top

Kominiarki

Kominiarki świetnie zabezpieczają przed chodem łącząc w sobie funkcje czapki i szala. To wyśmienity wybór na mroźne dni. W naszej ofercie znajdziesz zarówno cienkie kominiarki pod kask, jak i grubsze modele.
Zobacz jako Siatka Lista

18 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

18 Produkty

na stronę
Wyczyść

Kominiarki jako najlepsza ochrona przed niesprzyjającymi warunkami

Każdy z nas zapewne spotkał się z takimi warunkami w górach, że śnieg pada nam prosto w twarz, wiatr chce obalić, a temperatura nie rozpieszcza. W przypadku kiedy wszystkie metody ochrony głowy i szyi przed tymi warunkami nas zawiodą wówczas nieocenione okażą się kominiarki. Zimowe kominiarki termoaktywne zabezpieczają przed chłodem oraz ryzykiem dostania się za kołnierz śniegu czy wyziębiającego wiatru. Są fantastyczne w przypadku naprawdę ciężkich warunków pogodowych. W zależności od ich kroju pozwalają zabezpieczyć poza newralgicznymi miejscami jak uszy, głowa i zatoki również policzka, nos czy usta. Najbardziej zabudowane zimowe kominiarki właściwie eksponują tylko nasze oczy. Reszta chroniona jest przez doskonale oddychającą syntetyczną tkaninę o wysokich parametrach termoizolacji.

Idealna kominiarka dla Ciebie

W sklepie 8a.pl znajdziesz kominiarki o różnorodnych fasonach. Dzięki dobraniu odpowiedniego kroju stawisz czoła czekającym Cię w górach wyzwaniom! Możesz wybrać pełną kominiarkę, która skutecznie ochroni Twoją szyję oraz głowę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Niektóre modele mają zintegrowaną maskę, która doskonale chroni również nos, policzka oraz usta. Jeśli natomiast interesuje Cię sama ochrona twarzy z pomocą przyjdą maski, które zapinane są na rzep i chronią właściwie tylko twarz i szyję. Kominiarki z powodzeniem wykorzystasz podczas wspinaczki, trekkingu czy narciarstwa. Ich płaskie szwy oraz lekkie materiały zapewniają, że kominiarkę założysz bez problemu pod kask. Bez obawy również o jakiekolwiek otarcia czy odgniecenia. Ich konstrukcja jest bowiem minimalistyczna i absolutnie przewidziana do używania ze specjalistycznym kaskiem – czy to narciarskim czy wspinaczkowym.

Kominiarki i ich techniczne parametry

Kominiarki wykonane są z elastycznych materiałów, które świetnie dopasowują się do kształtu głowy. Są to zazwyczaj albo naturalne albo syntetyczne włókna. Włókna syntetyczne zachowują doskonałe właściwości oddychające. Dbają o zapewnienie optymalnego komfortu termicznego. To znaczy zapobiegają przegrzaniu w trakcie wysiłku fizycznego, a z drugiej strony nadmiernemu wychłodzeniu podczas postoju. Momentalnie wychwytują wyprodukowany przez nas pot i przekazują go na zewnątrz, dzięki czemu my mamy poczucie przyjemnego komfortu suchości. Jest to bardzo ważne oraz wpływa znacząco na podniesienie komfortu naszych aktywności. Z kolei kominiarki wykonane z naturalnych włókien czyli najczęściej fenomenalnej wełny merino mają wysokie właściwości termoizolacyjne. Skutecznie chronią przed niskimi temperaturami. Mają również właściwości bakteriostatyczne i antyalergicznie.

Kominiarki wyposażono w płaskie szwy oraz prostą konstrukcję. Dzięki temu szwy nie skręcają się, a kominiarka nie ogranicza naszego pola widzenia oraz nie krępuje ruchów. Płaskie szwy sprawiają również, że kominiarka nie uwiera nas i nie uciska, co przy wielogodzinnym noszeniu jej mogłoby być bardzo kłopotliwe. W wielu modelach stosuje się również wiatroszczelne membrany lub materiały. Przykładem takiego materiału jest między innymi softshell. Jego konstrukcja skutecznie stawia czoła wiatrowi, który jak wiemy ma moc szybkiego wychładzania. W czasie największych mrozów wybierane są zimowe, termoaktywne kominiarki. Często są to kominiarki polarowe, które pomimo niskiej wagi gwarantują wyśmienitą izolację.

Kominiarka narciarska, do wspinaczki czy trekkingowa? Wszystkie znajdziesz w 8a.pl!

Okazują się niezbędne w okresie jesiennym i zimowym. Doskonale chronią przed chłodem, a w skrajnych przypadkach nawet odmrożeniami. Cienkie kominiarki pod kask są najchętniej wybierane przez wspinaczy, rowerzystów oraz motocyklistów. Skutecznie chronią nas przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, wiatrem oraz chłodem. Zapobiegną dostawaniu się śniegu za kołnierz i skutecznie uszczelnią naszą konstrukcję z odzieży termicznej zimą. Sklep 8a.pl oferuje szeroki wybór kominiarek. Znajdziesz tu modele idealne do trekkingu, biegania, jazdy na rowerze, narciarstwa oraz innych sportów zimowych. Niezależnie od tego jaką dyscyplinę uprawiasz, z pewnością znajdziesz wśród nich odpowiedni model. W naszym sklepie znajdziesz wiodące outdoorowe marki jak The North Face, Salewa, Columbia czy Brubeck. Docenisz ich wysoką jakość, dbałość wykonania oraz wykorzystanie najlepszych materiałów. Stawiamy tylko na sprawdzone marki, które w górach zagwarantują Ci pełen komfort oraz bezpieczeństwo.