top

Kayland

Kayland to firma specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji butów górskich i outdoorowych. W ofercie znajduje się damskie i męskie obuwie turystyczne oraz trekkingowe, które zapewniają wysoki komfort na krótszych wycieczkach i dłuższych ekspedycjach. Marka Kayland w sklepie 8a.pl to szeroki wybór modeli zarówno dla początkujących turystów, jak i doświadczonych miłośników trekkingu i alpinistów.
Zobacz jako Siatka Lista

28 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

28 Produkty

Wyczyść

Kayland – buty dla wszystkich miłośników gór

Głównym celem włoskiej marki jest produkowanie najwyższej jakości wyspecjalizowanego obuwia górskiego. Projektanci odpowiedzialni za kolejne modele skupiają się przede wszystkim na anatomii stopy oraz dynamice jej ruchów. Dzięki nowoczesnym konstrukcjom oraz pieczołowitej selekcji materiałów tworzą obuwie, które oferuje wysoki komfort w czasie najdalszych wypraw. Zachowanie najwyższych standardów produkcji pozwoliło wypracować marce Kayland wyjątkową pozycje na świecie. Wysoka niezawodność butów włoskiego producenta sprawia, że wielu klientów pozostaje wiernych marce przez długie lata, zdobywając w jej butach kolejne szczyty i pokonując steki kilometrów trekkingowych szlaków. Buty Kayland to bowiem modele zarówno dla profesjonalnych alpinistów, doświadczonych entuzjastów wypraw trekkingowych, jak i turystów wybierający dopiero swoje pierwsze obuwie na szlaki. Tworzone z pasją obuwie doskonale sprawdza się wszystkim miłośnikom gór, niezależnie od tego jak wysoko i jak daleko zamierzają dotrzeć.

Historia marki Kayland sięga 1971 roku. To właśnie wtedy Giovanni Bittante założył firmę zajmującą się produkcją specjalistycznych butów górskich i outdoorowych. Obecnie marka ściśle współpracuje z zespołem profesjonalistów, którzy testują nowe rozwiązania w naturalnym środowisku. W jego skład, który cały czas się poszerza, wchodzą przewodnicy górscy, alpiniści, sportowcy oraz podróżnicy. Ich bezcenne rady pozwalają marce wyznaczać nowe trendy w rozwoju obuwia górskiego. Dla użytkowników oznacza to buty zapewniające jeszcze wyższy komfort, większą przyczepność czy jeszcze skuteczniejszą wentylację stopy. Kayland to firma, która doskonale łączy w sobie tradycyjne korzenie z nowoczesnymi rozwiązaniami. Od 2013 roku marka stała się częścią M.G.M., co otworzyło dla niej zupełnie nowe perspektywy.

Zróżnicowane buty Kayland do różnych aktywności

Większość oferty marki stanowią buty turystyczne. To wszechstronne modele świetnie sprawdzające się w terenie. Stosunkowo lekka, ale przy tym mocna konstrukcja doskonale spisuje się w czasie wycieczek po szlakach turystycznych. Wyższe modele to dobry wybór w czasie poruszania się z plecakiem, półbuty sprawdzą się natomiast na krótszych dystansach oraz latem. W przypadku trudniejszego terenu lepszym wyborem będą buty trekkingowe Kayland. Charakteryzujące się sztywniejszą cholewką modele oferują bardzo dobrą stabilizację stawu skokowego szczególnie w czasie marszu w skalistym czy kamienistym terenie. Często stosowany jest w nich gumowy otok, dodatkowo zwiększający wytrzymałość cholewki na przypadkowe uszkodzenie. Wśród modeli znajdują się zarówno klasyczne skórzane buty trekkingowe, jak i obuwie wykorzystujące w swoje konstrukcji lżejsze materiały syntetyczne. Marka zapewnia coraz szerszy wybór również z obuwia z kategorii speed hiking. To modele do szybkiego przemieszczania się po górskich szlakach. Łączą w sobie cechy obuwie trekkingowego i sportowego. Bardzo lekka cholewka oferująca zwiększoną wentylację i duża amortyzacja są łączone z przyczepnymi podeszwami przystosowanymi do skalistego podłoża. Takie buty Kayland pozwalają jeszcze szybciej przemieszczać się po skalnym podłożu z minimalistycznym bagażem lub nawet bez niego.

Dla osób zdobywających najwyższe szczyty w ofercie dostępne są specjalistyczne buty wysokogórskie Kayland. To modele do wspinaczki wysokogórskiej, kompatybilne z rakami półautomatycznymi lub automatycznymi. Priorytetem jest w nich wysoka wytrzymałość, niezawodność oraz ochrona stopy przed zbyt szybkim wychłodzeniem. Zintegrowane z cholewką wysokie stuptuty chronią przed dostawaniem się śniegu i zimnego powietrza do środka. W ofercie firmy Kayland nie mogło również zabraknąć butów podejściowych. To najczęściej niskie modele dostosowane do poruszania się w trudnym, skalistym terenie. Wspinaczom pozwolą dotrzeć pod trudno dostępne ściany, a turystom sprawdzą się na trudniejszych via ferratach, oferując fenomenalną przyczepność w skałach.

Sprawdź obuwie włoskiej marki online w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie zapewniamy szeroki wybór obuwia tego znanego producenta. Dostępne są zarówno męskie, jak i damskie buty Kayland na każdą porę roku i w każdy teren. Wśród nich znajduje się obuwie przystosowane do eksploracji lodowców i wiecznie zamarzniętych szczytów. Zapewniamy też buty na wielokilometrowe ekspedycje w zróżnicowanym terenie. Na szybkie wycieczki najlepiej sprawdzą się z kolei nowoczesne buty do speed hikingu. Znaczną część kolekcji stanowią oczywiście buty Kayland GTX wyposażone w wodoodporną membranę GORE-TEX®. Oferują skuteczne zabezpieczenie stopy przed wodą czy śniegiem, stąd też w membraną wyposażone są niemal każde buty na przejściowe pory roku oraz zimę. Wysoka oddychalność butyów GTX sprawia, że modele z lekką cholewką sprawdzają się nawet latem. U nas znajdziesz szeroki wybór butów Kayland. Sklep 8a.pl zapewnia obuwie włoskiego producenta dla wszystkich miłośników górskich aktywności.