top

Koszulki kolarskie

Koszulki kolarskie to modele, które doskonale sprawdzą się miłośnikom szybkich rowerów. Koszulka szosowa to przede wszystkim mocno dopasowany krój oraz wysokiej jakości techniczny materiał. W ofercie znajdziesz lekkie koszulki kolarskie męskie i damskie topowych marek.
Zobacz jako Siatka Lista

56 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

56 Produkty

Wyczyść

Koszulki kolarskie dla miłośników rowerów szosowych

Osiąganie wysokich prędkości na rowerze szosowym wcale nie jest takie łatwe, na jakie wygląda. Aby utrzymać wysokie tempo, trzeba włożyć sporo siły w pedałowanie. W jak najefektywniejszym wykorzystaniu naszych mięśni pomoże odpowiednio dobrana koszulka kolarska męska lub damska. Mocno dopasowany do sylwetki krój to nie tylko sportowy wygląd, ale przede wszystkim znacznie lepsze właściwości aerodynamiczne na trasie. Dzięki temu, że koszulka szosowa nie posiada żadnych zbędnych dodatków ani luźnych fragmentów materiału, przy dużych prędkościach stawia znacznie mniejszy opór powietrza. Pozwala to jechać jeszcze szybciej, dalej i przy mniejszym zmęczeniu. Choć koszulki kolarskie mogą na pierwszy rzut oka wyglądać na niewygodne, to wysoce elastyczny materiał sprawia, że jest dokładnie na odwrót. Całość oferuje bowiem wysoką swobodę ruchów i świetnie sprawdza się w czasie szybkiej jazdy na rowerze. Dodatkowo materiały stosowane w koszulkach kolarskich bardzo szybko odprowadzają wilgoć wytwarzaną przez organizm w trakcie wysiłku, przez co oferują doskonałe właściwości użytkowe nawet w czasie najsilniejszych upałów.

Czym wyróżniają się koszulki kolarskie męskie i damskie?

Oprócz kroju charakterystycznym elementem niemal każdej koszulki szosowej są tylne kieszenie. To miejsce na dodatkowy bidon, żele energetyczne czy nawet podstawowe narzędzia do roweru. Dzięki temu możemy zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy bez konieczności zakładania plecaka, który na rowerze szosowym bywa niewygodny. Równie często koszulki kolarskie są wyposażane w zamki na całej długości lub ½. Ułatwiają one zakładanie koszulek, a także pozwalają dodatkowo zwiększyć wentylację. Wiele topowych modeli koszulek posiada również specjalne silikonowe wstawki umieszczone na wewnętrznej krawędzi rękawków, a także u dołu. Zapobiegają one podwijaniu się koszulki w czasie jazdy na rowerze, dzięki czemu zawsze pozostaje ona na miejscu. W sklepie 8a.pl zapewniamy tylko najlepsze koszulki kolarskie damskie i męskie topowych marek. Świetnie wykonane modele doskonale sprawdzą się zarówno na zawodach, treningach, jak i w czasie wycieczek. Dobrze dopasowane do sylwetki koszulki to optymalny wybór nie tylko do kolarstwa szosowego, ale również na wyprawy rowerowe z sakwami czy do bikepackingu.