top

GORE-TEX Active

GORE-TEX® Active to technologia trwale wodoodporna i wiatroszczelna, a przy tym gwarantuje najwyższą oddychalność z całej rodziny produktów GORE-TEX®. Wykorzystują ją kurtki i spodnie do intensywnych aktywności górskich, gdzie z uwagi na wzmożony wysiłek, ciało poci się nadzwyczaj intensywnie.
Zobacz jako Siatka Lista

63 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

63 Produkty

Wyczyść

Membrana dla aktywnych!

Powstała w odpowiedzi na potrzeby osób poszukujących pełnego zabezpieczenia przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, oferującego jednocześnie maksymalny poziom oddychalności. Kurtki i spodnie wykorzystujące tę technologię są niezwykle lekkie i miękkie; od wewnątrz są przyjemne w dotyku, gwarantując wysoki komfort, nawet wtedy, kiedy są zakładana bezpośrednio na gołą skórę. Poprzez błyskawiczne odprowadzanie wilgoci zapewniają optymalne warunki do intensywnej aktywności fizycznej, redukując równocześnie efekt wychładzania organizmu przez wiatr w momentach postoju. Kurtki i spodnie GORE-TEX® Active są dedykowane miłośnikom skitouringu, biegaczom terenowym, rowerzystom górskim- wszystkim tym, którzy podejmują wyzwania wydolnościowe bez względu na aurę. Są lekkie, małe po spakowaniu, doskonale oddychające i w pełni funkcjonalne (bez obaw możesz nosić na nich plecak, nie musisz obawiac się o uszkodzenie kurtki przy pierwszym lepszym kontakcie ze skałą, gałęzią czy zalodzonym podłożem).

Zalety

Błyskawiczne odprowadzanie wilgoci (RET < 3): dzięki specjalnej konstrukcji podszewki i membrany produkty wykonane z wykorzystaniem tej technologii zapewniają najwyższą oddychalność z całej rodziny produktów GORE-TEX®.

Ultralekkie materiały i rozwiązania: odzież konstruowana jest z troską o najmniejsze detale, w taki sposób, aby minimalizować wagę i umożliwić spakowanie do jak najmniejszych rozmiarów. Membranę GORE-TEX® Active znajdziesz w produktach o minimalistycznym designie (biegowe, rowerowe), ale także w modelach skiturowych gdzie niską wagę udaje łączyć się z funkcjonalnymi dodatkami.

Pełne zabezpieczenie przed deszczem i wiatrem: podobnie jak inne membrany także wersja GORE-TEX® Active gwarantuje najwyższą wodoodporność i w pełni chroni przed wiatrem w wymagających warunkach atmosferycznych.

Konstrukcja membrany GORE-TEX® Active

Spodnie i kurtki GORE-TEX® Active, mające z definicji ważyć mniej i odprowadzać wilgoć szybciej, wykorzystują prawnie zastrzeżoną technologię laminacji, która to integruje włókna podszewki bezpośrednio z membraną GORE-TEX®. Usprawiona, wyszczuplona, 3-warstwowa konstrukcja cechuje się ponadprzeciętną przepuszczalnością pary, pozostają przy tym w pełni wodoodporna.

Włókna materiałów wierzchnich nie mogą przekraczać gęstości liniowej 40 denierów (≤ 40 den) a finalny produkt nie może ważyc więcej niż 400 g (dla rozmiaru M). Parametry den / D znajdziesz w opisach poszczególnych produktów – niższa cyfra oznacza cieńsze i lżejsze włókno. Membrana GORE-TEX® Active używana jest najczęściej w połączeniu z cieńszymi tkaninami dla maksymalnego obniżenia wagi. Odzież taka idealnie sprawdza się podczas aktywności które rozpoczynasz i kończysz tego samego dnia, a każdy zaoszczędzony gram bagażu ma dla Ciebie istotne znaczenie.