top

GORE-TEX Active

GORE-TEX® Active to technologia trwale wodoodporna i wiatroszczelna, a przy tym gwarantuje najwyższą oddychalność z całej rodziny produktów GORE-TEX®. Wykorzystują ją kurtki i spodnie do intensywnych aktywności górskich, gdzie z uwagi na wzmożony wysiłek, ciało poci się nadzwyczaj intensywnie.
43
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 43

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 43

na stronę

Membrana dla aktywnych!

Powstała w odpowiedzi na potrzeby osób poszukujących pełnego zabezpieczenia przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, oferującego jednocześnie maksymalny poziom oddychalności. Kurtki i spodnie wykorzystujące tę technologię są niezwykle lekkie i miękkie; od wewnątrz są przyjemne w dotyku, gwarantując wysoki komfort, nawet wtedy, kiedy są zakładana bezpośrednio na gołą skórę. Poprzez błyskawiczne odprowadzanie wilgoci zapewniają optymalne warunki do intensywnej aktywności fizycznej, redukując równocześnie efekt wychładzania organizmu przez wiatr w momentach postoju. Kurtki i spodnie GORE-TEX® Active są dedykowane miłośnikom skitouringu, biegaczom terenowym, rowerzystom górskim- wszystkim tym, którzy podejmują wyzwania wydolnościowe bez względu na aurę. Są lekkie, małe po spakowaniu, doskonale oddychające i w pełni funkcjonalne (bez obaw możesz nosić na nich plecak, nie musisz obawiac się o uszkodzenie kurtki przy pierwszym lepszym kontakcie ze skałą, gałęzią czy zalodzonym podłożem).

Zalety

Błyskawiczne odprowadzanie wilgoci (RET < 3): dzięki specjalnej konstrukcji podszewki i membrany produkty wykonane z wykorzystaniem tej technologii zapewniają najwyższą oddychalność z całej rodziny produktów GORE-TEX®.

Ultralekkie materiały i rozwiązania: odzież konstruowana jest z troską o najmniejsze detale, w taki sposób, aby minimalizować wagę i umożliwić spakowanie do jak najmniejszych rozmiarów. Membranę GORE-TEX® Active znajdziesz w produktach o minimalistycznym designie (biegowe, rowerowe), ale także w modelach skiturowych gdzie niską wagę udaje łączyć się z funkcjonalnymi dodatkami.

Pełne zabezpieczenie przed deszczem i wiatrem: podobnie jak inne membrany także wersja GORE-TEX® Active gwarantuje najwyższą wodoodporność i w pełni chroni przed wiatrem w wymagających warunkach atmosferycznych.

Konstrukcja membrany GORE-TEX® Active

Spodnie i kurtki GORE-TEX® Active, mające z definicji ważyć mniej i odprowadzać wilgoć szybciej, wykorzystują prawnie zastrzeżoną technologię laminacji, która to integruje włókna podszewki bezpośrednio z membraną GORE-TEX®. Usprawiona, wyszczuplona, 3-warstwowa konstrukcja cechuje się ponadprzeciętną przepuszczalnością pary, pozostają przy tym w pełni wodoodporna.

Włókna materiałów wierzchnich nie mogą przekraczać gęstości liniowej 40 denierów (≤ 40 den) a finalny produkt nie może ważyc więcej niż 400 g (dla rozmiaru M). Parametry den / D znajdziesz w opisach poszczególnych produktów – niższa cyfra oznacza cieńsze i lżejsze włókno. Membrana GORE-TEX® Active używana jest najczęściej w połączeniu z cieńszymi tkaninami dla maksymalnego obniżenia wagi. Odzież taka idealnie sprawdza się podczas aktywności które rozpoczynasz i kończysz tego samego dnia, a każdy zaoszczędzony gram bagażu ma dla Ciebie istotne znaczenie.