top

Karabinki via ferrata

Karabinki via ferrata to praktyczne rozwiązanie wyposażone w automatycznie blokujące się zamki. Podnoszą one bezpieczeństwo w trakcie poruszania się po drogach typu via ferrata.
4
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

na stronę

Karabinki via ferrata – bezpieczeństwo

Karabinki via ferrata zostały zaprojektowane tak, by zapewnić użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo. W przeciwieństwie do modeli wyposażonych w klasyczny zakręcany zamek, te karabinki posiadają automatyczną blokadę. W praktyce oznacza to, że po wpięciu karabinka w stalową linę zamek zostaje zablokowany samoczynnie. W ten sposób wyeliminowano ryzyko popełnienia błędu. Wiązało się ono z zakręcaniem karabinków, które nie tylko było stosunkowo uciążliwe, ale i powodowało zwiększenie prawdopodobieństwa wypadku. Zastosowanie automatycznej konstrukcji skraca też czas potrzebny na przepinanie się między kolejnymi odcinkami via ferraty, jest również wyjątkowo intuicyjne. Możemy zatem w pełni skoncentrować się na pokonywanej trasie, poprawnym stawianiu stopy oraz precyzji każdego ruchu. Karabinki via ferrata mogą sprawdzić się w lonżach z absorberem jako elementy wymienne, w pracach na wysokości oraz w parkach linowych.

Karabinki via ferrata – łatwe w obsłudze

Karabinki via ferrata są wyjątkowo łatwe w obsłudze. Nie trzeba martwić się, że przepinanie między odcinkami będzie przebiegało mniej sprawnie. Te karabinki posiadają odpowiednio większy prześwit, dzięki czemu świetnie współpracują z każdym elementem służącym do dodatkowej asekuracji. Bez problemu wepniesz je w łańcuchy oraz stalowe liny, a dzięki automatycznie blokującym się zamkom, nie musisz zastanawiać się nad zakręcaniem karabinków. Ten intuicyjny system zrobi to za Ciebie, redukując w ten sposób ryzyko popełnienia błędu. Karabinki via ferrata są nieco większe od klasycznych modeli, ich kształt jest wyjątkowo ergonomiczny, dzięki czemu pewnie leżą w dłoni. Taka konstrukcja pozwala na łatwe i wygodne wykonywanie wszelkich operacji związanych z poruszaniem się po via ferracie. Spełnią swoje zadanie także w pracach na wysokości oraz w parkach linowych.

Karabinki via ferrata – właściwości

W sklepie 8a.pl znajdziesz karabinki via ferrata renomowanej włoskiej firmy Climbing Technology. Zostały one zaprojektowane z myślą o turystach, którzy zdecydowali się spróbować swoich sił na via ferracie. To aktywność wymagająca większej kondycji oraz odporności na ekspozycję. Często via ferraty przebiegają granią, dlatego osobom, które mają problem z przebywaniem na otwartej przestrzeni i większych wysokościach, nie są one polecane. Ważne jest także doświadczenie, ponieważ nie jest to rozrywka dla początkujących piechurów. Przed podjęciem decyzji o wyruszeniu na tego typu drogę należy przemyśleć własne zarówno kondycyjne, jak i sprzętowe przygotowanie. Może mieć ono znaczenie głównie w eksponowanych fragmentach o wyższej trudności. Planując takie wycieczki należy wziąć także pod uwagę skalę trudności danej ferraty i dopasować ją do własnych możliwości.

Na drogi typu via ferrata warto zabrać również:

Uprzęże via ferrata Lonże via ferrata Rękawiczki via ferrata Buty na via ferraty Zestawy via ferrata
Ekspresy wspinaczkowe Karabinki wspinaczkowe Przyrządy asekuracyjne Przyrządy zaciskowe Uprzęże wspinaczkowe
Kaski wspinaczkowe Liny wspinaczkowe Odzież wspinaczkowa Akcesoria wspinaczkowe Rękawiczki do asekuracji