wędrówek. Pomagają one utrzymać komfortowy klimat w pobliżu ciała podczas całodziennego pobytu na szlaku.

Choć koszulki szybkoschnące są najczęściej wybierane do użytkowania w cieplejszej części roku, doskonale sprawdzają się również pod innymi warstwami odzieży. Materiał szybko przewodzący wilgoć daje nam gwarancję maksymalnej wygody. Odprowadzi on wilgoć powstającą na powierzchni skóry i przekaże do kolejnych warstw odzieży. Jednak aby t-shirty o właściwościach szybkoschnących działały istotnym jest, aby wszystkie kolejne zakładane na niego warstwy również posiadały techniczne właściwości i były w stanie odprowadzać wilgoć. Jeśli cały zestaw odzieży jest wykonany z materiałów technicznych, to całość wyśmienicie ze sobą współpracuje. Koszulka szybkoschnąca to świetny wybór pod bluzę polarową, softshell, czy kurtkę membranową. Wystarczy jednak, aby jedna warstwa zatrzymywała wilgoć, a cały system przestanie efektywnie działać.

Z czego wykonywane są koszulki szybkoschnące

T-shirty o właściwościach szybkoschnących powstają z wielu nowoczesnych tkanin. Różnią się one przede wszystkim nie tylko zastosowanym splotem, ale samym materiałem użytym do wytworzenia poszczególnych włókien. Najczęściej spotykane są koszulki poliestrowe. To bardzo wszechstronne włókna, pozwalające wyprodukować zróżnicowane t-shirty o właściwościach szybkoschnących. Dla zapewnienia dodatkowej elastyczności często stosuje się dodatek elastanu. Wybrane modele powstają z bardzo mocnych włókien poliamidowych ( w tym nylonu), jednak najczęściej są one tylko dodatkiem do poliestru. Najnowocześniejsze materiały wykorzystują również polipropylen, który jest bardzo lekki i doskonale odprowadza wilgoć.

Warto przy tym zauważyć, że skład materiału nie powie nam wszystkiego o danej koszulce. Duże znaczenie ma również przekrój włókien oraz ich splot. To właśnie dlatego jedna koszulka szybkoschnąca 100% poliester może się tak bardzo różnić od innej koszulki, która również została wykonana w 100% z poliestru. Przewaga markowych tkanin w pełni uwidacznia się najczęściej w czasie użytkowania odzieży podczas wysiłku. Renomowane marki górskie stosują dopracowane tkaniny, które są wytrzymalsze, przyjemniejsze w dotyku i jeszcze sprawniej odprowadzają wilgoć od ciała.

Szeroka oferta koszulek szybkoschnących w sklepie 8a.pl

Zapewniamy niezwykle szeroki wybór t-shirtów o właściwościach szybkoschnących. Czołowe marki outdoorowe posiadają bogatą ofertą tego typu produktów. Niezależnie od tego, jaką aktywność uprawiasz, z pewnością znajdziesz w naszym sklepie odpowiednią odzież. Na pewno dużym zainteresowaniem cieszą się klasyczne koszulki szybkoschnące do trekkingu i turystyki. Na pierwszy rzut oka ciężko jest je odróżnić od klasycznych bawełnianych wzorów. Są chętnie wybierane na wycieczki, świetnie spisują się również w podróży. Zupełnie inaczej prezentują się t-shirt przygotowane z myślą o uprawianiu sportów. Często wykorzystuje się w nich wyraźną kolorystykę oraz rzucające się w oczy wzory. To świetny wybór dla wszystkich osób, które chcą się wyróżnić.