top

GORE-TEX Surround

Technologia GORE-TEX SURROUND® wykorzystana w obuwiu z membraną oferuje komfort wokół całej stopy- 360 stopni regulowanego klimatu! Oferuje maksymalny poziom oddychalności bez kompromisów.
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

Wyczyść

GORE-TEX SURROUND® - stopy dłużej suche

Nowy sposób zastosowania membrany opracowano specjalnie z myślą o zagwarantowaniu jeszcze lepszej przewiewności i oddychalności. Logicznym wydawało się, że podeszwa, jako całkowicie nieprzepuszczalna dla powietrza warstwa (i zajmująca, jakby na to nie patrzeć, kilkadziesiąt procent powierzchni buta), daje potencjał na zwiększenie powierzchni transpirującej wilgoć. Prawdziwym wyzwaniem było upewnienie się, że tak otwarta podeszwa, nie ulegnie uszkodzeniu, a dodatkowe otwory nie będą zapychać się podłożem.

Choć otwory w podeszwie wydawały się od dawna prostym i najskuteczniejszym sposobem na stawienie czoła temu wyzwaniu, to testy raczej eliminowały je z użycia w butach outdoorowych czy biegowych, noszonych w nierównym terenie. Właśnie dlatego, otwory w podeszwie trafiły wprawdzie do butów, jednakże wyłącznie miejskich, noszonych na chodnikach. W przypadku konstrukcji GORE-TEX SURROUND® otwarte przestrzenie wzmocniono super wytrzymałą mechanicznie siateczką, tak by chronić membranę przed kamieniami. Rewolucją okazała się technologia wykorzystująca boczne otwory w podeszwie oraz dodatkową warstwę schowaną w jej środku. Niewielkie kanaliki wlotowe/ wylotowe umożliwiają ruch powietrza pod stopą, a ich boczne ułożenie nie naraża samej podewszwy na dodatkowe uszkodzenia. Co unikatowe dla tej konstrukcji, w samej podeszwie umieszczono dodatkową warstwę (coś w rodzaju wkładki) która pozwala na swobodną wentylację pod stopą! Wkładka ta jest bardzo odporna na odkształcenia, nie traci swych właściwości nawet po wielu kilometrach marszu! Buty GORE-TEX SURROUND® odprowadzają wilgoć zarówno poprzez cholewkę, jak i od spodu.

Zalety: pełne zabezpieczenie przed wodą - maksymalna oddychalność

Zastosowanie membrany GORE-TEX® dookoła stopy gwarantuje wysoką wodoodporność obuwia w deszczowych i wilgotnych warunkach. Dzięki zastosowaniu pełnego "botka” z membrany GORE-TEX® wnętrze buta jest w pełni chronione przed wodą z zewnątrz (kałużą, rosą, ulewą). Możliwość odprowadzania wilgoci zarówno przez cholewkę, jak i od spodu, pozwala zapewnić stopom suchy i komfortowy klimat nawet w wysokich temperaturach. Dlatego też, rozwiązanie to jest szczególnie chętnie stosowane w obuwiu przeznaczonym na cieplejsze pory roku, wykorzystywanym do bardzo intensywnych aktywności. Technologia GORE-TEX SURROUND® znacząco zwiększa komfort użytkowania butów z membraną, dzięki czemu jest wykorzystywana zarówno w najwyższej klasie butów turystycznych, jak i tych do codziennego użytkowania.

Konstrukcyjnie, buty z GORE-TEX SURROUND® wystepuje w dwóch głównych opcjach (co zostało już wstępnie opisane powyżej). Wersja turystyczna, wymagająca pełnej ochrony przed kamieniami oraz doskonałej trakcji, wykorzystuje przewiewną warstwę dystansującą oraz system wlotów powietrza umieszczonych po bokach cholewki, tuż nad podeszwą. Najczęściej osłoniete są one siateczką która chroni dystans i samą membranę przed zanieczyszczeniami z zewnatrz. Sama podeszwa nie posiada żadnej perforacji, oferuje pełną przyczepność do podłoża. Wersja "casual", stosowana w obuwiu dla mniej wymagających zastosowań (podróże, codzienne użytkowanie) zapewnia obieg powietrza poprzez charakterystyczne, obszerne otwory w samej podeszwie. Otwarta powierzchnia aktywnie transpiruje wilgoć i nadmiar ciepła z wnętrza buta, a niezwykle lekka siatka z nierdzewnego stopu zabezpiecza wnętrze buta równie skutecznie co podeszwa właściwa.

Niezależnie od konstrukcji, każde obuwie z oznaczeniem GORE-TEX SURROUND® Product Technology wykorzystują identyczną membranę, czyli ekstremalnie cienką warstwę ekspandowanego politetrafluoroetylenu (ePTFE). Ma ona ponad 9 miliardów porów na cal kwadratowy. Te- będąc około 20 000 razy mniejsze od kropli wody, ale 700 większe od cząsteczki pary wodnej- sprawiają, że deszcz nie może spenetrować membrany GORE-TEX®, ale molekuły pary (potu) przenikają przez nią z łatwością. Technologia GORE-TEX SURROUND® oznacza, że teraz także od strony podeszwy!