top

GORE-TEX C-KNIT

GORE-TEX C-KNIT™ to specjalny, wyjątkowo przyjemny w dotyku typ podszewki, który jest stosowany w odzieży GORE-TEX® Products zapewniając wyjątkową wygodę użytkowania i jeszcze sprawniejsze odprowadzanie wilgoci.
Zobacz jako Siatka Lista

35 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

35 Produkty

na stronę
Wyczyść

GORE-TEX® Products with C-KNIT™ backer technology

Co sprawia, że GORE-TEX C-KNIT™ jest tak wyjątkowy? Charakteryzuje się specjalną budową: jest niejako „dziergany” luźnym splotem, który z jednej strony doskonale przylega i współpracuje z membraną (w formie 3-warstwowego laminatu), z drugiej zaś, pozostawia sporo wolnej przestrzeni między cieniuteńkimi włóknami. Ułożenie włókien sprawia, że niezwykle sprawnie odciągają wilgoć od skóry, a sama struktura splotu pozwala szybciej wydostawać się molekułom potu na zewnątrz. Wszystkie elementy trójwarstwowego laminatu – materiał zewnętrzny, membrana oraz podszewka GORE-TEX C-KNIT™ doskonale ze sobą współpracują, są przy tym nadzwyczaj miękkie, lekkie i przyjemne w dotyku. Całość zachowuje wytrzymałość na wysokim poziomie; w pełni wystarczającym do trekkingu czy narciarstwa z plecakiem. GORE-TEX C-KNIT™ jest jednym z najnowocześniejszych rozwiązań, które jest skierowane do osób potrzebujących wytrzymałej, a przy tym doskonale oddychającej i lekkiej odzieży.

Zalety

Miękkość: trójwarstwowa konstrukcja dobrze zabezpiecza membranę przed uszkodzeniem, pozostaje tu jednak niesamowicie przyjemna w dotyku, miękka i... cicha. W porównaniu do klasycznych laminatów 3L kurtki z GORE-TEX C-KNIT™ wyraźnie mniej szeleszczą.

Lepsza oddychalność: specjalna konstrukcja podszewki gwarantuje sprawne odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry. Poziom oddychalności jest do 15% wyższy aniżeli w 3-warstwowych laminatach GORE-TEX® Products wykorzystujących klasyczną podszewkę ze splotem trykotowym.

Lekkość: odzież z GORE-TEX C-KNIT™ jest do 10% lżejsza niż analogiczne produkty wykorzystujące 3-warstwowe laminaty GORE-TEX® Products. Pozostaje przy tym równie wytrzymała i mniej objętościowa.

Czy C-KNIT™ to inna membrana?

Absolutnie nie! Produkty oznaczone C-KNIT™ backer technology wykorzystują identyczną membranę jak cała rodzina GORE-TEX® Products, czyli ekstremalnie cienką warstwę ekspandowanego politetrafluoroetylenu (ePTFE). Ma ona ponad 9 miliardów porów na cal kwadratowy. Te- będąc około 20 000 razy mniejsze od kropli wody, ale 700 większe od cząsteczki pary wodnej- sprawiają, że deszcz nie może spenetrować membrany GORE-TEX®, ale molekuły pary (potu) przenikają przez nią z łatwością. To co wyróżnia je z rodziny kurtek i spodni GORE-TEX® Products to wyłącznie miękkie, delikatne w dotyku i specjalistycznie utkane w nową strukturę włókno podszewki.

Kurtki z GORE-TEX C-KNIT™ występuje wyłacznie w wersji laminatu 3L, gdzie wszystkie trzy warstwy (tkanina wierzchnia, membrana GORE-TEX® oraz ww. dziergana podszewka) są ze sobą trwale połączone. Warstwa GORE-TEX C-KNIT™ ma bardzo gładką strukturę, jest miękka i przyjemna w dotyku, sprawia, że "wślizgnięcie" się w rękawy czy nogawki jest bardzo łatwe, niezależnie od tego jakiego rodzaju ubiór ma się już na sobie. Cała kurtka jest lekka, pakowna, a w trakcie noszenia praktycznie nie szeleści.