top

Karabinki via ferrata

Karabinki via ferrata to praktyczne rozwiązanie wyposażone w automatycznie blokujące się zamki. Podnoszą one bezpieczeństwo w trakcie poruszania się po drogach typu via ferrata.
3
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę

Karabinki via ferrata – bezpieczeństwo

Karabinki via ferrata zostały zaprojektowane tak, by zapewnić użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo. W przeciwieństwie do modeli wyposażonych w klasyczny zakręcany zamek, te karabinki posiadają automatyczną blokadę. W praktyce oznacza to, że po wpięciu karabinka w stalową linę zamek zostaje zablokowany samoczynnie. W ten sposób wyeliminowano ryzyko popełnienia błędu. Wiązało się ono z zakręcaniem karabinków, które nie tylko było stosunkowo uciążliwe, ale i powodowało zwiększenie prawdopodobieństwa wypadku. Zastosowanie automatycznej konstrukcji skraca też czas potrzebny na przepinanie się między kolejnymi odcinkami via ferraty, jest również wyjątkowo intuicyjne. Możemy zatem w pełni skoncentrować się na pokonywanej trasie, poprawnym stawianiu stopy oraz precyzji każdego ruchu. Karabinki via ferrata mogą sprawdzić się w lonżach z absorberem jako elementy wymienne, w pracach na wysokości oraz w parkach linowych.

Karabinki via ferrata – łatwe w obsłudze

Karabinki via ferrata są wyjątkowo łatwe w obsłudze. Nie trzeba martwić się, że przepinanie między odcinkami będzie przebiegało mniej sprawnie. Te karabinki posiadają odpowiednio większy prześwit, dzięki czemu świetnie współpracują z każdym elementem służącym do dodatkowej asekuracji. Bez problemu wepniesz je w łańcuchy oraz stalowe liny, a dzięki automatycznie blokującym się zamkom, nie musisz zastanawiać się nad zakręcaniem karabinków. Ten intuicyjny system zrobi to za Ciebie, redukując w ten sposób ryzyko popełnienia błędu. Karabinki via ferrata są nieco większe od klasycznych modeli, ich kształt jest wyjątkowo ergonomiczny, dzięki czemu pewnie leżą w dłoni. Taka konstrukcja pozwala na łatwe i wygodne wykonywanie wszelkich operacji związanych z poruszaniem się po via ferracie. Spełnią swoje zadanie także w pracach na wysokości oraz w parkach linowych.

Karabinki via ferrata – właściwości

W sklepie 8a.pl znajdziesz karabinki via ferrata renomowanej włoskiej firmy Climbing Technology. Zostały one zaprojektowane z myślą o turystach, którzy zdecydowali się spróbować swoich sił na via ferracie. To aktywność wymagająca większej kondycji oraz odporności na ekspozycję. Często via ferraty przebiegają granią, dlatego osobom, które mają problem z przebywaniem na otwartej przestrzeni i większych wysokościach, nie są one polecane. Ważne jest także doświadczenie, ponieważ nie jest to rozrywka dla początkujących piechurów. Przed podjęciem decyzji o wyruszeniu na tego typu drogę należy przemyśleć własne zarówno kondycyjne, jak i sprzętowe przygotowanie. Może mieć ono znaczenie głównie w eksponowanych fragmentach o wyższej trudności. Planując takie wycieczki należy wziąć także pod uwagę skalę trudności danej ferraty i dopasować ją do własnych możliwości.