top

Karabinki Black Diamond

Karabinki Black Diamond to perfekcyjne wykonanie i wysoka wytrzymałość. Innowacyjne modele projektowane przez miłośników wspinaczki w USA. Sprawdź doskonałe karabinki osobiste i do ekspresów.
Zobacz jako Siatka Lista

40 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

40 Produkty

Wyczyść

Karabinki wspinaczkowe Black Diamond to perfekcyjne wykonanie

Legendarna amerykańska marka Black Diamond projektuje i produkuje sprzęt wspinaczkowy najwyższej klasy. Dzięki bogatej historii, zaangażowanym projektantom oraz związanym z marką najlepszym wspinaczom świata może ona proponować produkty najwyższej jakości. Znaczącą część kolekcji stanowią karabinki Black Diamond. To niezbędna część wyposażenia każdego wspinacza. Karabinek wspinaczkowy jest podstawowym elementem odpowiadającym za bezpieczeństwo i komfort wspinaczki. Od jego kształtu, zastosowanego zamka, wagi i wytrzymałości zależy jego przydatność w różnych typach wspinaczki. Niezależnie od tego czy wspinasz się w górach, potrzebujesz ekspresów na jednowyciągowe drogi w skałach, czy wspinasz się w lodzie, marka BD zapewni odpowiedni rodzaj karabinków.

Nowoczesne karabinki Black Diamond

Producent ten przoduje we wprowadzaniu coraz nowszych rozwiązań w swoich produktach. Dzięki temu ich użytkowanie jest nie tylko bardziej intuicyjne, ale również wygodniejsze. Dużą popularnością cieszą się karabinki druciane takie jak Black Diamond HoodWire. Dzięki specjalnie zaprojektowanym zamkom wyeliminowano w nich problem z haczeniem liny o ząbek. Pozwoliło to uzyskać model łączący w sobie wszystkie zalety klasycznych zamków drucianych i pełnych. Kolejnym innowacyjnym systemem jest Magnetron. To typ zamka w którym do jego zabezpieczenia przed samoczynnym otwarciem zastosowano magnesy. Zamek można łatwo odblokować ściskając go z dwóch stron. Karabinki Black Diamond Magnetron to niezwykła łatwość użytkowania oraz wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie wspinaczki. W przypadku bardziej tradycyjnych modeli karabinki BD wyróżniają się z pewnością bardzo wysoką precyzją wykonania. Szczegółowy proces kontroli jakości sprawia, że finalny produkt jest niezwykle dopracowany i charakteryzuje się niezawodnością. To cecha, która jest wyjątkowo wysoko ceniona ceniona przez wszystkich wspinaczy. Wysokiej jakości stopy lekkie sprawiają, że poszczególne karabinki zachowują lekkość i wysoką wytrzymałość. Nie bez znaczenia jest też ich wysoka trwałość.

Black Diamond- karabinki wspinaczkowe kupisz w sklepie 8a.pl

Posiadamy pełen wybór karabinków wspinaczkowych BD, który pozwoli w pełni wyposażyć się każdemu początkującemu adeptowi wspinaczki, jak i uzupełnić potrzebne elementy szpeju doświadczonym wspinaczom. Wygodne w użytkowaniu i niezawodne karabinki osobiste HMS to podstawa w każdym zestawie. Duży wybór karabinków do ekspresów sprawia, że bez problemu złożymy takie, które świetnie sprawdzą się we do wspinaczce sportowej, jak i takie, które doskonale spiszą się na drogach wielowyciągowych, gdzie liczy się jak najniższa waga. W ofercie znajdziemy zarówno D-kształtne, jak i owalne karabinki Black Diamond. Wiele typów zamków oferuje zróżnicowany poziom komfortu. Karabinki z pełnymi zamkami, wersje druciane, zakręcane, czy nawet magnetyczne – szeroki wybór zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.